Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Ordu'daki Engin Altan Düzyatan büstü kaldırıldı

8.6.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Türk Tarihinin Önemli Şahsiyetlerini Anma Projesi’ kapsamında Osmanlı ve Türk tarihine damga vuran liderler ve sanatçıların büstleri yaptırıldı. Yapılan büstün dizi oyuncusu Engin Altan Düzyatan'a ait olduğu ortaya çıkınca sosyal medya patladı. Büst kaldırıl, soruşturma başlatıldı.

Ordu'da Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan "Türk Tarihinin Önemli Şahsiyetlerini Anma Projesi" projesiyle birlikte Türk tarihine yön veren liderlerin büstleri yapıldı.

Yapılan büstlerin arasındaki Ertuğrul Gazi büstünün dizi oyuncusu Engin Altan Düzyatan'a ait olduğunun anlaşılması üzerine haber sosyal medyada büyük etkileşim aldı. Birçok sosyal medya kullanıcısı, "Ordu'da Ertuğrul Gazi'nin büstü için Engin Altan Düzyatan kullanıldı" şeklinde paylaşım yaparak yoğun eleştiri yöneltti.

Olay sonrasında söz konusu büst kaldırıldı ve soruşturma başlatıldı. Ordu Büyükşehir Belediyesi'nce yapılan yazılı açıklamada "Türk Tarihinin Önemli Şahsiyetlerini Anma Projesi' kapsamında yaptırdığımız büstlerden Ertuğrul Gazi büstünün, Diriliş Ertuğrul dizisinin başrol oyuncusu Engin Altan Düzyatan'a benzetilerek tasvir edilmesi bizleri de rahatsız etmiş ve aynı gün söz konusu büst kaldırılmıştır. Konu ile ilgili ihmali bulunan sorumlular hakkında gerekli inceleme ve soruşturma başlatılmıştır. Gösterilen hassasiyetten dolayı tüm kamuoyuna teşekkür ediyoruz" ifadelerine yer verildi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nde (OBB) büst olayından dolayı ihmalleri görülen Kültür Daire Başkanı Zabit Yön ve Şube Müdürü Abdullah Özkan görevden alındı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 1 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

1halimemullaoglu

09.12.2020 - 20:41
Adamlarada hak veriyorum engin abi gibi yakışıklısını bulmuşlar bir büstünü yapmasınlarmı(jskwjsk)tabiii bu işin şakası tarihimizi rezil etmekten başka hiçbir şey yapmamışlar yazıklar olsun rezalet başka hiçbir şey söylemiyorum
Yazarlar
Website Security Test