Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Elimde olsa bütün ekonomi gazetecilerine ödül verirdim

2.10.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

 

Ekonomi gazetecilerinin ödül törenin de İTO Başkanı Şekib Avdagiç ile Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan yaptıklarını açıklamalarla medyanın önemine dikkat çektiler

Pandemi sonrası yaptığı online toplantılarla ekonomiyi gündeme taşıyan Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) bu defa bir ilke daha imza attı. Her yıl yapılan ödül törenini hibrit bir etkinlikte gerçekleştirdi. Ödül alanlar ve verenlerden oluşan dar bir kitle fiziki olarak bir araya gelirken çok sayıda EGD üyesi ve iş dünyasının önemli ismi online olarak töreni izledi, hatta bağlanıp mesaj verenler de oldu. Farklı bir etkinlikti. Sonrasında çok sayıda kurum “Biz de ödül törenini böyle mi yapsak diye” arayıp bilgi istediler. Evet, hibrit toplantı çok başarılı oldu. Yeni dönemde online toplantılara ve hatta hibrit toplantılara daha fazla alışacağız.

Gelelim törene. EGD tarafından İTO'nun katkıları, Alternatif Bank, Yıldız Holding ve Garanti BBVA'nın ana sponsorluğu, Turkcell'in iletişim ve teknoloji sponsorluğunda gerçekleştirilen törende İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç ve Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan ile sohbet etme şansımız oldu. Şekib Avdagiç’in ekonomi basınına herkesin destek vermesi gerektiğine ilişkin sözleri önemliydi. Özellikle içinde bulunduğumuz süreçte ekonomi gazetelerinin ve ekonomi gazetecilerinin pandeminin zorlu şartlarına rağmen toplumu aydınlatmada ve üretimin çarklarının işlemesini sağlamada itici güç olduğunu vurguladı ve şu görüşleri paylaştı:

- “Çok doğru haberler yaptınız. Haberlerinizle üreticinin, KOBİ’lerin, tüccarların, üretimin parçası olan aktörlerin hayata tutunmasını sağladınız. Bu görev de morallerin ve motivasyonların güçlendirilmesidir, kenetlenme ve dayanışmanın artırılmasıdır. Sizler, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bu vazifeyi başarıyla yerine getireceksiniz. İnanıyorum ki; ülkemizin bu zorlu süreci minimum zararla geride bırakmasına katkıda bulunacaksınız. Benim elimde olsaydı, bu yıl ekonomi basınında görev alan tüm gazetecilere ödül verirdim. Çünkü korona günlerinde çalışarak, ekonomiyi yönlendirerek, sizler bunu hak ettiniz. Koronavirüs günleri elbet geride kalacak, biz post-korona döneminde Türkiye'nin hak ettiği yeri alması için hep birlikte üzerimize düşeni yapacağız.”

Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan ile de medyayı çok yakından ilgilendiren başta dergilik olmak üzere platformları konuştuk. Önce dergilik ile ilgili bilgi verdi:

- “Gazetelere, dergilere dijital platformlarımızla destek olmaya gayret ediyoruz. Bugün 15 milyondan fazla indirilen ve 1.000’den fazla gazete ile derginin bulunduğu Dergilik platformumuz sayesinde en büyüğünden en küçüğüne binlerce yayını okurlarıyla buluşturuyoruz.”

Murat Erkan sonra tv yayncılığı ile ilgili çalışmaları şu sözlerle anlattı:

-“Yine dijital yayıncılık platformumuz TV+ ile TV yayıncılığı konusunda desteğimizi sürdürüyoruz. Ayrıca BİP üzerinden kendi kanalını açarak takipçilerine özel içerik sunan medya yayınları da bulunuyor. Tüm bu uygulamaların bir diğer özelliği de hepsinin yerli ve milli uygulamalar olması. Yaşadığımız pandemi süreci yerli ve milli teknolojilere yapılan yatırımların ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösterdi. Özellikle geçtiğimiz 10 yılda teknoloji sektörleri hızla değiştirdi, ancak pandemiyle birlikte son 6 ayda en az bir 10 yıllık değişimi daha yaşadık. Önümüzdeki dönemde bu değişim hızlanarak devam edecek. Bu süreçte biz Turkcell olarak medya sektöründe yer alan yazılı, görsel veya dijital tüm yayınların yanında olarak, bu sektörün dönüşümüne yardımcı olmak için üzerimize düşeni yapmaya hazırız.”

 

Ödül alan isimler

Emre Eser  (Hürriyet) -  Ceren Dilekçi (Bloomberg HT) - Rahim Ak (Haberturk) - Orhan Orhun Ünal (Yeni Şafak) –  Rüştü Bozkurt (Dünya) - Serpil Yılmaz (Sözcü) - Özlem Doğaner (A Para) –  Serhat Ayan (RS FM) - Olcay Büyüktaş (Cumhuriyet) - Utkucan Akkaş (Ege Telgraf) - Hakan Güldağ (Dünya) – Kerim Ülker (Dünya) - Sayime Başçı (Sözcü) - İbrahim Acar (Sabah) - Ayşegül Küçükkurt (Para Dergisi) – Önder Çelik (Türkiye) - Veysel Ağdar (Dünya) - Ömer Temur (Türkiye)

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Yazarlar

Günlük Burç Yorumları 21 Ocak 2021 Perşembe. Astrolojik Burç Yükselenleri.

Günlük Burç Yorumları 20 Ocak 2021 Çarşamba. Astrolojik burç yükselenleri.

Günlük Burç Yorumları 19 Ocak 2021 Salı. Astrolojik burç yorumları.

Günlük Burç Yorumları 18 Ocak 2021 Pazartesi. Astrolojik Burç Yükselenleri.

Günlük Burç Yorumları 16 Ocak 2021 Cumartesi. Astroloji Burç Yükselenleri.

Yazarlar
Website Security Test