Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Sparta / Öjeni Teorisi / Hitler ve Coronavirüs!..

22.4.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

 

Antik Yunan’da, 4000 yıl önce, Atina Kent Devleti’ne karşı “Dor’ların Peleponez Yarımadası’nda kurduğu” kent devletinin adı, Sparta’dır!..

Spartalılar, “asker disiplini üzerine kurulu” bir devlet kurmuşlardı. Erkeklerin görevi “asker ve yönetici olmak”, kadınların görevi “asker çocuk doğurmak ve büyütmekti!..”

Çocuklar 6 yaşında devletçe alınır ve asker olarak yetiştirilirdi. Gece gündüz, yaz kış, dağda bayırda “en zor şartlarda yetiştirilir” ve “zayıflar, güçsüzler dağlarda ölüme terkedilir”; güçlüler ise yaşar ve asker olurlardı!..

Atinalı filozof Platon da “Sparta’yı örnek” göstererek, ‘Askerlerin ırkı saf tutmalı, yönetici sınıf üstün olmalı” demiş, “güçlü / iyi ve asil soy” bir sınıflandırmayı işaret etmiştir.

Romalılar da “doğarken çok zayıf olan çocukları” nehre atarak “Sparta usulünü” sürdürmüşlerdi.

Sonra aradan uzun yıllar geçti, “Evrim Teorisi’nin babası” Charles Darwin’in “tartışmalı” da olsa, “Doğal Seçilim Yoluyla Türlerin Kökeni ya da Hayat Kavgasında Avantajlı Irkların Korunumu Üzerine” adlı eserinde “Doğal seçilim” ile ortaya koyduğu, “Güçlüler yaşar, zayıflar yok olur” şeklinde özetlenebilecek tezi de, “kuzeni” Sir Francis Galton tarafından “bir adım öteye” götürüldü. Özeti; “Hayvanlardaki ‘doğal seçilim’ insanlara da ‘müdahale’ ile uygulanmalıdır!..”

Galton’un Antik Yunancada ‘iyi tür / iyi doğan’ anlamına gelen ‘eu-genes’ kelimesinden ürettiği” Darwin’in “insani değil” diye itiraz ettiği “Öjeni Teorisi” dünyayı sarsar; “İnsan neslinin islahı için en sağlıklı kişilerin evlenmesi ve çok çocuk sahibi olması şarttır. Böylece insanlarda doğal seçilim süreci hızlandırılacaktır!..”

Ne var ki, Francis Gordon’un “bu pozitif görüntülü” teorisini “yeterli” bulmayan” ve de “ona daha etkin eklemeler yapan” bilim adamları çıkar.

Charles Davenport ve Harry Hamilton Laughlin öncülüğünde yapılan “negatif” eklemenin esası şöyledir; “Sakatlar gibi, geri zekalılar gibi kötü özelliklere sahip kişilerin evlenmeleri ve çok sahibi olmaları önlenmelidir!..”

Ve… ABD’de kanunlar çıkarılır, kısırlaştırma merkezleri kurulur, “toplu kısırlaştırmalar” başlar, çeşitli eyaletlerde on binlerce insan kısırlaştırılır.

Bu “öjenik” salgının Güney Amerika’ya, Avrupa’ya, Asya’ya sıçraması da gecikmez; Brezilya, İngiltere, Kanada, Fransa, İsveç, Norveç, Danimarka, Finlandiya, İzlanda, Çin, Japonya sıraya girerler. Ve Almanya… Hitler!..

 

HİTLER’DEN BUGÜNE!..

Almanya’da “İyi ve Üstün Irk” uygulaması, “Kalıtımsal olarak hastalıklı soyların engellenmesi Kanunu” çıkartılarak başlatılır. 400 / 600 bin kişi “onayları alınmadan” kısırlaştırılır. Ve adı Hitler’in şansölye ofisinin adresinden esinlenerek “T4 Aksiyonu” olarak konulan “ötenazi” uygulaması ile resmi rakamlara göre 18.000 kişi ölür/ öldürülür!..

Bu acı tablonun “Soykırım” olarak ilan edilesi ile “üstün ırk aramaları” gündemden düşer ama, raftan indirenler de olur; “gözlük camını icat ederek dolar milyarderi olan” Robert Graham 1980’li yıllarda “insan ırkını islah edecek” bir Sperm Bankası kurar!..

