Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Erdoğan'ın açıklamaları sonrası sosyal medya yıkıldı

4.5.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. YKS tarihiyle ilgili açıklamalar yapan Erdoğan, sosyal medyada büyük etki yarattı.

FAZIL ANIL KILIÇLI

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrasında Koronavirüs süreci içinde milyonlarca insanın merakla beklediği konular hakkında açıklamalar yaptı.

Uzun süredir sokağa çıkma yasağı bulunan 65 yaş üstü ve 20 yaş altı grup için sınırlı sokağa çıkma izni verileceğini söyledi.

Sınav tarihleriyle ilgili açıklamalar yapan Erdoğan, "Yüksek Öğretim Kurumları sınavı 27 - 28 Haziran'da, Liselere Geçiş Sınavı 20 Haziran'da, Askeri Öğrenci Sınavı 14 Haziran'da yapılacaktır. Üniversiteler 15 Haziran'da akademik takvime dönebilecekler. Adliyeler ara verilen duruşma, keşif, yargı süreci, icra iflas takiplerinin durdurulması uygulamaları 15 Haziran'da sona erecek." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarının ardından sosyal medyadan yine büyük bir ses yükseldi. Twitter'da '#Sandıktagörüşürüz' etiketine on binlerce tweet yağdı. Açıklamaların akşam saatlerinde yapılmasına rağmen bu yazı yazıldığı sırada atılan tweet sayısı 170 bin taneydi. En popüler tweetler ise yine iktidarın bir kararı sonrası eleştiri getiren muhalefet cenahından.

İktidara yakın hesaplar tarafından ise '#18YıldırGörüşürüyoruz' etiketiyle cevaplar yazılarak, yükselen tepkilere yanıt verildi.

ÖĞRENCİLER MUTLU MU?

Geçtiğimiz hafta Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk YKS tarihiyle ilgili kararın Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanacağını duyurmuştu. Nitekim bu akşam tüm dikkatler Erdoğan'ın Kabine Toplantısı ardından yapacağı açıklamalardaydı. Erdoğan'ın YKS tarihini Haziran olarak açıklaması öğrenciler arasında hayal kırıklığı yaratmışa benziyor. Sınavın önce Temmuz'a ertelenmesi şimdi ise geri, tekrar sene başında planlanan tarihte yapılacak olması doğal olarak öğrencilerin eleştirilerine sebep oldu.

YÖK Başkanı Yekta Saraç, Koronavirüs kaynaklı ilk vakanın Türkiye'de görüldüğü Mart ayında "YKS'yi ise sorulacak sorular ile ilgili, MEB ile uyum içinde şekillenecektir. Sınava girecek öğrencilerimiz rahat olsunlar. Daha önce gerçekleştirdiğimiz sınavlar gibi olacak ve YKS 25-26 Temmuz'da yapılacak." açıklamasını yapmıştı.

CHP YİNE HEDEFTE

Cumhurbaşkanı Erdoğan Millete Sesleniş konuşmasında CHP'ye "Darbe" imalarıyla eleştiriler yöneltti. Erdoğan, "Aziz milletim, CHP yöneticileri ile aynı zihniyetin medyadaki ve diğer mahfillerdeki mensuplarını buradan bir kez daha ikaz ediyorum. Beyhude yere uğraşmayın. Türk Milleti, sizi ne o sandıktan çıkartır, ne de sırtınızı yaslamaya çalıştığınız darbecilere meydanı bırakır." dedi.

Sosyal medyadaki bir başka tepki de Millete Sesleniş konuşmasında Erdoğan'ın CHP'yi hedef almasınaydı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, son zamanlarda ana muhalefet partisi CHP'ye eleştiri dozunu artırdığı görüşüne yer verildi.

CHP tarafından aynı sertlikte cevaplar da anında gelmeye başladı. Salı günü yine sıcak bir siyaset ve ülke gündemi yurttaşları bekliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının tamamı;

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Yazarlar

Günlük Burç Yorumları Aşk 3 Haziran 2020 Çarşamba. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Simpsons çizgi filmi yine geçmişte yaptıkları bölümlerden kesitlerle gündemde. ABD Başkanı Donald Trump'ın öldüğü sahne ve polis binasının yakılması bugün tekrar payla...

Günlük Burç Yorumları Aşk 2 Haziran 2020 Salı. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

YouTube'da faaliyet gösteren Gerçek Hikayeler isimli kanal ''çocuk istismarı'' yaptığı gerekçesiyle Twitter'da gündem oldu. Kanal için birçok kullanıcı, kanalın şikaye...

Günlük Burç Yorumları Aşk 1 Haziran 2020 Pazartesi. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri. Haziran ayında burçların aşk hayatını neler bekliyor?

Yazarlar
Website Security Test