Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

EXPO 2020 ve mermerden sağlığa uzanan yol

29.11.2013
Büyült
Küçült
Haberi YazdırEXPO 2015 şimdi EXPO 2020 ile uluslararası platformlarda elde edinilen deneyimler yeni girişimlerimizde mutlaka başarılara dönüştürülmelidir.

Değerli emeklerini bu uğurda veren komite üyelerinin izlenimlerini paylaşmaları yazılı olarak arşivlenmesi gelecekte ki organizasyonlar için çok önemlidir. 

Türkiye, 2015 için en üst cumhurbaşkanı düzeyinde temsil edildik. 2020 için de 3 bakan Büyükşehir Belediye Başkanı ve THY Genel Müdürü seçimlerin yapıldığı gün oradaydı. 

Üyelerin seçim kıstasları bizim bakış açımızda olsaydı her defasında İzmir birinci olurdu. 

İtalya, Kazakistan ve Dubai komitelerinin bizden farklı yollarla üyeleri etkilediklerine göre seçilebilmek için gelecekte stratejilerimizi değiştirmemiz gerekiyor. 

Dünyanın sonu değil 

Yakında yeni fuar alanı ile daha modern bir sergi alanına kavuşacağız. Yeni ihtisas fuarlarında yeni etkinliklerin katılımı için dinamik çalışmalar yapabilmeliyiz.

İzmir enternasyonal fuarı ile başlayan etkinlikler İzmir Marble fuarları daha sonra Gelin & Damat fuarı ile dünyanın önemli fuarları oldu. Dünyanın önde gelen bu ihtisas fuarları yıllardır başarı ile organize ediyor. İZFAŞ ‘ın elindeki deneyimli kadro Her ay bir etkinliği organize edece kadroları yetiştirebilecek niteliktedir. Eksiklikler varsa hızla takviye edilebilir.  

Yeni etkinlik için tema EXPO 2020 için “Herkes için sağlık İzmir’de sağlık” sloganı ile belirlenmiştir. İzmir iklimi, uzman tabipleri, sağlık personeli modern teçhizli resmi ve özel ihtisas hastaneleri, termal tesisleri ile Asya ve Afrika hatta son zamanlarda Avrupa ülkelerinden gelen insanlara şifa dağıtmaktadır. Bu alt yapı ve verilen hizmetler en kısa zamanda uluslararası etkinliklerle desteklenmelidir. 

Marble fuarlarının ilk gününden günümüze gelişinde; sektörün sahiplenmesi,  Büyükşehir Başkanı Burhan Özfatura’nın ve Selami Gürgüç liderliğinde İZFAŞ personelinin destekleri yadsınamaz. Sağlıkta da böyle bir ortamın bir an önce yaratılması EXPO ile başlayan sağlık konulu etkinliğin bir amaca ulaşmasını sağlayacaktır.

İzmir’in ekonomik yapılanmasında “fuarlar ve kongreler şehri” olması arzulanıyorsa Expo ile ön plana çıkan sağlık alanında örgütlenilmesi ve uluslararası tanıtımı önemli bir fırsat olacaktır.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Yazarlar

Günlük Burç Yorumları 7 Mart 2021 Pazar. Aşk. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Gazeteci yazar Murat Kışlalı, GÖZLEM’in ülke gündemindeki olay ve gelişmelerle ilgili sorularını cevapladı. Kışlalı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “İnadına yapacağız” dediğ...

Yazarlar
Website Security Test