Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İhracat sahaya çıktı

1.2.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

 

 

İhracat konusunda farkındalığı artırmak için futbol gibi kitlesel bir iletişim aracını kullanan İsmail Gülle hedefine ulaştı.

Ekonomi ile çok ilgisi olmayan bir futbol hastası dostum tüylerim diken diken oldu diye anlattı ihracatın yeşil sahalara çıkışını…

Evet, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) , ekonominin lokomotifi olan ihracatı futbolseverlerle buluşturmak amacıyla Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile işbirliğine gitti.

Ve TFF’nin verdiği destekle tüm Süper Lig takımları 19. Hafta maçlarına“Türkiye İhracatla Yükselecek” pankartıyla çıktı.

TİM Başkanlığına geldiğinden bu yana gece gündüz çalışan İsmail Gülle bu defa ihracatı kitleselleştirmeyi başardı.

İhracat kültürünü toplumun her kesimine ulaştırmak için başlattığı kampanya ile hedefi tam 12’den vurdu.

Konuyla ilgili futbol hastası dostumuzun tüylerim diken diken oldu ifadesini hatırlattık. Duygulandı ve şu bilgiyi paylaştı:

. Ülkemizde milyonlarca vatandaşımız futbolu yakından takip ediyor. Genç nüfusumuz ise, doğru yönlendirilip desteklendiği takdirde pek çok alanda olduğu gibi, sporda da en büyük rekabet avantajımız.

. İnanıyorum ki, futbola ve takımlarına gönül veren taraftarlarımız aracılığıyla ihracat farkındalığını toplumun tüm kesimlerine ulaştırarak önemli bir potansiyel yaratmış olacağız. Toplumumuzun sahip olduğu enerji ve girişimcilik ruhu, ihracatı bir adım daha öteye taşıyacaktır.

 . Evet, Türkiye ihracatla kurtulacak. Biz buna yürekten inanıyoruz ve kamuoyunun da farkındalığını uyandırmak için Futbol Federasyonumuzla böyle bir etkinlik yaptık.

. Çünkü biliyoruz ki içeride üretmek önemli bir şey. Üretici olmak önemli bir şey. Uluslararası arenada üretici olmak daha farklı bir şey.

.Onu sağlamak ve o bilinci, toplumsal bilinci sağlamak için bunun farkındalığını göstermek için bunun gibi bir proje başlattık. Bu hafta bütün maçlarda olacak. İnanıyoruz ki burada halkımız, üreticimiz hepsi ihracatı bilmeli, ihracata yönelmeli ve ihracat mantalitesini kavraması lazım.

. Çünkü biliyoruz ki bizim çok daha büyük hedeflerimiz var. Bu hedefler 200 milyar dolar, 250 milyar dolar, 300 milyar dolar. Bunlara hep üreterek ve ihracat yaparak gitmemiz gerekiyor.

. Onun için bunun sadece belli bir kesim değil her taraftan olması lazım. Şu anda 85 bin dolar fiili ihracatçımız var. Hedefimiz bu sayıyı ilk aşamada 100 bin dolara çıkarmak. 100 bin önemli bir sayı. Bu kadar potansiyelle, KOBİ’lerimizle, küçük ölçekli firmalarımızı yönlendirerek güzel işler yapacağımıza inanıyoruz.

 

 

Akkan Suver'in bıkmadan usanmadan yaptığı Avrasya Ekonomi Zirvesi ihracatın bugün geldiği noktada önemli bir paya sahip...

 

Akkan Suver bunu 22 yıldır yapıyor

Bu yıl 6-7 Şubat tarihleri arasında yapılacak olan Avrasya Ekonomi Zirvesi ihracatın önünü açacak gelişmelere sahne olacak.

Marmara Grubu Vakfı Başkanı Akkan Suver de Avrasya Ekonomi Zirvesi’nin Türkiye ve Türk ihracat dünyası için bir prestij birlikteliği olarak kabul edildiğini vurguladı ve şu noktaların altını çizdi:

.  6 -7 Şubat tarihlerinde 22’incisini düzenlenecek zirveye, 2 cumhurbaşkanı ve bir başbakanın da aralarında bulunduğu 100’ün üzerinde konuk katılacak.

. Dijital ekonomiyi ve enerjiyi küresel boyutlarıyla ele alacağımız zirvede, üç önemli partnerlik işbirliği anlaşmasına imza atacağız.

. Bunlardan birincisi Devlet düzeyinde Azerbaycan Diaspora Bakanlığı ile olacak. Diğeri İtalya'nın Avrasya için Avrupa Enstitüsü ile üçüncüsünü ise Romanya Levant Enstitüsü ile imzalayacağız.

