Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Enflasyon, Cemre'yi ezerken, seçim?..

8.3.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Yıllardan beri hep yazıp gelmişimdir, iktidarların "Enflasyon düştü, düşüyor" laflarını...

Ve de demişimdir ki; "Enflasyon ve de Cemre ne kadar birbirlerine benziyorlar. İkisinin de düştüğünü bir türlü göremiyoruz!.."

Ama, işte bugün söylemem gerekir ki; "Enflasyon, Cemre'yi ezdi."

Cemrelerin düştüğünü, nereye, nasıl düştüğünü gene göremedik ama, enflasyonun yükselişini, evimizde, işyerimizde, mutfağımızda, cebimizde, masamızda elle tutulur, gözle görülür şekilde gördük; yaktı, yakıyor, anlaşılıyor ki, yakmaya da devam edecek!..

Peki, "bu durum yaşanır ve büyük kitleler de hayat pahalılığının altında ezilirken" bir ülkenin siyaset meydanlarında "iktidar mı, muhalefeti ezer, yoksa muhalefet mi, iktidarı?.."

Sakın ola ki, "Elbette muhalefet iktidarı" demeyin sakın, "bu ülke, Türkiye ise", işte görüyoruz ki, "muhalefetin iktidarı ezmesi bir yana, halka ulaşmada, laf yetiştirmede, inandırmada, muhalefet, iktidarın yanına bile yaklaşamıyor"; vah ki, ne vah!..

Sadece sevgili Can Pulak'ın geçen hafta GÖZLEM'de yazdığı "BODRUM FACİASI" ile yaza yaza bitiremediğimiz "MERSİN FACİASI" örnekleri bile, "muhalefetin ne halde olduğunu" ortaya koyuyor, onlara benzer bir yığın örneği yazmak bile gereksiz!..

Eğer, 31 Martta, "iktidar kaybederse", bilinmelidir ki, o tablo "muhalefetin değil, halkın eseri olacaktır" ve de elbette "16 yıllık bir iktidarın yıpranmışlığının" da sonucu!..

Çoğu gitti, azı kaldı; yaşayıp göreceğiz!..

 

Sözün Özü

Dış politikayı "iç politikanın ve bilmeyen uzmanların eline verirseniz", olacağı işte budur; "uluslararası masalarda boş sandalye aramak ve bulup oturmak için koşturmak"; yani çocukluğumuzdan bildiğimiz "Yağ satarım, bal satarım,/ Ustam ölmüş ben satarım / Zam - bak, zum -  bak / Dön arkana iyi bak" oyununu oynamak gibi!..

 

Okuyucu Soruları

Kadınlar Gününe ithaf!..

Okuyucum, mailinde bir anekdot anlatıyor ve sonra da bir soru soruyor. İşte anekdot: Şirket o yıl personel gezisini Tayland'a tertiplemişti. Oradaki günlerden bir gün bir timsah çiftliğine gittiler. Göletteki timsahları seyrederken, şirketin patronu bir teklif yapıverdi; "Kim ki gölete atlayıp, karşı sahile sağ çıkarsa o, 5.000.000 doların sahibi olacak, yok eğer timsahlara yem olursa, geziye beraber katıldığı kişi 2.000.000 dolar teselli mükafatı alacak."

Uzun süre kimse cesaret edip suya atlayamadı, derken bir adam atladı; en önde o, arkasında timsahlar delice bir yarış... Sonunda adam kıl payı sudan çıkmayı başardı ve nefes nefese bağırmaya başladı; "Beni hangi namussuz suya ittiiii?"

Sonunda ortaya çıktı ki, adamı, karısı itmiş...

Ve soruyor, okuyucum; "Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır" sözünün bu olaydan geldiği doğru mu?

CEVAP: Sayın okuyucum, hem de "8 Martta Dünya kadınlar gününü kutlamamızdan bir hafta bile geçmeden" bu soruya "doğru cevabı vereceğime" gider o Tayland'daki gölete atlarım daha iyi. Belki "o adam gibi" kurtulma şansım vardır!..

Not: Bütün Dünya Kadınlarının "gününü" kutlar, hepsine sevgi ve özellikle saygılarımı sunarım. "Kadınsız" bir dünya, "Dünya" olur muydu?.. ÖU.

 

Seferihisar'da kim kazanır?

Tunç Soyer, "İzmir Belediye Başkan adayı olunca", boşalan Seferihisar Belediye Başkanlığı koltuğuna kimin oturacağı merak konusu oldu. CHP "değiştirmeli aday süreci" sonunda ilçe başkanı İsmail Yetişkin'i, AKP de ANAPLI "eski" Belediye Başkanı Hamit Nişancı'yı aday gösterdi.

Şimdi bahisler tutuluyor; kim kazanacak" diye!

Kimi "dikkat edin" CHP adayı için, kimi "dikkat edin" Hamit Nişancı için "Kazanacak" diyor. Bir tarafta "parti" öte tarafta "aday" yarışacak. Anlaşılıyor ki, "nefes nefese" bir yarış olacak.

Bakalım, CHP, Dimyat'a pirince giderken, evdeki bulguru muhafaza edebilecek mi?..

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Yazarlar
Website Security Test