Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Bayiliğini alamadı, Kelebek’in kendisini aldı

13.3.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

 

Davut Doğan mobilya sektörünün önemli oyuncularından biri olurken sektörde birçok ilke imza attı

Doğtaş’ın hikâyesi 1972 yılında Çanakkale’nin Biga ilçesinde 80 metrekarelik bir atölyede başladı. Gündüz çekyat üretip gece satarak bir anda hızlı bir atak yapınca çevrede “altın buldular” söylentileri yayılmaya başlamıştı o günlerde.

Davut Doğan o günlerde gündeme gelen bu söylentileri “Altın bulmadan zengin olunmaz” başlıklı bir kitapta derlemeye çalışıyor.

Altın bulmadıklarını ama 6 altın kuralı uyguladıklarını söyleyen Doğan bu kuralları sık sık gençlerle paylaşıyor.

İşte Davut Doğan’ın altı altın kuralı…

1- Hayalini kur- Herşey bir hayalle başlar.

2- Hedefini belirle.

3- Araştır ve fırsatları yakala.

4- Doğru insanlarla iş yap

5- Çok çalış pozitif düşün

6- Sosyal ol.

Bu kuralların başında yer alan hayalini kur söylemi Davut Doğan’ın Doğtaş’ın yanına kardeş olarak Kelebek Mobilya’nın alınmasıyla adeta birebir örtüştü.

Davut Doğan yıllar önce Kelebek’in bayiliğini üstlenmek için başvuruda bulunmuştu. Biga ilçe olduğu için Doğan’ın bayilik isteği olumlu yanıtlanmamıştı.

İşte bayiliğini alamadığı Kelebek yıllar sonra Davut Doğan ve ailesi tarafından satın alınmıştı. O günlerde hayal kurmuştu Davut Doğan yıllar sonra bu hayal gerçekleşmişti.

 

Hayal gerçek oldu, 400 mağazaya ulaştı

  • Kelebek markasıyla çıkılan yeni yolculukta kitlesel ve küresel bir marka olma hedefiyle ilerleniyor. Bu doğrultuda, Kelebek'in 2019 yılında ulaştığı 120 mağaza sayısını 5 yıl içerisinde, yurtiçi ve dışında 400’e ulaşması hedefleniyor.
  • Kelebek markası, Ocak ayında üretim tesisi için yaptığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanan Tasarım Merkezi başvurusuyla bir üst basamağa taşıdı.
  • Kelebek Mutfak - Banyo markası da yeniden bir perakendeleşme sürecine girdi. Bu doğrultuda 2020'ye 16 mağaza olarak başlayan markanın yıl sonunda 23 mağazaya ulaşması hedefleniyor. Aynı marka bünyesinde Türkiye'de ilk ve tek 5 yıl garantili mutfak opsiyonu sunuluyor.
  • Grup bünyesinde devam eden büyüme ve yatırım kapsamında 8 Mart'ta 8 Kelebek mağazası kadın girişimci ve çalışanlar tarafından açılırken, 18 Mart'ta 18 Doğtaş mağazası da açılacak.

 

GoldMaster yerli Scooter için düğmeye bastı

 

Sinan Bora baba Cenk Bora'nın başlattığı atağı kısa sürede yenilikleri bir üst noktaya taşıdı.

Baba Cenk Bora öğrenim için neredeyse yarım asır önce geldi İstanbul’a… Hiçbir zaman memur olmayı düşünmedi.. Askerden döner dönmez ticarete başladı. Kısa sürede önemli bir mesafe aldı. Bu gelişmede hayata olumlu bakmasının büyük katkısı olduğunu söyledi.

Yenilikçilik ve öncülük ticarete atıldığı günden beri hep karakteri oldu. Bu karakterle cesareti buluşturdu ve GoldMaster’ın temellerini attı.

Kısa sürede alanında Türkiye’nin önemli markalarından biri haline geldi GoldMaster… Sonra ikinci kuşak devreye girdi. Önce abla Sibel Bora Abdik işlerin bir kısmını üstlendi. Ardından Sinan Özkan Bora devreye girdi.

Sinan Özkan Bora baba Cenk Bora’da devraldığı bayrağı daha üst noktalara taşımak için dünyayı dolaşmaya başladı.

Yani GoldMaster denince orta yaşın üzerindeki birçok insanın aklına uydu alıcıları gelirdi ama artık yeni kuşakla birlikte işler değişti.

Bugün bu şirket bambaşka bir boyuta ulaşmış durumda. Yıllar önce Türkiye’nin ilk elektronik ev aletleri üreticilerinden biri olarak faaliyete başlayan GoldMaster, elektronik perakendesinde iddialı bir şirket haline geldi. Bugün küçük elektrikli ev aletleri üretimi ve sağlık grubunda Medisana distribütörlüğü ile ürün gamını oldukça genişletmiş durumda.

GoldMaster’ın ürün grupları arasında dijital uydu sistemleri, HD uydu alıcıları, oto ses ve görüntü sistemleri, navigasyon sistemleri, DVD-HD mediaplayer, MP3-MP4 oynatıcılar, tabletler, cep telefonu, dijital fotoğraf ve kamera, ev sinema sistemleri, ses sistemleri, küçük elektrikli ev aletleri, yaşam konfor ürünleri, sağlık ürünleri, zücaciye ürünleri, LED aydınlatma ürünleri, hediyelik eşya ürünleri, güvenlik sistemleri, uydu yan aksesuarları, bilgisayar ve çevre birimleri, diğer elektronik ürünler yer alıyor.

Sinan Özkan Bora yeni bir adım daha attı son dönemde. Bildiğimiz bir işti dediği elektrikli scooter üretimi için düğmeye bastı. İstanbul Beylikdüzü’nde fabrika için tam gaz çalışma sürüyor.

