Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Ayşe mesajıma cevap vermedi!

14.6.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Harun söz verdiği parayı vermedi. Halbuki borç alırken "En geç üç ay içinde öderim" demişti.

Mehmet beni aldattı. Bunu hayatım boyunca unutmayacağım. Bunlarla uğraşıyoruz. Ve akşam nereye çıkacağımızı planlıyoruz. Yarın yüzmeye gitsek mi?  Yeni bir lokanta açılmış buradan 3 km. ötede Zeynep çok övdü vallahi.

İstanbul seçimleri gerçekten çok önemli!

ABD, Tahran ile olan anlaşmayı tek taraflı bozdu.  Türkiye ile stratejik ortak iken PKK'nın Suriye kolunu silahlandırıyor.

Baştaki insanlar kim bir bakın.   Kim Jong, bir erkek güzeli ve feylesof. Trump gerçekten zarif bir insan ve çok bilge.  Putin ise maşallah iyilik timsali.  Obama ama çok hoş bir insan idi değil mi? Şu insansız hava araçları ile yargı falan olmadan insanların katlini emreden başkan! Arada birkaç başka insan da ölürse iş kazası sayılır.

Radikal İslam'ı destekleyip büyüten babam mıydı ya'hu?

Atom bombasını icad edeli epey zaman oldu, ilk kullanımından beri de yakında bir yüz yıl dolacak. Ölmez sağ kalırsak. Sizin sağlık durumunuzdan veya annenizinkinden bahsetmiyorum. Tür olarak sağ kalırsak.

Basında erken uyarı sistemlerinden bahsediyoruz. Awacs bilmem kaç milyar dolar. Rus savunma sistemi şu kadar. Rakamlar bir şey ifade etmiyor. Halbuki Harun'un söz verdiği ve vermediği borcu size çok şey ifade ediyor. Bu neden ile de savunma sanayii pahalı. Köprü geçiş ücreti falan, geç de olsa anlayıp hesap edebiliyorsunuz. Nasıl başka vergi paralarını çar çur edecekler; anlamadığınız teknik lisanlar ile konuşarak deve yapılıyor paranız.

Uyanmamaya ve küçük kaprislere devam cancağızlarım. Dünyadaki paraların yarısı nasıl bir avuç insanın elinde olacak yoksa?

Çipleri elinizde olmayan ve sizin başınıza bomba düşmeden 20 dakika önce uyaran sistem... Abdestsiz gitmeyin diye? Yok karşı saldırı için! Atom bombaları da böyle kurulmuş bekliyorlar, biri atarsa öbürü tepesine binsin diye. Bu arada Hiroşima'dan beri atom bombaları ufaldı, gelişti artık küçük boy bombalar var, küçük olunca duygu eşiği tetiklemeyi daha da kolay kılabilir!

Türümüzü ortadan kaldıracak bir atom savaşını kaç saat - gün - ay – yıl içinde yaşayabiliriz bilmiyoruz.   Ama Kennedy hem zarif hem okumuş bir insan idi değil mi? Marilyn Monroe gibi bir meşk hikayesi olan, ideal insan.

Genç yaşında katledildi.

Bakın size o başta iken olan bir hikayeyi anlatayım.

 

1962'de Küba krizi oldu. Rusya ve ABD sidik yarışında idiler.  Küba'ya Rus güçlerinin yerleşmesini istemiyordu Kennedy. Burnunun dibinde. Karayip denizinde üç Rus denizaltısını kıstırdılar ve derinlik bombaları ile batırmaya çalıştılar. Üç kaptan ve atom denizaltısı mürettebatı can derdinde idi.  Merkez ile irtibatları kesilmişti. Dünya savaşı başladı sandılar. Atom bombalarını kullanmak için merkez ile irtibat kesildiğinde üç kaptanın da onayı olması gerekiyordu. İki kaptan onay verdi. Biri "Hayır" demekte diretti! Diretmeseydi bu satırları okumuyor olacaktınız. Bu tek örnek de değil. Subay tanıdıklarınız vardır size daha detay anlatabilecek.

Merak etmeyin Atom bombaları ile sonumuzu getirmez isek kibrimiz, aptallığımız ile soyları tek tek tüketerek sonunda küresel ısınma ile bu işi yapmaya adayız. Deniz seviyesi 2 metre yükselse ne olur hesaplayın bir zahmet. 6 metre yükselirse? Yazları daha sıcak geçiyor değil mi? Ya birer ikişer derece değil de beşer derece artmaya başlarsa?

Daha biz demokrasiyi oturtamadık dünyamızda.

Dipnot: Bu arada başka tarihler de vereyim aramanız kolay olsun: 14.2.1950 / 22.5.1957 / 5.10. 1960 / 26.9.1983 / 25.1.1995; Atom savaşına salaklıktan ramak kala!

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Yazarlar
Website Security Test