Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Öğrenciler Erdoğan'dan YKS'yi ertelemesini bekliyor

16.6.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

YSK (Yükseköğretim Kurumları Sınavı)'nin yapılmasına çok az bir zaman kala sınava girecek öğrenciler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan sınavı ertelemesini bekliyor. Sosyal medyada konuyla ilgili çağrı çığ gibi büyüyor.

YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) için artık son günler. Ancak YKS’ye girecek öğrenciler geçtiğimiz yıllarda sınava giren öğrencilerden çok daha kaygılılar. Koronavirüs (Kovid-19) pandemisinin tüm dünyada ve Türkiye’de yarattığı etki düşünüldüğünde üstüne bir de sınav stresi gençleri olumsuz anlamda etkiledi.

Öyle ki sosyal medyada konuyla ilgili hiç olmadığı kadar büyük bir talep patlaması var. YKS’ye girecek olan öğrencilerin çok büyük bir çoğunluğu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sınavı erteleyeceğini umut ederek, çağrı yapıyorlar.

Twitter’da  #TurkishStudentsLivesMatter etiketine yazan öğrenciler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sınavı ertelediğini belirten açıklamasını büyük bir istekle bekliyor.

 

Öte yandan Show TV Ana Haber Sunucusu Ece Üner de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Gönlüm razı olmadı” açıklamasına atıfta bulunarak şunları söyledi;

Genobilim Uzman Dr. Serdar Savaş da YouTuber Oğuzhan Uğur’un programında YKS’ye girecek öğrencilerin sesi olmuş ve şu açıklamaya imza atmıştı;

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Yazarlar
Website Security Test