Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Başkan adaylarına tavsiyeler...

8.2.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Mahalli idare seçimlerinin yaklaştığı şu günlerde, belediye başkanı adaylarına, acizane tavsiyelerde bulunmak istiyorum;

1-Herkes sizlerden birçok talepte bulunacaktır. Gereksiz vaadlerde bulunmayın. Özellikle, iş isteyenlere karşı samimi olun. Belediyeler, iş kapısı değil hizmet kapısıdır.

2-Projelerinizi; beldenin eşrafı, meslek kuruluşları temsilcileri, muhtarlar vb. gruplarla yapacağınız, "Tarama Konferansından” sonra, belirleyeceğinizi ifade ediniz.

3-Belediye meclis üyeleriniz; dürüst, vizyon sahibi, çıkar amacı gütmeyen, konusunda liyakat sahibi kişiler olsun. Partizanlık hakim olmasın.

4-Aynı kalite, çevreniz için de geçerli olsun. Fırsatçıların, yalancıların, kendini bir matah sayanların, yanınızda yer almasına izin vermeyin.

5-Seçim büroları, tam anlamı ile israftır. Bir işe yaramaz. Kahve toplantılarının da faydası yoktur. Herkes, bir an önce gitmenizi bekler.

6-Hepinizin etrafını, “seçim dönemi yamyamları" saracaktır. Pahalı teklifler sunacaklardır. Hâlbuki çarşaf çarşaf gazete ilânlarının ve lüks broşürlerin bir yararı yoktur. İki veya dört sahifelik, mütevazi broşürler yeterlidir. (Bunlar, posta kutularına konulabilir.) Hele hele, uyduruk anket şirketlerine karşı çok dikkatli olunmalıdır.

7-Yumuşak bir üslûp kullanılmalıdır. Kimseyle polemiğe girilmemelidir. Kadınlara, gençlere, engellilere öncelik verilmelidir.

8-Ciddi bir çalışma programı yapılmalıdır. Haftada bir gün istirahat edilmelidir. Gece geç vakitlere kadar çalışılmamalıdır.

9-Pazar yerleri, duraklar, iskeleler, esnaf ve sanayi siteleri vb. yerler ziyaret edilmemelidir. Muhtarlarla sıkı bir diyalog kurulmalıdır. Ev ziyaretlerinde seçici ve dikkatli olunmalıdır.

10-İl ve ilçe teşkilâtlarının, milletvekillerinin, ne kadar samimi olduğuna, dikkat edilmelidir. Meclis üyeleri de başkan adayı kadar gayret göstermelidir.

11-Seçim günü ve gecesi, son dakikaya kadar; sandıklara, oy sayımlarına, sayım listelerine, torbalara, seçim kurulunca değerlendirilmesine, sahip çıkılmalıdır. Hiçbir gerekçe ile seçim mahalli terk edilmemelidir.

12-Rakiplere, nezaket ziyareti yapılmalıdır.

13-Terör gazilerine ve şehit ailelerine özel önem verilmelidir.

İnşallah; huzurlu, demokratik, dürüst bir seçim ortamı yaşarız. Halkımız, basiretli davranır ve gerçekten hizmet edecekleri seçer...

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Yazarlar

Günlük Burç Yorumları Aşk 5 Haziran 2020 Cuma. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Günlük Burç Yorumları Aşk 4 Haziran 2020 Perşembe. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Dezavantajlı şartlarda yemek pişirip Instagram fenomeni olan Taha Duymaz sosyal medyanın gündeminde. Taha Duymaz çektiği videolarla sosyal medyayı ikiye böldü.

Günlük Burç Yorumları Aşk 3 Haziran 2020 Çarşamba. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Simpsons çizgi filmi yine geçmişte yaptıkları bölümlerden kesitlerle gündemde. ABD Başkanı Donald Trump'ın öldüğü sahne ve polis binasının yakılması bugün tekrar payla...

Günlük Burç Yorumları Aşk 2 Haziran 2020 Salı. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

YouTube'da faaliyet gösteren Gerçek Hikayeler isimli kanal ''çocuk istismarı'' yaptığı gerekçesiyle Twitter'da gündem oldu. Kanal için birçok kullanıcı, kanalın şikaye...

Yazarlar
Website Security Test