. Biz Çin Halk Cumhuriyeti’nin öncülük ettiği Bir Kuşak - Bir Yol Projesi'ne de yakınlık duyuyoruz. Proje tamamlandığında Pekin'den Londra'ya uzanan bir çizgide diyalog ve barış köprüleri oluşturacak.

. Türkiye, geleceğimiz önemli bir kavşak noktası olarak gördüğümüz bu büyük projenin merkezinde yer alıyor.

 . 2003’ten bu yana Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne İHKİB’in tarihi bir destek veriyor. Bunu çok önemsiyoruz.

. Marmara Grubu Vakfı olarak, sivil toplum kimliğimizle barış, istikrar ve refahın bölüşülmesi için ulusal ve uluslararası alanda çalışmaları gerçekleştirmeyi sürdürmekteyiz.

. Teknolojinin siyasetin yerini aldığı ve yapay zekanın bizleri makineleşme ortamına sürüklediği günümüzde Marmara Grubu Vakfı olarak toplumsal bilinci ve gönüllülüğü geliştirmeye çalışmaktayız.

. Ortak bakış, ortak çıkar, ortak duyarlılık ve ortak talep temelinde gönüllü olarak bir araya gelerek devlet dışında kalan alanlarda etkinlikler gerçekleştiren Marmara Grubu Vakfı, demokrasinin ve serbest piyasa ekonomisinin yaşamasına büyük özen ve dikkat göstermektedir.

Etkinliğe tam destek veren İHKİB Başkanı Mustafa Gültepe de İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği olarak İngiltere’nin AB’den ayrıldıktan sonra Gümrük Birliği’ne devam etmesinin sektör için en ideal çözüm olacağını belirterek, aksi halde bu ülke ile Türkiye arasında en kısa zamanda serbest ticaret anlaşması (STA) imzalanması gerektiğini söyledi.

 

 

Yenilenebilir enerji ve maden yatırımlarının önünün açılması için yasal altyapı oluşturuluyor.

Yenilenebilir enerji ve madene

yatırım yapacakların önü açılıyor

Madencilerin zirvesinde sektörün önünün açılması için birkaç önemli nokta üzerinde duruldu. Bunlardan biri ruhsatlarla ilgiliydi. Bir diğer ise iş başladıktan sonra sistemin değişmemesi isteği oldu.

Evet, gerçekten böyle bir sistem var mı? Böyle bir uygulama Türkiye’nin olmazsa olmazı madenciliğin önünü kapatabilirdi.

Madencilerin zirvesinden sonra yenilenebilir enerji sektörünün önde gelen isimleri ile bir araya geldik. Onlar gelecekten çok umutluydu. Bu yılın yenilenebilir enerji yılı olacağını düşünüyorlardı. Özellikle bakanlıkta yapılan son toplantıda yenilenebilir enerjiye destek verileceğinin sinyallerini aldıklarını söylediler.

Sonra bütün bu gelişmeleri doğrulan açıklama AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’dan geldi. Şöyle diyordu Turan:

. Önümüzdeki günlerde Meclis çalışmalarına hız verilecek. Şu an elimizde 50 maddeden fazla olan, enerji ve maden kanununda revize öngören teklif var, bunu görüşeceğiz.

. Enerji ve madenciliğin bazı sorunlarını çözen, daha pratik iş yapmayı sağlayan, ekonomik imkanları halkın lehine revize eden usul ile ilgili süreci hızlandıran birtakım düzenlemeler öngörüyor.

. İnşallah 52 maddelik kanun teklifi kısa süre sonra Meclise gelip sorunsuz, sıkıntısız görüşülür. Bundan sonra da mart seçimlerine kadar ara vermeyi planlıyoruz.

Evet, Meclis Genel Kurulu'nda ilerleyen günlerde görüşülmesi planlanan, "Maden Kanunu ile bazı kanunlarda ve kanun hükmünde kararnamede değişiklik" yapılmasını içeren teklifte, yenilenebilir enerji projelerine verilecek destek dikkati çekiyor.

Değişiklik teklifine göre, yenilenebilir enerji projelerindeki devlet desteği limitinin 500 bin liradan 1 milyon liraya çıkartılması, bu limiti de 5 katına kadar artırmaya ve destek miktarını 2 katına çıkarmaya Cumhurbaşkanı'nın yetkili kılınması öngörülüyor.

Maden Kanunu'nun amaç maddesinin milli menfaatlere uygunluk vurgusu ile güçlendirildiği değişiklik teklifinde, madencilik yapacak şirketlerin statüsünde "madencilik" yapabileceğinin yazılı olması şartı kaldırılıyor.

Denetimin etkinleştirilmesinin amaçlandığı madencilik faaliyetinde, izinler kapsamında uygulamada yaşanan birçok sorun da çözüme kavuşturuluyor.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) bünyesinde Bilgi İşlem Dairesi kurulmasını içeren teklifte, dairenin hızla büyümekte ve genişlemekte olan enerji sektörünün şartlarına uyum sağlaması amaçlanıyor.

