Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İktidar, yapay gündemlerle halkı oyalamaya çalışıyor

29.7.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Bir defa Türkiye’de büyük bir ekonomik sorun var. Büyük enflasyonlarla boğuşulduğu gibi bir durgunlukla da boğuşuluyor. İmalat azaldığı gibi ihracat da azalmış, her şey çok pahalı olmuş, insanların alım gücü düşmüş ve çoğu insan karnını zor doyurur hale gelmiştir. Bu tip zor durumlarda iktidarlar, insanların manevi duygularına seslenerek durumdan kurtulmaya çalışırlar. 18 yıldır iktidarda olan bir parti üstelik de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın cami yapılması ile ilgili konularda geçmişte söylediği, “Bu konu hassas bir konudur. Ayasofya konusunda oyuna gelmeyiz.” sözlerine rağmen şu an açılmış olması, bu duruma araç olarak kullanımına örnektir.

Halkın içinde bu fikrin taraftarları olduğu açıktır. Ancak iktidar, yapay sorunlar yaratarak ülkenin içinde bulunduğu kötü tabloyu geçiştirmeye çalışmaktadır. Ayasofya cami olarak açılırken, “Türkiye egemenlik hakkını kullanıyor” gibi yüksek perdeden imajlar gösterildi. Oysa Ayasofya, müze iken de Türkiye egemenlik hakkını kullanıyordu. Devletin o dönemki yöneticileri, eşsiz bir sanat eseri olan Ayasofya’yı, “İnsanlığın tüm dinlerinin, inançlarının birleşeceği ve benimseyeceği ortak bir eser” olarak belirlemiş ve müze olarak, insanlığa mal eden bir anlayışla o kararnameyi çıkarmıştır. Fakat durum öyle bir hale geldi ki, başta o dönemin Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk’ün imzası ve Bakanlar Kurulu kararına imza atanları, ülkenin Diyanet İşleri Başkanı lanetleme cesaretini gösteriyor.

Ayasofya’da ilk defa namaz kılınmıyor. AKP iktidarı şu anda, dini siyasette bir araç olarak kullanarak ve bir kısım insanın manevi değerlerini sömürerek yani yapay sorunlar yaratarak birliği sağlama amacı güdüyor. Genellikle, demokratik olmayan iktidarlar bu çeşit “ulusal heyecan” yaratacak politikalara yönelirler. Bakın şu anda Libya’da, Suriye’de, Irak’ta bir cephe var ve başka ülkelerde de aynı yollar aranıyor. Terör örgütü PKK ile mücadelede açılan cephelere hiçbir sözümüz yok ancak Libya ve benzeri ülkelere askerlerimizi yollarken, Yunanistan ile Ege’de yaşanan sorunları görmezden geliyoruz. Lozan Antlaşması’na göre; Türkiye’ye ait olan 18 ada 2004 tarihinden bu yana Yunanistan tarafından işgal edilmiş durumdadır. İktidarın bize ait olan o adaları savunmadığı için halka hesap vermesi gerekmektedir.

Türkiye, çevresinde yaşanan Akdeniz, Ege, Azerbaycan-Ermenistan, Suriye ve Irak gibi bütün olaylarda tek başına kalmış durumdadır. İktidar önce ülkemizin kendi topraklarına sahip çıkmalıdır. Vatandaşlarının ekonomi sorununu, açlık sorununu çözmek zorundadır. Bu yapılanlar yaratılan suni gündemlerle halkı oyalama çabalarıdır.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Yazarlar

Günlük Burç Yorumları Aşk 2 Ekim 2020 Cuma. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Günlük Burç Yorumları Aşk 1 Ekim 2020 Perşembe. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri. Ekim ayında burçların aşk hayatı nasıl olacak? Burçları neler bekliyor?

Esra Erol'un programında yaşanan skandal bir olayla gündeme oturan Cengiz Koraltan'a Ülkücü oldukları anlaşılan bir grup meydan dayağı attı. Dayak görüntüleri sosyal m...

Günlük Burç Yorumları Aşk 30 Eylül 2020 Çarşamba. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Günlük Burç Yorumları Aşk 29 Eylül 2020 Salı. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Günlük Burç Yorumları Aşk 28 Eylül 2020 Pazartesi. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Yazarlar
Website Security Test