Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Günlük Burç Yorumları 19 Şubat 2019

18.2.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Günlük Burç Yorumları 19 Şubat 2019 Salı. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri. Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık burcu yorumları.

Mükemmel aşk var mı?

Kusursuz olsa adı aşk olur mu yaşadıklarının? Fırtınası olacak kendi içinde… İnişleri-çıkışları olacak… .Bir gün içini titretecek dedikleri, bir gün sinirini tetikleyecek cümleleri…. Bir gün sürekli ona olan sevginden bahsedeceksin… Bir gün tüm kusurları gözünün önüne gelecek… Bir gün anlayışlı davranacaksın… Bir gün telefonlarına çıkmayacaksın… Aşk bu, tek çizgide durur mu?

Gökyüzü yeni bir dolunaya hazırlanıyor… Gün akşama dönerken… Güneş Balık Burcu’nda, Ay Başak Burcu’nda… Bir ipi karşılıklı çekiştirip duruyorlar sanki… Güneş istediklerini sıralıyor… Koşulsuz sevgi diyor… Kendini adamak diyor... Şefkatli davranmak diyor… Sezgilerine güven diyor… Dağınıklıktan ne çıkar diyor…  Su gibi aziz ol diyor… Ay’da buna karşılık… Aklını kullan diyor… Mantıklı ol diyor… Düzenli ol diyor… Temiz ol diyor… Mükemmeli, kusursuzu ara diyor… Eleştirmekten korkma diyor… Toprak gibi üretken ol diyor… Karşılıklı diyalogları uzayıp gidiyor… Madem Ay tüm ışıklarıyla aydınlatıyor değdiği alanı… Biz de payımıza düşeni alalım bu ışıktan… Kendimizdeki eksiklikleri, kusurları tamamlamaya çalışalım… Hizmet ehli olalım… Faydası dokunmayan şeyleri hayatımızdan çıkaralım…Kendimize titiz davranalım… Ve gereksiz fedakarlık yapmayalım. 

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı.

Sevgiyle…

BurcuN.

 

Koç ve Yükselen Koç:Hayat bu çoktan seçmeli… Öğrendiklerin hep bir sınav sorusu… Hep bir test kağıdı öğrendiğin her yeni bilgi… Çok sıkılıyorsun… Ah yok mu bir de işler güçler? Bir türlü rayına oturamadı gitti… Şimdi biraz dön içine… Ve dinle bakalım….Neden hep aynı konularda takılıp kalıyorsun? Acaba iş yapış modelinde mi değişiklik yapman gerekiyor? Fazla mı detaylarda boğuluyorsun ya da telefon konuşmalarını uzatıp elindeki işleri mi tamamlayamıyorsun?  Birlikte çalıştığın herkesin ilk etapta kusurlarına mı odaklanıyorsun? Ve biraz daha dikkat et beden sağlığına…Özellikle bağırsaklarına..

Boğa ve Yükselen Boğa:Sen ne düşünürsen düşün…Bu aralar bir nebzede olsa inancını da yitirsen de “Aşk” hep var… Ve hep yanı başında… Sadece sen hazır mısın? Önce kendini bir düzenle… Armudun sapı, üzümün çöpü modundan sıyrıl… Kusur arayan göz elbette kusuru bulur… Şimdi madem dolunay tam da aşk konusunda sana ışıklarını yolluyor… Kendine çeki düzen ver… Kendindeki kusurları düşün… Kendini ve düşüncelerini derle topla… Önce iğneyi kendine batır… Sen nasıl bir sevgilisin? Ne veriyorsun ve ne bekliyorsun?

İkizler ve Yükselen İkizler:Beklediğin zaman geldi artık… Evinle ilgilenmek için, evine çeki düzen vermek, ertelediğin tadilatları yapmak için hazırsın… Evine yeni eşyalar alabilir, eskilerle vedalaşabilirsin… Zaten bırak eskiyenleri gitsin… Sana faydası dokunmayan eşyaları değiştir yenisiyle… Sana faydası dokunmayan kuruntuları da, takıntıları da kaldır at…Özellikle evine, yuvana ait takıntıları çöp kutusuna atmak için en doğru zaman… Biliyorum bu aralar her şey çok sıkıyor seni, bunalıyorsun… Kendine faydanın dokunmadığını düşünüyorsun… Bugün madem dolunay… Bir bak seni böyle düşünmeye hangi durumların ittiğini… O zaman çözüm de gelir kendiliğinden…

Yengeç ve Yükselen Yengeç: Arkana yaslan ve bir düşün…Yaşadıklarını, kırgınlıklarını, kızgınlıklarını….Acaba düşünce yapın, kelimelerin kaynağı olabilir mi iç sıkıntılarının? Alınganlık gösteriyorsun hemen sana ters bir şey dendiği zaman… Sırtını dönüp gidiyorsun…Ve bazen de “istemiyorum” diyemiyorsun gönlüne aykırı gelse bile… Madem dolunay… O zaman önce kendi dilbilgisi kusurlarını gör… Kendini acındıran cümlelerden vazgeç… Sonra da konuş…Ya yanlış kelimeler kullanıyorsun ya da susuyorsun… Bir orta yol bulman gerekmiyor mu?

