Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Seçimin yenilenmesini istemek vatandaşa saygısızlıktır

12.4.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Demokrasi milli iradeye dayanan bir resimdir. Demokrasi de oylar tartılmaz, eşit olarak düşünülür ve sayılır. Bir tek oy iktidar sahibi kılarken, bir oy iktidardan alır. Dolayısıyla İstanbul'da yapılan seçim hukuku zemininde bitmiştir durumdadır. İtiraz edenler mızıkçılık yapanlardır. Tamamen kendilerine göre, keyfi iradelerine göre bunu yapıyorlar. Yaptıklarıyla yalnızca seçim sistemine çomak sokmuyorlar aynı zamanda demokrasimizi de küçültüyorlar. Böylece şu anda İstanbul'daki seçim nereden bakarsanız bakın Ekrem İmamoğlu'nun lehine bitmiştir. Oylar çalındı diyorlar ama bunu derken kendilerini suçluyorlar. İktidar kendilerinde, güvenlik kendilerinde, denetim kendilerinde tüm bunlara rağmen CHP nasıl oy çalabilir? Seçimin yenilenmesini istemek İstanbul'da oy kullanan vatandaşın oyuna saygısızlık demektir. Oysaki demokrasinin özü oya saygıdır. Cumhuriyet tarihinde böyle bir durum sadece 1946'da yaşandı. O seçimde açık oy, gizli sayım yapıldı. Bu da ikinci bir ayıp olarak karşımız çıkıyor. Sonuçta vatandaş demokrasiye bağlılığını ispatlamıştır. Demokrasimiz bu seçim sonucunda ülke genelinde başarı kazanmıştır. İstanbul gibi bir dünya şehrinde alınan bu sonucun alkışlanması gerekir. Cumhurbaşkanı'nın bu sonuca evet demesi beklenirken direnmesini anlamıyorum. Hangi türlü itirazlarda bulunurlarsa bulunsunlar sonuç belli olmuştur. O sonucu değiştirme uğraşı boşunadır. Bu boş uğraşlarla kaybeden Türk milletidir.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Yazarlar

Galata Kulesi'nin müzeye çevrilmesi için başlatılan restorasyondaki uygulamalar sosyal medyanın gündemine oturdu.

Günlük Burç Yorumları Aşk 13 Ağustos 2020 Perşembe. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

YouTuber Enes Batur, Instagram hesabı üzerinden bir çekiliş yapmıştı. Birçok pahalı hediyenin havada uçuştuğu çekilişte ödüllerden biri olan Audi A3 marka otomobilin s...

Ordu'nun Fatsa ilçesinde erkek arkadaşı olduğu söylenen kişi tarafından yakılarak öldürülen Merve Yeşiltaş, sosyal medyanın gündeminde.

Günlük Burç Yorumları Aşk 12 Ağustos 2020 Çarşamba. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Günlük Burç Yorumları Aşk 11 Ağustos 2020 Salı. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Günlük Burç Yorumları Aşk 10 Ağustos 2020 Pazartesi. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Yazarlar
Website Security Test