Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Hep aynı kırıcı üslup…

24.1.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Sayın AKP Genel Başkanını; hayret, ibret ve üzüntü ile izliyorum. Hep aynı üslubu sürdürdüğünü, yandaş olmayanları devamlı dışladığını, her türlü hakareti/ tehdidi/ baskıyı/ engellemeyi/ haksız tenkidi mubah saydığını görüyorum. Sık sık “tevazudan” bahsediyor. Ancak kendisi gibi düşünmeyenleri, devamlı olarak küçümsüyor, ciddiye almıyor, hor görüyor. Hele hele istişareye hiç önem vermiyor. Devamlı olarak her konuda tek başına karar veriyor. (Ne yazık ki çevresinde doğruları dile getirecek cesarette kimse yok.)

1- Halbuki; AKP Genel Başkanlığı statüsü yerine Cumhurbaşkanlığı görevini benimsese; tarafsız, tüm toplumu kucaklayan/ adil/ hoşgörülü/ sabırlı/ fikir, ifade inanç ve teşebbüs hürriyetlerine önem veren/ gerçek anlamda parlamenter demokrasiyi/ kuvvetler ayrılığını ve adil yargı düzenini benimseyen/ muhalefet belediyelerinin önünü kesmeyip, aksine destek veren/ farklı fikirlere değer veren bir tablo çizse, fena mı olur? Toplum huzura kavuşmaz mı? Bu bölünmeler, kamplaşmalar, sona ermez mi? İç ve dış düşmanların morali bozulmaz mı? Sempati ve puan kazanmazlar mı?

2- Son mahalli idare seçimlerindeki mağlubiyet, ne zaman hazmedilecektir? Diğer partilerin belediye başkanlarının AKP’ye transferi için yapılan baskılar/ engellemeler/ vaatler, siyasi ahlaka ters düşmemekte midir?

3- AKP’li belediye başkanlarının başarılı oldukları iddia edilebilir mi? Kaybettikleri şehirlerdeki, israfı/ saltanatı/ hortumlamaları/ ihale ve rant yolsuzluklarını/ kayırmaları/ binlerce bankamatik yandaşı/ astronomik borç yükünü görmüyor muyuz? (Kaldı ki başarılı iseler, Ankara/ İstanbul/ Bursa/ Balıkesir başkanlarını niçin istifa ettirdiler?)

4- En azından, geçmiş dönemlerden ders alınmalıdır. ANAP olarak 1989 belediye seçimlerinde, hezimete uğradık? Tüm ülke üstümüzden silindir gibi geçti.

a) Bugün, valiler, kaymakamlar, bakanlar, tüm bürokratlar, saraydan korkuyorlar ve muhalefet belediye başkanlarına soğuk davranıyorlar. Bazıları da engelleme yapıyorlar. Hâlbuki 1984- 89 ve 1994- 99 döneminde (başta İzmir Valisi Vecdi Gönül olmak üzere) tüm valiler, kaymakamlar, emniyet teşkilatı, silahlı kuvvetlerimizin komutanları ile harika bir işbirliği ve dayanışma içinde olduk. Hepsine minnettarım. M. Kemal Sahil Bulvarı’ndan/ Büyük Kanal Projesi’ne kadar her konuda destek verdiler.

b) Rahmetli Kenan Evren’in/ Turgut Özal’ın/ Süleyman Demirel’in desteklerini de unutmak mümkün değildir. Her konuda önümüzü açtılar, destek verdiler.

c) Bunların yanı sıra (hiçbir parti ayrımı yapmadan, İzmir/ Manisa/ Balıkesir/ Bursa/ Aydın/ Denizli/Muğla/ Kütahya/ Uşak/ Afyon il ve ilçe belediyeleri olarak) “Ege Belediyeler Birliği”ni kurduk. Mükemmel bir dayanışma, destek ve dostluk ortamı gerçekleştirdik. Bu güç, tüm başkanlar için yararlı oldu, başarılı icraatlar yapmasına imkan sağladı. Ayrıca, her türlü baskı ve engellemeye set çekti.

5- Şahsen hiçbir olaya partisel açıdan bakmıyorum. Ülkenin gelişmesini, huzura kavuşmasını, iç ve dış problemlerden kurtulmasını, kalkınmasını, refahın sağlanmasını, işsizliğin sona ermesini gönülden istiyorum. AKP bunları gerçekleştirebilirse mutlu olurum. Tenkitlerimizin ve acizane çözüm önerilerimizin amacı da budur. Belki eskiden “ağabey” dedikleri kişinin, söylediklerini duyan, yazdıklarını okuyan çıkar…

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Yazarlar

Günlük Burç Yorumları Aşk 13 Ağustos 2020 Perşembe. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

YouTuber Enes Batur, Instagram hesabı üzerinden bir çekiliş yapmıştı. Birçok pahalı hediyenin havada uçuştuğu çekilişte ödüllerden biri olan Audi A3 marka otomobilin s...

Ordu'nun Fatsa ilçesinde erkek arkadaşı olduğu söylenen kişi tarafından yakılarak öldürülen Merve Yeşiltaş, sosyal medyanın gündeminde.

Günlük Burç Yorumları Aşk 12 Ağustos 2020 Çarşamba. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Günlük Burç Yorumları Aşk 11 Ağustos 2020 Salı. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Günlük Burç Yorumları Aşk 10 Ağustos 2020 Pazartesi. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Yazarlar
Website Security Test