Aslan ve Yükselen Aslan:Hatırla aldığın kararı… Kendi kendine bir söz verdin… Ve dedin ki “ben değerliyim ve bundan sonra kimse beni kandıramayacak seviyorum diyerek”… Hadi bakalım şimdi verdiğin sözü tanımla… Biliyorsun asıl mesele “öz”e kavuşmak… O yüzden madem dolunay… Madem eksikleri tamamlıyorsun… O zaman seni “öz” yolculuğuna çıkaracak donanımları yüklen… Eksik bilgilerini tamamla, kusur görme kendinde ve başkasında… Olanı olduğu haliyle kabul et… Eleştiriye açık ol… Hizmet et… Ve bir de nefsini gereksiz ayrıntılarla besleme… Sadeleş… Yemeği de, para harcamayı da azalt…

Başak ve Yükselen Başak:Biraz sinirli gibisin… Her an patlamaya hazır gibi… Uykunu da alamıyorsun ne zamandır… Düşüncelerinin çığlıkları iyi ki kimseler duymuyor… Kendini kendine şikayet etmekten vazgeç… Ve artık ayağa kalk… Biliyorsun tüm bu yaşadıkların senin kendi çemberinden çıkmak istememenden kaynaklı… Önce ne istediğini bil… Detaylarda boğulma… Öyle olursa, böyle olursa deyip durma… Bir gayret et… Eğer eğri okları düzeltme gücün yoksa, her yanlışı doğru yapmaya çalışacaksan da şikayet etmekten vazgeç…

Terazi ve Yükselen Terazi: Yeni bir hayat planları var aklında uzun süredir… Gitsem mi kalsam mı halleri… Gidersen geride kalanlar… Bir de işin içine maddi zorluklar da girince… Rüyaların da kabusu dönüyor bazen… Zaten dünden konuşmaya hazır zihnin… Hemen olumsuz fikirleri üretmeye hazır… Acaba doğru çalışamıyor musun?  Etkin yönetimi bilmiyor musun? Tembel misin? Ve daha birçok soru sorar sana… İlla sivri dilini gösterecek ilk fırsatta zihnin kör düğümleri… Sen dinleme onun kuruntulu, takıntılı hallerini… Yolunu çizdin… Geri çekilmek yakışmaz sana…

Akrep ve Yükselen Akrep:Hayal kurmayı unuttun… Her şeyi belli bir mantık sıralamasına göre yapıyorsun… Hayale yer yok hayatında… Umut etmeyi de bıraktın… Umutsuz yaşayabilir mi insan? Şimdi umutların üzerindeki kalıpları kırmayı dene… Hayatın olağan akışına teslim ol… Bir şeyleri kontrol etmekten vazgeç… Herkesin ipi senin eline olmamalı öyle değil mi? Arkadaşlarının da hayatını düzenlemeyi kendine görev edinme… Bırak onlarda kendi dağınıklıklarında yollarını bulsunlar.

Yay ve Yükselen Yay:Kariyer konusunda, hayata bakışında biraz daha netleşiyor kafandakiler… Artık duygusal değil de, mantıklı kararlar almanın gerektiğini anlıyorsun yavaş yavaş… Daha üretken, daha hizmet odaklı, düzenli ve titiz davranman gerektiğinin farkındasın… Madem dolunay var gök kubbede… O zaman sen de bir kendine yönel…İçine… Başarılı olmak için, kayıpları telafi etmek için hangi adımları atman gerektiğini, hangi kusurlu davranışlarını törpülenmen gerektiğinin ayrımına varabilirsin.

Oğlak ve Yükselen Oğlak:Doğru karar verdin… Kendini okumaya başlayarak… Evet şimdi uzak bir yolculuk var önünde… İlk adımını attın çoktan… Öğrenmek istediklerin belli aslında… Sen sana faydası dokunmayan hiçbir şeyi hayatına almazsın…Boş bilgide buna dahil…Şimdi seni iyileştirecek şeyleri öğrenmek istiyorsun…İçindeki boşluğu doldurmak tüm gayretin… Ve edindiğin bilgilerle bir şeyi çok net öğrenebilirsin… Sen dahil kimse mükemmel değildir… Ve herkes hata yapabilir…

Kova ve Yükselen Kova: Herkesin bir öyküsü vardır malum…Ve okuduğun her satırlar seni yeni bir dönüşümün kıyısına getirir…Kendini dönüştürmek, eksiklerini tamamlamak, kendine hizmet etmek belki de bugünlerde üzerinde durduğun konu başlıkları… Olan her şeyi olduğu halde kabul etmen gerektiğini anlıyorsun yaşadığın her olayın ardından…Ve bugün biraz daha anlayış göster istersen annene…Bırak eleştirsin seni…Bırak fazla konuşsun…Bırak dağınık desin sana… Sen kendini bilmiyor musun?

Balık ve Yükselen Balık: Zaten sessizsin…Zaten kurduğun cümle sayısı belli…Biraz dişini gösterme zamanı…Karşındakiler sürekli bir eleştirme, kusurlarını arayan insanlarla dolu…Buna rağmen sürekli bir iş yükü alıyorsun sırtına… Ve hep başkaları için koşturuyorsun…Başkalarına hizmet ediyorsun…Başkalarının yararı için çalışıp didiniyorsun…Biraz da kendine yardım eder misin?

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Yazarlar

Günlük Burç Yorumları Aşk 17 Şubat 2020 Pazartesi. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri. 17-23 Şubat haftalık burç yorumları. Yeni haftada burçların aşk ve iş hayatla...

Günlük Burç Yorumları Aşk 16 Şubat 2020 Pazar Hafta sonu. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Yazarlar
Website Security Test