Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Yatırımcılara ülkenin güvenli olduğu mesajı verilmelidir

22.6.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Seçimden sonraki ekonomik durum, Türkiye'de sıcak parası olanların nasıl bir tutum içine gireceğine bağlı. Eğer seçim sonucu sıcak para sahiplerinde bir endişe yaratırsa, iktidar partisi bu seçimi yine İmamoğlu'na vermemek için birtakım baskı faaliyetlerinde bulunursa bu sıcak para ülkeyi terk eder ve bu da ekonomiyi olumsuz yönde etkiler.

Ekrem İmamoğlu'nun getireceği açık, şeffaf, dürüst yönetim, adalet duygusu olumlu algılanırsa ve bu para Türkiye'yi terk etmezse o zaman olumlu etkileri görmeye başlayacağız.

İmamoğlu'nun kazanması Türkiye'de muhalefetin iktidar olma şansı olduğunu gösterecektir. Üç büyükşehir başta olmak üzere muhalefeti seçen şirketlerin ve şehirlerin olduğunu görüyoruz. Bu Türkiye'de bir umut yaratabilir.

Binali Yıldırım için de aynı koşullar geçerli. Bu normal bir ekonomi etkisi değil, algı etkisi. Yani Türkiye'de çok büyük miktarda kısa vadede sıcak para var, o paranın nasıl hareket edeceğine bağlı bir gelecek bizi bekliyor. Eğer Yıldırım kazanırsa ve para sahiplerine ülkenin güvenli olduğu mesajı verilirse olumsuz bir durum yaşanmaz. Ancak bunun Türkiye'de olumsuz gelişmelere neden olacağını düşünülerse mevcut eleştirilen sistemin devam edeceğini ve bunun kendilerine zarar vereceğini düşünürlerse bu olumsuz bir etkiye neden olacaktır. Çünkü Türkiye'den sıcak paranın çıkması ülkede kurları yükseltir, borsaları çökertmek gibi etkiler yaratır.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Yazarlar
Website Security Test