Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Coronavirüs bizi teğet geçiyor!

6.3.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Dünyayı Coronavirüs sarmış… Bizim Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından “Mücadelemiz birbirimizle değil Coronavirüsle. Çin’den Amerika’ya uzanmış bir salgınla karşı karşıyayız. Tehlike sınırlarımıza dayandığı halde şu ana dek büyük başarı gösterdik. Zorluklar kaçınılmaz. Hiçbir salgınla mücadele konfor ile yapılmamıştır. Dayanışma içinde olalım” açıklaması ile durumu ciddiye aldıklarını anlatmaya çalıştı!

Bakanlık olarak ayrıca Coronavirüs ile ilgili bilgilenme için Sağlık Bakanlığı web sitesi olarak ve de Bakanlığın sosyal medya hesaplarının takip edilebileceği belirtiliyor… Milletçe yoğun kullandığımız şu sosyal medya hesapları!

Coronovirüs ortaya çıktığından bu yana özel hastaneleri geçtim de hangi devlet hastanesi girişinde virüsten korunma anlamında bir tedbir konuldu? Ya da kaç kişi maske kullandı ya da kullanıyor sokakta? Sağlık Bakanlığı neden maske dağıtmak gibi bir zahmete katlanmıyor? Bırakın maske dağıtılmasını eczanelerde maskenin fiyatı el yakıyor o da bulabilirseniz… Yine fırsatçılık, yine karaborsa, yine denetimsizlik…

Şu da bilinsin ki; Öyle her vatandaş Coronavirüs uzmanı falan değil… Bırakın uzmanlığı henüz hiç duymamış olanı da var… Kulağımla duyduğum “O ne ki?” diyeni var…

Dünyayı saran, binlerle ifade edilen ölümlere neden olan Koronavirüs tehlikesi ile İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyelerinin otobüs ve metrolarda yaptığı dezenfekte işlemleri ile havaalanlarındaki kontroller dışında gördüğümüz bir tedbir yok… Varsa gören söylesin… Üstelik tam da Koronavirüs maksimum risk oluştururken mültecilerin durumu bu bağlamda hiç mi önem taşımıyor?

Binlerce mültecinin, günlerdir dayandığı sınırda acaba Coronavirüs ya da başka bir hastalık oluşması gayet de olası bir durum değil mi? Açlık, soğuk, sefillik… Bu insanların tuvalet ve en azından elini, yüzünü yıkama ihtiyacı nasıl gideriliyor? Bu konuda hangi yetkili sorumluluk duyup da sınırda bu tehlike için bir çözüm düşündü?

Eyy yetkililer! Sınırı geçemeyenler bir yandan da gerisin geri önceki bulunduklara yerlere dönüyor… Yani o sağlıksız şartlardaki sağlıklı halleri ile!

Bir yandan da çok şaşırmamak gerek Coronavirüs konusundaki hassasiyetine yönetenlerin… 34 şehit haberi karşısında çıkıp da Trump ile yaptığı petrol gıybetini anlatan, espriler yaptığını düşünerek eğlenen bir Partili Cumhurbaşkanına sahip bir memlekette…

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Yazarlar
Website Security Test