Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Acemi askere yapılan eziyet sosyal medyada

4.6.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Sosyal medyada dolaşan bir videoda acemi bir askere yapılan eziyet gündem oldu. Videonun tarihinin ise 9 Nisan 2020 olması dikkat çekti. Olayın Kırklareli 1. Zırhlı Tugay Komutanlığı'nda yaşandığı ifade edildi.

Bugün (4 Haziran 2020 Perşembe) sosyal medyada dolaşan bir videoda acemi bir askere yapılan eziyet binlerce kullanıcının tepkisini çekti.

Birçok kullanıcı videoyu paylaşıp CİMER ve İçişleri Bakanlığı'na şikayette bulunduklarını ifade etti. Ancak videonun tarihi YouTube'da 9 Nisan 2020 olarak görülüyor. Videonun yaklaşık 2 ay sonra neden gündem olduğu ve Kırklareli 1. Zırhlı Tugay Komutanlığı'nda çekildiği belirtildi.

Video, Ekşi Sözlük, Twitter, DonanımHaber gibi hızlı bir şekilde kamuoyu oluşturubilen portallarda servis edildi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, görüntüleri sosyal medyada yer alan askerlere ilişkin inceleme talimatı verdi. Söz konusu davranışlarda bulunan askerlerin tespit edilerek haklarında idari ve hukuki işlemin başlatıldığı öğrenildi.

Sosyal medyada yer alan ve tepki çeken, bir askere daha kıdemli diğer askerlerce yaptırılan bazı hareketlerle ilgili görüntüler üzerine Akar, ilgili birlik komutanları tarafından olayla ilgili inceleme başlatılmasını istedi.

Bunun üzerine, söz konusu davranışlarda bulunan askerler tespit edilerek, haklarında idari ve hukuki işlem başlatıldı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 4 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Nuri bilgi

05.06.2020 - 23:55
1 hafta disko yazın bu cinslere askeri kpruyana 1 hafta erken terhis

Ne ise

05.06.2020 - 23:08
Bu adamlar ölse şehit mi olacaklar,birdenbire günahları mı silinecek,cennete mi gidecekler şehit diye yani ? Peki şu yaptıkları kul hakkı ne olacak ? Birini kırmak da kul hakkıdır. Ölseler de zayiattan saymak lazım bunları . Allah cezalarını versin.
Diğer Yazarlar

Günlük Burç Yorumları Aşk 8 Temmuz 2020 Çarşamba. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Batman'da Ilısu Barajı ve HES projesinden etkilenen tarihi Hasankeyf ilçesindeki yeni görüntü sosyal medyanın gündeminde. Proje sahipleri ve yerel yönetim proje sonras...

Gazeteci Levent Gültekin, Halk TV ekranlarında sosyal medyada gündem olan sözler söyledi. Gültekin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yakınındaki kaynaklara dayandırdığı iddias...

Günlük Burç Yorumları Aşk 7 Temmuz 2020 Salı. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Günlük Burç Yorumları Aşk 6 Temmuz 2020 Pazartesi. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Yazarlar
Website Security Test