Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Benim İş Bankama dokunmayın!..

29.3.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

 

TV ekranlarında bir reklam var, günlerdir; son yıllarda "beni en çok duygulandıran, gözlerimi nemlendiren" bir reklam: İş Bankamın reklamı!..

Atatürk'ün, "Atatürk'ü sevmek ibadettir" diyen "eski" İktisat Vekili, daha sonra 3'üncü Cumhurbaşkanımız olacak olan Celal Bayar'a kurdurduğu banka!..

Cumhuriyet'in Bankası...

Halkımın, milletimin, Türk'ün bankası...

Şehirlimin, kasabalımın, köylümün, memurumun, çiftçimin, işçimin, sanayicimin, gazimin, emeklimin, dulumun, erkeğimin, kadınımın, gelinimin, gencimin, yaşlımın, dedemin, babamın, anamın, "kumbarasıyla" çocuğumun, banka defteri ile bebeğimin bankası...

Türkiye Cumhuriyeti'nin en zorlu ve sorunlu yıllarında daima "ekonomiye katkısı" bakımından "en güçlü ve en büyük olan", lider bankam!..

Gücünü ve büyüklüğünü son yıllarda yaşadığımız "büyük ekonomik krize rağmen", Dünyanın saygın ve sayılı marka değerlendirme ve strateji danışmanlığı kuruluşlarından olan Brand Finance'ın yayınladığı  "Banking/ 500 / 2019 Raporu'nda 'dünyanın marka gücü en yüksek 10 bankası' arasında yer alarak" dosta düşmana gösteren ve "Türkiye ayaktadır" mesajını veren Bankam!..

Büyük Atatürk'ümden ve Bankamın ilk genel müdürü Celal Bayar'dan başlayarak Türkiye İş Bankası'nı bugünlere getiren bütün yöneticilerine ve mensuplarına ve de bugünkü büyük başarıda emeği olan bütün yöneticilere ve banka mensuplarına, bir TC vatandaşı olarak "şükranlarımı sunarken", herkese ama herkese haykırıyorum; "Benim İş Bankama dokunmayın!.."

O, bize Atatürk'ün, "dünden bugünlere  gelen, bugünlerden yarınlara ulaşacak ve ebediyete kadar yaşayacak olan" vediasıdır; unutmayın!..

 

Fikret Küpeli Paşam!..

Telefonuma "Fikret Küpeli Paşa'yı kaybettik" mesajı düşünce, gözyaşlarımı tutamadım.

Eşim Özay da, "acı haberi verdiğimde" ağladı; Paşamız, "onun en sevdiği paşası" idi. Ona hayrandı; "Bir insan paşalığa ancak bu kadar yakışır" derdi.

Ben asker çocuğuyum; babam Fuat Uluç'tan,  dayılarım Cemal Bilgiç ve Hayati Ergin Bilgiç'e, dahası büyük dayımız Atatürk'ün silah arkadaşlarından Aşir Paşa (Atlı)'ya kadar, bütün çocukluğum, gençliğim "asker" bir ailenin içinde geçti!..

Eşim haklıydı; "Paşalık", bir insana, ancak Fikret Küpeli Paşama yakıştığı kadar yakışabilirdi!..

Hayatımda "birçok paşa ile tanıştım, arkadaşlarım oldular, dostlarım oldular"; ama "benim için çok özel olan 4 paşadan biri" idi; Fikret Paşam!..

Atatürk'e ve Atatürk Cumhuriyeti'ne, ülkesine, halkına, ailesine, üniformasına, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne olan sevgisini anlatmak için kelimeler kifayet etmiyor; ancak onu tanımak ve "bu sevgi yumağını" hissetmek gerek!..

Biliyorum, mekanın Cennet; nurlar içinde yat sevgili Paşam. Elbette "yukarlarda, oralarda bir yerde" gene buluşacağız!.."

 

Okuyucu Soruları

Kim kazançlı çıkacak?

Bir okuyucum birkaç soruyu birden soruyor; cevaplarını sıra ile veriyorum:

Seçimden AKP mi, CHP mi "daha kazançlı" çıkar; cevabım; ikisi de çıkamaz!..

Seçimden AKP mi, MHP mi "daha kazançlı" çıkar; cevabım; MHP!..

Seçimden CHP mi, İyi Parti mi "daha kazançlı" çıkar; cevabım; İYİ Parti!..

Seçimden MHP mi, İYİ Parti mi "daha kazançlı" çıkar; cevabım; yenişemeyecekler!..

Seçimden Cumhur İttifakı mı, Millet İttifakı mı "daha kazançlı" çıkar; cevabım; "sözde" ittifak var da, "özde" var mı, ben "oturduğum" İzmir'de de, Urla'da da göremedim!..

 

 

Sözün Özü

 

Çarşı, pazar ve mutfağın mağlubu, ama meydanların, ekranların ve gazete manşetlerinin galibi Erdoğan'ın "sandıktan, sırtında taşıdığı adayları ile beraber nasıl çıkacağını" doğrusu tahmin çok zor; zira "sandığa atılacak oyların sahibi" Türk halkı!..

(NOT: Bu yazı seçimden 3 gün önce, perşembe günü yazılmıştır.)

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Yazarlar
Website Security Test