Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Seçim ve sonuçların ilanı!..

5.4.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Kısa kısa bir seçimin ardından notlar; bir nevi günlük gibi. Bir seçim oldu. Rüzgar değişti. Ankara yeni belediye başkanına kavuştu.

İstanbul'da ise kazananın ilanını, "iptal oyları ve itirazlar" önledi. Sanki işe asılma alışkanlığı sürüyor. Sanki biraz trajik oldu. Hele hele Anadolu Ajansı ve TRT'nin "sonuçları aktarmasındaki tarafgirlik skandalı" unutulacak gibi değil.

1946 seçimlerini andıran bir tablo. 1950'de halk net bir cevap vermişti. Ankara'da da beş yıl önce Mansur Yavaş sanki bu şekilde kaybetmişti. Herhalde beş yıl sonra gene kazanan, bu defa "net kazanan" İmamoğlu olacak.

Bir yaşa gelince sanki çekilmesini bilmeli insanlar. İzmir nöbet değişikliğini başarı ile gerçekleştirdi. Tunç Soyer'i zor zamanlar bekliyor, yolu açık olsun. Otuz küsur yıldır tanırım, son Urla'da görüştüğümüzde bana "ağabey" diye hitabetti. Bu da artık yavaştan yolun sonuna doğru geldiğimizi gösteriyor sanki.

Bu yaklaşımla sandık başında uğraşanların çabalarını daha da takdir ediyorum. Önce açık ara AKP adaylarının Ankara ve İstanbul'da önde verilmeleri, sonra veri girişinin durması... Sonra Ankara'da neticenin hükümetçe kabullenilmesi. Sonra, Anadolu Ajansı, TV'ler, TRT, "İstanbul'un veri akımını durdururlarken" İmamoğlu'nun YSK neticelerini vererek "Kazandım" deyişi... TRT saat 12 (1 Nisan öğle) itibariyle hâlâ "Binali Yıldırım" diyor. Ayıp. Herhalde 12 saat önce de bu neticeyi biliyorlardı.

Bütün gece bakıp durduk çeşitli kanallara, onlarda da tablo aynı. Nihayet itirazlar sonunda YSK Başkanı dayanamadı açıklama yaptı; "AA ile ilgilimiz yok, abonemiz değil, İmamoğlu önde. İtirazlı sandıklar var, sayılıyor" dedi.

Gene adil bir seçim olmadı, devlet imkanları seferber edildi. Sonuçların ilanı da iletişim, habercilik, gazetecilik, TV'cilik adına utanç verici oldu.

Hayırlısı! Tunç Soyer'i, Burak Oğuz'u, Ekrem İmamoğlu'nu, Mansur Yavaş'ı ve bütün "hakkı ile kazananları" tebrik ederim.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Yazarlar

Günlük Burç Yorumları Aşk 19 Eylül 2019 Perşembe. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri. Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Bal...

Günlük Burç Yorumları Aşk 18 Eylül 2019 Çarşamba. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri. Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Bal...

Günlük Burç Yorumları Aşk 17 Eylül 2019 Salı. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri. Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık B...

"Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı."

Günlük Burç Yorumları Aşk 15 Eylül 2019 Pazar. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri. Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık ...

Yazarlar
Website Security Test