Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

2020 daha iyi olmasın

3.1.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

2020 yılına kişi olarak, ülke olarak, kıta olarak, dünya olarak, evren olarak girdik. Girmeyip ne yapacaktık ya; 2019 iyiydi ne güzel alışmıştık, ne gerek vardı şimdi, hem 2019 ne güzel gidiyordu şimdi 2020 ülkemiz ve milletimiz için felaket olacak, gök gürülder, yer yarılır, diyecek halimiz yok.

Diyen birini görürseniz de usul usul oradan uzaklaşın, onu tıp dünyasıyla baş başa bırakın. Yaşam çizgimiz içerisindeki bazı konular, bizim iradi kararlarımızın neticesinde şekil alırken bazıları ise tamamen istem dışı gelişen olaylar eylemler olarak karşımıza çıkıyor.

İstem dışı karşımıza çıkan konular karşısında, hareketsiz kalabilir, aksiyon almaz adım atmazsınız bu bir tercihtir ve sizi yalnızlığa, yoksulluğa ve hatta ölüme dahi sürükleyebilir.

Ya da proaktif bir tutum takınır her negatif giden olay karşısında bir adım atar, durumu çok kötüleşmeden, lehinize çevirebilir ya da en azından dengeleyebilirsiniz.

Ülke olarak da; Türkiye Cumhuriyeti devleti yıllardır, NATO, Birleşmiş Milletler, hatta Avrupa Birliği gibi kurumların gölgesine sığınıp kendini güvende hissetmek istedi, onların desteğini arkasına alarak ekonomik olarak güçlü olabileceğini var saydı, onların kurum ve kültürünü alarak ülke olarak huzurlu ve istikrarlı kalabileceğini zannetti.

Güvenilen ülke ve kurumların bizi getirdiği nokta ise Türkiye cumhuriyeti kuruluş prensipleriyle uyuşmayan, ekonomik olarak kurucunun, muasır medeniyet dediği seviyeyi yakalayamayan, iç siyasetinde ve ekonomisinde istikrarı yakalayamayan bir uydu ülke, uç karakol ve uslu Müslüman millet, olmaktan öteye gidemedi, bu kuruluşlarla aynı ilişkileri sürdürdüğü sürece bize başka bir rol vermeyecekleri apaçık ortada.

Kural koyan, sözü dinlenen, düşmanlığından korkulan dostluğu aranan bir ülkeden çok, müttefikleri tarafından kurulan terör örgütleri vasıtasıyla sıkıştırılan, içerden devşirme adamları sayesinde istikrarsızlaştırılan, zaman zaman dolaylı zaman zaman doğrudan ataklarla ekonomisi batırılan bir noktada tutulmakta ısrar edildi.

  1. Dünya Savaşı’nın çıkma şartları Almanya için ne ise bugün Türkiye’nin içinde bulunduğu durum aynıdır. Seksen milyon nüfus, 1 trilyon dolara yaklaşmış GSYH olan bu ülkeyi Anadolu sınırları içerisinde tutmakta ısrar edilmesi çatışmanın ana sebebi olacaktır.

İçeride bizim orada ne işimiz ve burada ne işimiz var diyenlere de bir çift sözümüz var. Ufkunuzun dar kalıplarının ötesine çıkın. Her büyüklüğün her gücün bir bedeli var, ancak bu ülke artık Anadolu sınırları içerisindeki kaynaklarla, Anadolu sınırları içerindeki pazarla ancak bu kadar. Siz, dış dünyadan kaynak sağlayabileceğiniz, pazar bulabileceğiniz yeni milletlere yeni coğrafyalara muhtaçsınız. Ve bunların arz güvenliğini sağlayabileceğiniz siyasi ve askeri güce sahip olmak zorundasınız.

Ülke içerisinde refah, kalkınma, gelişme buna bağlıdır. İstediğimiz kadar EYT hakkını alsın asgari ücret 5000 lira olsun falan diye bol kepçeden atalım, yukarıdaki şartlar gerçekleşmez biz dünyadaki yerimizi yeni kaynaklar ve yeni pazarlar bularak tescillemezsek, bırakın bunları vermeyi, elimizdekileri bile tutmakta güçlük çekeceğiz.

Kalkınacaksak hep birlikte kalkınacağız, var olacaksak hep birlikte olacağız, önce devletin kasasını dolduracak, sonra oradan dağıtabileceğiz.

Devletin kasasını doğru yatırımlarla israf etmemek çok önemli, ondan daha önemlisi devletin kasasını doldurmak, dolduracak çözümler bulmak. Harcama tartışması kolay, yoksa sonuç  fıkradakine benzer yılbaşı piyangonun kendilerine çıkma hayali üzerine kavga eden, aile babası son olarak, lüks araba aldığını varsayarak, in arabamdan diye bağırır.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Yazarlar

YouTuber Enes Batur, Instagram hesabı üzerinden bir çekiliş yapmıştı. Birçok pahalı hediyenin havada uçuştuğu çekilişte ödüllerden biri olan Audi A3 marka otomobilin s...

Ordu'nun Fatsa ilçesinde erkek arkadaşı olduğu söylenen kişi tarafından yakılarak öldürülen Merve Yeşiltaş, sosyal medyanın gündeminde.

Günlük Burç Yorumları Aşk 12 Ağustos 2020 Çarşamba. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Günlük Burç Yorumları Aşk 11 Ağustos 2020 Salı. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Günlük Burç Yorumları Aşk 10 Ağustos 2020 Pazartesi. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Yazarlar
Website Security Test