Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Ülkenin imajını zedeleyen bir girişim

7.8.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ayasofya müzesinin camiye dönüştürülmesi kararı ve 24 Temmuz tarihinde Cuma namazı ile açılması İstanbul'da çeşitli grupların gösterilerine vesile olmuş ve ülke gündeminde yeni tartışmalara yol açmıştır.

Alınan kararı vesile sayan tarikat temsilcileri ve fanatik görüş yanlıları gövde gösterisinde bulunmuşlar, şehirde ve ülke genelinde huzursuzluk kaynağı olmuşlardır.

Çağdışı giyimleriyle Ayasofya-Sultanahmet çevresinde gösteri yapan bu gruplar arasında bir kesimin Taliban terör örgütünün kullandığı Tevhid bayrağını açması tepki doğurmuştur. Bazı Afgan göçmenlerinin Zeytinburnu sahilinde Taliban bayrağı açmasının ardından aynı eylemin Ayasofya'da tekrarlanması dikkat çekicidir. Emniyet güçlerinin dikkatle takip ederek sorumluları yakalaması gereken eylemin tekrarlanması Afganistan'da dahi tepki doğurmuş, Afgan makamları yaptıkları açıklamayla olayı kınamışlardır. Yıllardır Afgan halkına ızdırap çektiren Taliban örgütünün Türkiye Cumhuriyetinde taraftar bulup boy göstermesi kabul edilecek şey değildir. Ülkemizin imajını son derece zedeleyen bu eylem pandemi krizi nedeniyle durma noktasına gelmiş turizm için de zarar taşımaktadır. Geçtiğimiz yıllara kadar turistlerin ilgi odağı olan zengin tarihi ve kültürel mirasa sahip İstanbul'un bu görüntülerle turist beklemesi hayaldir.

Dolayısıyla bir grup fanatik eylemcinin cesaret bulması toplumsal huzura olduğu kadar ülke ekonomisine de zarar verecek niteliktedir. Tarikatların ve fanatiklerin Cumhuriyete nasıl zarar verebileceğini uzak görüşlülükle zamanında tesbit eden ve gerekli yasal düzenlemeleri yapan Atatürk'ün çizdiği yol Türkiye için yegâne doğru yoldur. Başta İstanbul valiliğinin ve diğer il yöneticilerinin bu bilinç içinde hareket ederek fanatik gruplara göz açtırmaması gerekmektedir

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Yazarlar

Günlük Burç Yorumları 21 Ocak 2021 Perşembe. Astrolojik Burç Yükselenleri.

Günlük Burç Yorumları 20 Ocak 2021 Çarşamba. Astrolojik burç yükselenleri.

Günlük Burç Yorumları 19 Ocak 2021 Salı. Astrolojik burç yorumları.

Günlük Burç Yorumları 18 Ocak 2021 Pazartesi. Astrolojik Burç Yükselenleri.

Günlük Burç Yorumları 16 Ocak 2021 Cumartesi. Astroloji Burç Yükselenleri.

Yazarlar
Website Security Test