Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Barış Pınarı ile Türkiye'nin önemli kazanımları olacaktır

12.10.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ülkelerin ekonomik parametreleri savaş süreci ve sonrasında her zaman değişimler göstermiştir. Barış Pınarı ile Türkiye'nin önemli kazanımları olacaktır:

Terör ile ilgili olarak yıllardır sınır ötesinde konuşlanan terör odakları ülkemiz sosyal ve kültürel yaşamı da dahil birçok alan başta olmak üzere ekonomimize de zarar vermiştir. Bu unsurların kökünün kurutulması bu alanda devam eden kayıplarımıza son verecektir. Mal ve can kaybının sonlandırılması en büyük kazançtır.
Bu coğrafyaya binlerce kilometre uzak birçok ülke siyasi ve ekonomik menfaatler açısından bu politika içinde var olma savaşı verirken Türkiye'yi Ortadoğu politikası dışına itme gayreti içindelerdi. İlk aşamada Afrin'de şimdi de Fırat'ın doğusunda gerçekleştirilen bu hareket ile Suriye sorununun çözümünde Türkiye olmadan bir çözüme ulaşmanın mümkün olmayacağını kabul etmek durumunda kalacaklardır. Jeopolitik olarak gerek körfez doğal kaynaklarının Akdeniz'e ulaşım yollarının kontrolü, gerekse Suriye'de var olan kaynakların aleyhimize talan edilmemesi için Türkiye bu coğrafyada varlığını tüm çevrelere kabul ettirmek olmak zorundaydı.

Neden Barış Pınarı Harekâtı? Bu sorunun cevabını TBMM milletvekillerimiz büyük bir katılımla onaylamış bulunmaktadır. Ulusa sesleniş bu noktada önemlidir. Daha önce birçok örneklerini vermiş bir ulus olarak tek bir vücut olmamız, bu süreçte ortaya çıkacak maddi manevi tüm talepleri karşılamalıyız. Birlik ve beraberlik içinde savaşlardan çıkan her ülke gibi bizim de harekât sonrası birlik ve beraberlik içinde üretime ekonomik güçlenmeye odaklanacağımızdan hiç şüphem bulunmamaktadır.

Yıllardır farklı gruplar oluşturmuş ülkeler uzaktan ellerini ateşe dokundurmadan terör odaklarını besleyerek bu girdabın seyircisi hatta destekçisi iken Türkiye tek başına 3,6 Milyon göçmeni misafir ederek dünyaya örnek hareket etmiştir. Bugün de tek başına bir güvenli bölge tesis etmek için harekete geçmiştir. Bu harekete karşı çıkan ülkeler bilmelidir ki besledikleri terör odakları hiçbir zaman devlet kuramamış ve beslenmeleri kesildiği anda sahiplerini ısırmaya başlamışlardır.
Gelişmiş ülkeler bugün dış güçlerin beslediği vahşetin çilesini çeken gariban sivil insanları mülteci akınlarını durdurmak yerine o ülkelere dokunmasalar dünya barış ve huzura ekonomik dengelere kavuşacaktır.
Türkiye yıllardır göçmenleri kabul etmiş o bigünah insanlara din dil kültür ayrımı yapmaksızın sahip çıkmıştır. Bu davranış bizi ekonomik açıdan zorlamıştır. Ancak dünkü sömürgeci ülkelere bir bakın bugün ekonomik kriz içindeler veya geleceklerini inşa etme telaşındalar.

Bugün birlik ve beraberlik günü. Maddi manevi olarak ordumuza destek vererek bu terör belasından kurtulmalıyız. Ülkemizde misafir ettiğimiz 3,6 milyon göçmenin hiç olmazsa bir bölümünü güvenli bölgeye yerleştirerek hem onların kendilerine yetmelerini hem de yarattıkları ekonomik ve sosyal problemleri azaltacak bu harekatı başarı ile sonuçlandırmalıyız.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Yazarlar

Günlük Burç Yorumları 26 Şubat 2021 Cuma. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Günlük Burç Yorumları 25 Şubat 2021 Perşembe. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Günlük Burç Yorumları 24 Şubat 2021 Çarşamba. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Günlük Burç Yorumları 23 Şubat 2021 Salı. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Günlük Burç Yorumları 22 Şubat 2021 Pazartesi. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Yazarlar
Website Security Test