 

 

Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Keleşer, BORON markamızı “Türkiye’nin Bor Madeninden Türkiye’nin Temizlik Ürünü BORON” sloganıyla piyasaya sunduklarını belirtti.

 

En çevreci iddiası ile yola çıkan temizlik ürünü

Dünya bor pazar lideri Eti Maden, yerli ve milli yeni temizlik ürünü BORON’u piyasaya sürdü. Petrol türevleri, parfüm ve fosfat içermeyen, her yıkamada mükemmel sonuç verdiği söylenen BORON; aynı zamanda doğaya ve çevreye de saygılı bir ürün. BORON’la yapılan temizlik sonrası açığa çıkan atık su, insan ve çevre sağlığına zarar vermiyor.

Dünya Bor lideri Eti Maden, gelecek vizyonu ile birlikte Türkiye’nin en değerli yeraltı kaynağından yeni ürünler geliştirmeye devam ediyor. Bor madeninin leke çıkarma işlemini kolaylaştırma, enzimleri stabilize etme, suyu yumuşatma gibi özellikleri kullanılarak geliştirilen doğal mineralli temizlik ürünü BORON, “Türkiye’nin Bor madeninden Türkiye’nin temizlik ürünü” sloganıyla piyasaya sunuldu. BORON’un diğer özellikleri ise  doğaya, çevreye ve insan sağlığına zarar vermemesi.

Eti Maden İşletmeleri laboratuvarlarında 2012’den bu yana süren çalışmalarla geliştirilen BORON temizlik ürünü, geleneksel sentetik deterjanlardan farklı. Ürün, petrol türevleri, parfüm ve fosfat gibi kimyasal maddeleri barındırmıyor. İçeriğinin yüzde 50’den fazlası doğal mineral olan borakstan oluşan BORON, leke çıkarma işlemini kolaylaştırarak ve suyu yumuşatarak temizleme performansını arttırıyor. Bu özelliğiyle çamaşırların daha yumuşak kalmasını sağlayarak yumuşatıcı ihtiyacını da en aza indiren BORON’un, temizlik sonrası açığa çıkan atık suyu ise insan ve çevreye zarar vermiyor. Yeni temizlik ürünü, Eti Maden Eskişehir Kırka tesislerinde tam otomasyona sahip yeni devreye alınan Borlu temizlik ürünleri üretim tesisinde imal ediliyor.

17 farklı ürünle 100’den fazla ülkede 350’yi aşkın küresel müşteriye hizmet verdiklerini söyleyen Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Keleşer bu önemli ürün ile ilgili şubilgileri verdi:

- 80 yılı aşkın tecrübesiyle ülkemizin madencilik sektörünün lokomotif kuruluşu Eti Maden olarak, dünya bor rezervinin %73’üne sahip olduğumuz BOR’da faaliyetlerimizi başarıyla sürdürmekteyiz. Dünya Bor Pazarındaki Liderliğimiz, “İnovasyon, Kalite ve Sürdürülebilirlik” vizyonuyla gerçekleştirilen yatırımlar ile daha da güçlendirilmiştir. Üretim, Satış ve Pazar Payında Lider olmanın sorumluluğu ve bilinciyle, daha çok katma değerli ürünlere yönelik çalışmalara odaklanarak BOR’un hayatımızın bir parçası olması için çalışıyoruz. Yeni ürünümüz BORON, doğal bor mineralinin leke çıkarma işlemini kolaylaştırma, enzimleri stabilize etme, suyu yumuşatma gibi özellikleri kullanılarak geliştirildi. Petrol türevi ve fosfat gibi zararlı maddeler içermeyen, insan sağlığına, doğaya ve çevreye zarar vermeyen anti-fungal ve anti-bakteriyel özelliklere sahip BORON markamızı “Türkiye’nin Bor Madeninden Türkiye’nin Temizlik Ürünü BORON” sloganıyla piyasaya sunuyoruz.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Yazarlar

Günlük Burç Yorumları Aşk 20 Şubat 2020 Perşembe. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri. 20.02.2020 tarihinde burçları neler bekliyor?

Günlük Burç Yorumları Aşk 19 Şubat 2020 Çarşamba. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Günlük Burç Yorumları Aşk 18 Şubat 2020 Salı. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Günlük Burç Yorumları Aşk 17 Şubat 2020 Pazartesi. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri. 17-23 Şubat haftalık burç yorumları. Yeni haftada burçların aşk ve iş hayatla...

Günlük Burç Yorumları Aşk 16 Şubat 2020 Pazar Hafta sonu. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Yazarlar
Website Security Test