Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İzlenimlerim…

8.2.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ ve partililerin katılımıyla Kaya Termal Oteli Kongre Merkezi’nde düzenlenen toplantıda İzmir projelerini kamuoyuyla paylaştı.

Sayın Zeybekci’yi basından tanırım. Denizlideki çalışmalarını da izlemiştim. Siyasetin başarılı isimlerinden biri olduğu kesin.

Ayrıca kişi olarak gayet güzel ve yetenekli bir hatip. Bu, İmama Hatip kökenini iyice hazmetmesinden belli oluyor.

Öncelikle konuşma ve ikna kabiliyeti olan bir siyasetçi. İki ayı aşan zamandır çalışmalarını yürütüyor. Yarışa erken başlamanın avantajının yanı sıra konuşmaya hakim bir tavrı vardı. Detaylı projeler açıkladı. Kabul etmek gerekir ki, siyasetteki geçmişini çok iyi tecrübelerle bezemiş bir insan.

Gelelim projelerine… 10 başlık altında çalışmalarını anlattı. Açıkladığı projelerin çoğu bilinen ve eksikliği hissedilen projeler. Ancak enteresan dokunmalarda var.

Özellikle İzmir'e gönüller yapmaya geldiklerini ifade etti. İzmir’in Türkiye ve dünyadaki yerinin nasıl olması gerektiğini anlattı. En önemli çalışmalarından birinin "Bilim, Teknoloji ve Yazılım Vadisi" olduğunu söyledi. İzmir Büyükşehir Belediyesi Tarım ve Gıda Ürünleri AŞ'yi kurarak İzmir'e özgü markalar yaratacaklarını dile getirdi.

İzmir'de kent enstitüleri, kadın eğitim, istihdam ve iş merkezleri kuracakları bilgisini verdi. Atatürk Olimpiyat Stadı ve Yerleşkesini spor hayatına kazandıracaklarını, yanında da Türkiye'nin ilk veledromunu yapacaklarını belirtti.

10 başlıktan oluşan projelerinde limandan marinalara, trafikten raylı sisteme, havaalanından bağlantı yollarına, metrodan, sağlığa, kültüre, ekonomiye kadar her alanda İzmir’in bilinen sorunlarına projelerinde yer verdi.

Beni en çok etkileyen projeleri arasında, “serbest bölgelerin sayısını artırma, organize sanayi bölgelerinin kurulamama sorununa çözüm, Urla’da bilim ve teknoloji vadisi kurma” başlıkları yer aldı. 

Ayrıca Sanat faaliyetleri çalışmaları da ilginç ifadelerde yer almaktadır.

Ben turizmciyim. Zeybekci’yi dinlerken benim de her fırsatta dile getirdiğim İzmir’in konaklama kapasitesinin arttırılması, Çeşmenin Sağlık Turizmi Merkezi haline getirilmesi, termal kaynakların değerlendirilmesi konularına değinmesi memnun etmedi değil. İzmir Uluslararası Geriatri Merkezi, yaşlı bakım merkezleri ve engellilere yönelik hizmetlerin geliştirileceğinin yer alması çok isabetlidir.

Tabii, İzmir’de diğer adaylar da projelerini açıklayacaktır. Böylelikle seçim sonrasının yol haritasının bu anlatımlar doğrultusunda ortaya çıkmasını ben bir kazanç olarak görüyorum. Asıl memnuniyetim ise artık düşünceler Türk insanın iktidar ve muhalefetinin ağzında laf değil, dünya gidişatını öne alan ve geleceğin bilinmesi ve karşılanması doğrultusunda proje üretmeye başlamasıdır.

CHP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sayın Tunç Soyer'inde programını dinlemek üzere davet edilirsem, onunla ilgili intibalarımı  yazacağım.

Ben güzel bir konuşma dinledim. Ancak bunların yapım  kaynağı için pek bir az açıklamalar oldu.. umarım onlarında hazırlıkları yapılmıştır.

Bir Başka husus ise şudur. Ülkemizin içinde bulunduğu ve ekonominin şartlarının göz önüne alınırsa bu güzel günlerin hemen gelmesindeki güçlüklerdir.

Sayın Nihat Zeybekci, iyi hazırlanmış, erken kalkıp yol almanın avantajlarını iyi kullanmış. Sayın Bakan Pakdemirli ile iyi çalışmışlar. Önceki aday Sayın Binali Yıldırım’ında projelerinden faydalanmışlar. Başarılı bir tanıtım yaptı.

Artık bundan sonra kararın İzmirlilere ait olduğunu ifade etmekten başka yapılacak yoktur.

Burada Sayın Zeybekci’nin açıklanan projeleri ile Sayın Tunç Soyer’de bir avantaj yakalamış oldu. Rakibini anlayarak bilerek sahadaki kendi projelerini hazırlaması bakalım nasıl olacak merak etmekteyim.

Benim asıl düşündüğüm husus, seçmenin kararı. Projelere mi duygusal davranıp partilere mi oy verecekler. Bunun sonucunu da 31 Mart akşamı öğreneceğiz. Ben seçimlerin adaylara ve İzmir’imize hayırlı sonuçlar getirmesi dileklerimle bitirmek istiyorum.

Görünen o ki İzmir’de seçim çok çetin bir mücadelenin arenası olacak.

Ne olursa olsun sonunda İzmir kazansın istiyorum, bilmem anlatabildim mi?

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Yazarlar

Günlük Burç Yorumları Aşk 18 Eylül 2019 Çarşamba. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri. Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Bal...

Günlük Burç Yorumları Aşk 17 Eylül 2019 Salı. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri. Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık B...

"Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı."

Günlük Burç Yorumları Aşk 15 Eylül 2019 Pazar. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri. Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık ...

Yazarlar
Website Security Test