Şu anda GoldMaster başka markalarla elektrikli scooter satışı yapıyor. Ama şimdi kendi markasıyla yerli üretim yapaca. Menzili de hayli iddialı. Firma elektrikli scootor’ı ile 60 kilometre yol alınabilecek. Üretilecek Scooter aynı zamanda inovatif bir ürün olacak. Hem hafif, hem de katlanıp çantayla taşınabilecek bir model olacak. Bu yaz üretime başlanacak ürünün ihracatta da önemli bir marka olması bekleniyor.

 

 

Önemli mesajlar verdiler onur belgesi aldılar

 

Kadın etkinliklerinin en önemlilerinden birini kadınlar yaptı ve önemli mesajlar verdi

Kadınlar biraya geldi ve “Güçlü Kadın- Güçlü Ekonomi- Güçlü Toplum” başlığı ile bir ekonomi toplantısı yaptı. Ekonomi Gazetecileri Derneği, Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği, Yeni Arayışlar Girişimi Platformu Derneği, Türkiye Otelciler Birliği, Küresel Isınma Kurultayı Komitesi, Güvenilir ürün Platformu, İstanbul Kadın Akademisi, Yenilenebilir Enerjiyi Destekleme Platformu, Kadın Girişimcileri Destekleme Zirvesi bu etkinliği destekleyen kuruluşlar arasında yer aldı.

Elite World Otel Taksim gerçekleşen toplantının açılışında Pazarlama Direktörü Fatma Bilgen şu mesajları verdi:

- Güçlü bir marka olmanın, güçlü bir ekonomiye sahip olmanın ya da güçlü bir toplum oluşturmanın kadınların katkısıyla olacağına inanıyoruz. Grubumuzda çalışan sayısı 1600 kişidir ve bunun yüzde 40 kadındır. İş hayatında aktif rol oynayan her kadın, hiç kuşkusuz güçlü bir toplumun da üyesi olacak. Bu da beraberinde güçlü bir ekonomiyi ve global vizyonu beraberinde getirecektir. Yani bütün değişim bir kadınla başlayacak.

 

Sonra iş kadınları şu noktalara dikkat çekti:

Semra Aydın (Kadın Akademisi Platformu Başkanı): Hepimizin bir hikayesi var, hikayemizde mücadele veriyoruz ve güçlüyüz. Bir kadın; eş, iş kadını, anne gibi hangi kimliği yaşamak istiyorsa ve o kimliği baskı olmadan yaşıyorsa, güçlü bir kadındır. Mutlu olan, kendini ifade edebilen her kadın güçlüdür.

Sennur Akın Biçer (Arnica Küçük Ev Aletleri Yönetim Kurulu Başkanı): Aile şirketiyiz ve kadın çalışan oranımız yüzde 70’dir. Plastik enjeksiyon, motor üretimi gibi departmanlarda, kadınlar çalışmaktadır. Benim çalışanlarım, “-biz fabrikada kendimizi eşit hissediyoruz, ancak fabrikamızın dışına çıktığımızda eşit hissetmiyoruz ve her yerde eşit olmayı istiyoruz” diyorlar. Kadınların iş hayatında daha fazla yer alması için daha çok çalışmalıyız.

Ebru Ata Turcer (Teksan Jenaratör Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi) : Firma olarak 400 metrekareden bugün 60 bin metrekareye ulaştık ve 130’un üzerindeki ülkeye ihracat yapıyoruz. Kadınlar, ekonominin içinde olursa, daha güçlü kadın, daha güçlü ekonomi ve daha güçlü toplum olacaktır.

Yeşim Kıyamçiçek Gülşen (Uyumsoft Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri Pazarlama Direktörü): Hayata erkeklerden çok sonra dahil olduk, ama hızlı adapte olduk, hatta çoğu zaman açık ara öne bile geçtik. Bugünün dünyasında, taksici, vinç operatörü, yazılım kodlayan, futbol oynayan kadınlar sıradan bir hal aldı. Artık hayata karışan kadın, ekonomiye de güç katıyor.

 

Etkinlik sonrası şu isimlere onur belgesi verildi:

. Aylin Sezgin Tohum Otizm Vakfı Kurucu Başkan Yardımcısı

. Begüm Mutuş- Yıldız Holding

. Aydan Tetik- Green Pack YK Başkanı.

. Nilüfer Yahyaoğlu -  Zon Pazarlama Turizm Yk Başkanı

. Yasemin Ataman- Unilever

. Delta Polat- Süper Test Oto Ekspertiz Sahibi

. Ayşegül Dede- Kidsnook Kurucusu

. Filiz Öztürk- Opet YK Üyesi

. Fatma Aydoğdu- Tezmaksan Yönetim Kurulu Üyes

. Tülin Yazıcı- Dress Best Uniforms YK Başkanı

. Sibel Bora Abdik- Goldmaster YK Üyesi

. Gülsen Akbulak- Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Yazmanı

. Nurcan Akad- Gazeteci

. Nurten Tuncer-Çeşme Bazlama Kahvaltı Kurucusu

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Yazarlar

Günlük Burç Yorumları Aşk 4 Ağustos 2020 Salı. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Günlük Burç Yorumları Aşk 3 Ağustos 2020 Pazartesi. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Günlük Burç Yorumları Aşk 2 Ağustos 2020 Pazar. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri. Ağustos ayında burçları neler bekliyor? Burçların ağustos ayı aşk hayatları.

Geçtiğimiz hafta ibadete açılan ve ilk Cuma namazı kılınan Ayasofya'da halıya uzanıp selfie çeken adam sosyal medyanın gündemine oturdu.

Günlük Burç Yorumları Aşk 31 Temmuz 2020 Cuma. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Yazarlar
Website Security Test