Ve de… Asıl, “Dünya’nın hızla artan ve 7 milyarı geçen nüfusunun çok fazla olduğu, yeryüzünün bu kadar insanı besleyemeyeceği” iddialarının özellikle “dünyayı yöneten siyaset ve sermaye çevrelerinde” sıklıkla gündeme getirildiği bir süreçte, “devreye laboratuvarların girdiği” iddiası tartışılmaya başlar.

“Genetiği Değiştirilmiş Organizma (GDO)’lı tohumların “laboratuvarlarda kodlanarak dünyaya dağıtıldığı” haberleri büyük tartışmalar yaratır. Mısırlı bilim adamları “bu tohumların ‘insanları kısırlaştırmak üzere’ kodlandığını” açıklarlar.

GÖZLEM’in bu konudaki manşetleri arşivlerde duruyor. İzmir Büyükşehir Belediye eski başkanlarından Burhan Özfatura da GÖZLEM’de bu konuda onlarca makale yazmıştır.

Ve de Türkiye’de de birçok ovanın “GDO’lu tohumlarla zehirlendiği” iddiaları da TV’lere, gazetelere yansır!..

Ne var ki, “GDO’lu ürünler” bekleneni vermemiş olacak ki, bu defa sahneye “laboratuvar mikropları” çıkarılır. Ebolalalardan, belki de COVİD – 19’a kadar!..

Hitler’in “İşe yaramaz tüfeyliler” diyerek “sabunluklara, gaz odalarına gönderdiği” ihtiyarları, zayıfları ve hastalıklıları öldüren COVİD – 19!..

Dahası, “salgında hastanelerde yatak ve soluma makinası yetmezliği olunca”, hastaneye gelen gençlerin yatırıldığı, 65 yaş ve üstündekilerin evlerine yollandığı bir süreçte yaşamaya başlamadık mı?!.

Coronavirüs Salgını için “birçok” komplo teorisi üretildi, üretiliyor.

Ben “inandığım teori” üzerine yazdım; “Hoş geldin, Sparta!..”

 

(HAFTAYA: Artan Dünya Nüfusu ve çareler üzerine çeşitlemeler…)

 

Okuyucu Soruları

Yaygın bir soru ve cevabı…

Bir okuyucum soruyor; “Telefonuma kod / şifre falan hâlâ gelmedi. 65 yaş üzeriyim, 15 marttan beri dışarı çıkamıyorum, eczaneye bile gidemiyorum, bankadan emekli maaşımı alamıyorum, etraftaki süpermarketlere telefon ediyorum; “Sizin oraya servisimiz yok’ diyorlar. Eşimde 65 yaş üstü. Ne yapmam gerek?”

CEVABIMDIR: Eşiniz de, siz de hasta olmadığınıza göre, maskeyi ne yapacaksınız? Misafir kabul etmeyin, evinize kimseyi sokmayın. Musluktan sular akıyorsa, elektriğiniz yanıyorsa mesele yok. “Evde kalınız…” Dışarıya çıkma hakkı olan bir komşunuzdan rica ediniz. Kredi kartınızı veriniz, size ihtiyacınız olan yiyecekleri, ilaçları alsın. Emekli maaşına gelince, muhtarınıza ya da semt karakoluna bir telefon. Size yardım eder, yol yordam gösterirler. Etrafta yakın olan  “bankamatiklerden, oraya buraya uğramadan çekebilirsiniz” de, izin veriyorlar. Bu süreçte fazla nakit paraya da ihtiyacınız olmuyor, birikiyor, fena mı? Bugünler de geçer, sevgili okurum. Bardağın dolu tarafına bak; şükür sağlıklısınız! Ve de sağlıcakla kalınız!

 

Sözün Özü

Bu hafta sözün özü, nüfus bilimci ve iktisat teorisyeni İngiliz Thomas Robert Malthus (1766 – 1834)’tan “Bütün canlılar bir var olma ya da yok olma savaşı içindedir, savaşların nedeni nüfus artışıdır, çünkü beslenme kaynakları sınırlıdır.”

 

İnternet’ten “esen” rüzgarlar!..

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Yazarlar
Website Security Test