Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

OGS - HGS, Hardal ile İzan ve İnsaf

8.3.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Görgü sadece bilgi sahibi olmak değil aynı zamanda denge sahibi de olmaktır. Dengesiz bilgi sonunda insan çokça gemi sahibi olabilir ama hizmet ettiği halka OGS - HGS sorununu çözmeyi akıl edemeden bakanlığı bırakır.

Yoldan sorumlu bakanlıktan sonra başbakan olur. Evet, başbakan olur ve bilemezsin tabii, bizde bu ense oldukça bakarsın belediye başkanı da olur.

OGS ile HGS'yi tek geçişte toplamak basit bir ara - yüz meselesidir. Israr edince hemen çözülür, makam sahibinin hizmet etme isteği ve becerikli veya kararlı olması yeter. Binlerce cihaz satan firmalar istense idi bunu çoktan çözerlerdi, halka da eziyet olmazdı.

Hardal markaları beylik marketlerde ateş pahasına satılıyor. Almanya veya ABD'de alacağınızın 3 mislini ödemeniz işten bile değil ve nedense yaygın marketlerde yerli hardal firmalarını bulmak mümkün değil. Acep necip idarecilerimiz tarihe veya gemilere (şirketler üzerinden) isimlerini yazmak ile meşgul iken tüketiciyi kollamayı unutuyorlar mı? Hardal öyle, Wasa marka İsveç peksimetinin (bazı perhiz uzmanlarımız tavsiye ediyorlar) yurdum fiyatı Almanya'daki fiyatın kg bazında iki veya üç misli.

El insaf, sahibi yok mu bu fiyatların?  Evde hardal yapabilirsiniz! Biraz internette dolanmanız yeter.  Ayrıca haydi iktidar şaraba çok vergi koyuyor anlarım da, hardalın veya marka peksimetin fiyatı neden böyle?  Hardalı, gelin otoyola da sürelim hikayeyi tatlandırmak için!

 

Bakkal veya market fiyatları böyle de otoyol veya HGS fiyatları nasıl? Gülerek yazıyorum, yurtdışı markaların yapmaya cesaret edemediklerini bizim yöneticilerimiz bize yapıyorlar.

Akhisar'a üç araba gittik. Oradan biz Öcal Uluç ile diğer iki arabadan beş dakika kadar erken ayrıldık ve merak edip Saruhanlı'dan paralı İzmir Otoyoluna girdik, yaklaşık 70 km gittik - el hak güzel yol - ve hızlıcana da gittik. Bizden sonra çıkan iki araç İzmir'de misafirlerini indirecekleri için eski yoldan ve İzmir içinden gittiler, biz otoyoldan. İzmir'e kadar yaklaşık 70 km 26 küsur TL! Bizden önce Urla'daki buluşma yerine gelmişlerdi. Seferihisar kavşağından sonra Çeşme'ye 3.80 TL! Orası da yaklaşık aynı mesafe! (Seferihisar kavşağı - İzmir arası "bedava yapılmadan" İzmir - Çeşme arasında da 3.80 ödüyorduk.) El insaf. Yöneticilik para kazanma becerisi veya bilgisinden ziyade izan ve insaf ve denge veya görgü de gerektirir. Uluç fark etti ve hesapladı; 6 mislinden fazla!

Haydi bakalım hayırlısı. "Belki otoyol idarecileri bu satırları okurlarsa" diye bir de dip not.

Otoyol kenarında araçlar ancak acil durumda park edebilirler. Bolca araç sıra sıra otoyol boyunca park etmiş ve necip halkımız bu mevsim daha yeni çıkan papatyaları yolmak ile meşguldüler. Ya'hu üç tane beş tane alırsın haydi de, kucak dolusu demetler ellerinde! Bir dahaki haftaya geçerken otoyol boyunca papatya göremezseniz, otoyol yetkililerine ve necip halkımıza zihninizden bir selam gönderin.

Aklıma Karaburun'a otobüs ile şehirden gelip de Nergis tarlasını yolan ve çiçek bırakmayan necip vatandaşlarım geldi.  Eken köylü saçını başını yoluyordu!

Bizde bu ense oldukça daha çoook ... gidecek yolumuz var anlaşılan.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Yazarlar

YouTube'da faaliyet gösteren Gerçek Hikayeler isimli kanal ''çocuk istismarı'' yaptığı gerekçesiyle Twitter'da gündem oldu. Kanal için birçok kullanıcı, kanalın şikaye...

Günlük Burç Yorumları Aşk 1 Haziran 2020 Pazartesi. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri. Haziran ayında burçların aşk hayatını neler bekliyor?

Yazarlar
Website Security Test