Facebook ta paylaştweet le

Bu yönetim anlayışıyla içeride ve dışarıda huzura kavuşamayız

25.9.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Türk Milleti Cumhuriyet tarihimizin en sıkıntılı dönemlerinden birisini yaşamaktadır. Bir taraftan tarımda, ticarette, ekonomide, üretimde, eğitimde, sağlıkta… çok zor koşullarda yaşama mücadelesi verirken, geçim sıkıntısıyla, işsizlikle, Covid-19 salgınıyla başa çıkmaya çalışırken, diğer taraftan yakın geçmişte yapılan hatalardan yararlanarak; Ortadoğu’da, Akdeniz’de ve Ege’de hak ve menfaatlerimizi gasp etmeye çalışan emperyalist güçlerle ve onların taşeronlarıyla mücadele etmekteyiz.

Böyle sıkıntılı ve zor dönemlerde sorunların üstesinden soğukkanlı, bilgili, liyakatli, tecrübeli ve kararlı kadrolarla gelinebilir. Devleti yönetenler; birlik, berberlik ve dayanışmayı teşvik etmelidir. Böyle olması gerekirken tam tersi yapılmakta, her türlü karşı görüş ve eleştiri düşmanca tavır olarak gösterilmekte, Milletimiz her vesileyle ayrıştırılmaktadır. Karşı görüş ve eleştirilere devlet adamı olgunluğuyla; demokratik, hukuki, bilimsel, gerçekçi cevaplar vermek yerine, hakaretle, suçlamayla, en sert ve en düşük seviyeli ifadelerle yaklaşılmaktadır. Bu tür yaklaşımlar bende “bir şeylerin yanlış gittiği, gidişatı savunamayanların gerçekleri halkımızdan saklamak için başka yollara saptığı…” kuşkusu uyandırmaktadır. “Ege’de Yunanistan adalarımızı işgal ediyor, silahlandırıyor” dendiğinde cevap almak mümkün olmamakta, konu Lozan’a getirilmekte, tarihi gerçekler ve günümüzde yaşananlar birbirine karıştırılmakta, olaylar çarpıtılmakta, Atatürk ve İnönü aleyhine algı yaratılmaya çalışılmaktadır. Anayasa Mahkemesinin gösteri ve yürüyüşlerle ilgili kararı, henüz gerekçeli karar çıkmadığı halde teröre destek olarak yansıtılmakta, en önemli hukuk kurumumuz yıpratılmaya çalışılmaktadır. Türk Tabipler Birliği sağlık konusundaki görüş ve eleştirisini dile getirdiğinde hakaret ve aşağılamaya maruz kalmakta, kapatılmayla tehdit edilmektedir. Karşıt görüşlü vatandaşlarla bile tek tek uğraşılmakta, kimisi işsizlikle, kimisi mahkemeye verilerek sindirilmeye, yıldırılmaya çalışılmaktadır. Basının büyük bölümü bu yaklaşımları savunmakla görevlendirilmiştir, eleştirenler de her türlü baskı ve yıldırma yöntemleriyle susturulmaya çalışılmaktadır. Bu durum son derece endişe vericidir. Bu şekilde içeride ve dışarıda huzura kavuşmamız mümkün değildir.

Böyle sıkıntılı dönemler birlik beraberlik içinde, ortak akılla, çağdaş, demokratik, bilimsel ve asıl önemlisi samimi vatan ve millet sevgisiyle aşılabilir. Türk Milleti olarak bizlerin; siyasi ve askeri dehasını bütün dünyanın kabul ettiği, Cumhuriyetimizi yokluklar içinde kurmuş olan Atatürk gibi eşsiz bir önderimiz vardır. Atatürk gibi düşünmemiz, O’nun çizdiği yolda yürümemiz, O’nun ilke ve devrimlerini kılavuz edinmemiz sorunlarımızı çözmemiz için yeterli olacaktır.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 1 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Berberos hayreddin paşa

04.10.2020 - 17:58
Daha dün gibiydi mazlumun ahını alan ermenistandan ahı bugün çıkmaktadır
Yazarlar