Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Seçimlerin kazananı CHP'dir

5.4.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

2014 seçimlerini ölçü olarak alırsak AKP'nin kaybettiğini görüyoruz. MHP'de kaybedenler arasında gözüküyor. Çok yeni bir parti olmasına rağmen İYİ Parti, Türkiye genelinde MHP'den daha çok oy aldı.  HDP'nin oylarında görünen kayba bakarsak bu oyların bir kısmı batıda CHP'ye bir kısmı doğuda AKP'ye gitmiş gözüküyor. Bu seçimden en kazançlı çıkan parti CHP'dir. Türkiye'nin en önemli büyükşehirlerinde CHP başarılı oldu. Daha önceleri sahil kesimlerinde başarılı olan CHP'nin Türkiye'nin içlerine de bu başarıyı getirdiğini görüyoruz.  İstanbul batı ile olan ilişkilerde öncü bir şehir, Ankara başkent olması sebebiyle batı dünyasının Türkiye'deki büyükelçiliklerinin ikamet ettiği şehir, İzmir öteden beri batının ortaya koymuş olduğu normları benimseyen bir şehir. Bir sac ayağını düşünürsek ayaklarını İstanbul, Ankara, İzmir oluşturuyor. Böylece Türkiye bu seçimlerle birlikte Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ortaya koymuş olduğu medeniyetçilik kavgasına yeniden bir imkan hazırlamış oldu.

Bu seçimlerde büyük şehirlerde büyük kalabalıklar olmasına rağmen en ufak bir kavga yaşanmamıştır. Kavgalar muhtarlık seviyesinde kalmıştır. Demek ki belediye başkanlarının ortaya koymuş olduğu performansını öylesine iyi ve doğruydu ki onlara oy veren seçmenler oylarını demokrasiye uygun olan sükunet ile kullanmışlardır. Bunu demokrasimizin gelişmesinin ifadesi olarak görüyorum.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Yazarlar

Günlük Burç Yorumları Aşk 13 Ağustos 2020 Perşembe. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

YouTuber Enes Batur, Instagram hesabı üzerinden bir çekiliş yapmıştı. Birçok pahalı hediyenin havada uçuştuğu çekilişte ödüllerden biri olan Audi A3 marka otomobilin s...

Ordu'nun Fatsa ilçesinde erkek arkadaşı olduğu söylenen kişi tarafından yakılarak öldürülen Merve Yeşiltaş, sosyal medyanın gündeminde.

Günlük Burç Yorumları Aşk 12 Ağustos 2020 Çarşamba. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Günlük Burç Yorumları Aşk 11 Ağustos 2020 Salı. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Günlük Burç Yorumları Aşk 10 Ağustos 2020 Pazartesi. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Yazarlar
Website Security Test