Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Amerikan başkanı virüsten CORONAmadı…

9.10.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Sürekli coronavirüs hakkında “saçmalık” “palavra” gibi nitelendirmelerde bulunarak hastalığı küçümseyen Amerikan Başkanı Donald Trump ne yazık ki virüsten korunamadı. Maske takmaktan uzak duran, hatta başkanlık yarışındaki rakibi Biden’a “Sürekli maske takıyorsun! Yelken gibi masken var üç kişi görsen hemen maske takıyorsun; az bir erkek ol!” dediği münazara sonrası başkanın durumunda bir takım değişiklikler fark edildi. Air Force One uçağında sürekli uyuduğu ve halsiz olduğunu gözlemleyenler; sürekli uyuduğunu ve bunun onun doğasının dışında olduğunu söylediler.

Başkanın baş danışmanı Hope Hicks’in testinin Pozitif çıkmasından bir gece sonra Başkan Donald Trump ve eşi Melania’ya yapılan test sonuçları pozitif çıktı. Bildiğiniz gibi sosyal medyada üzerinden adam kovan, atama yapan, ya da bildirge yayınlayan başkan test sonuçlarının pozitif çıktığını da bu kanaldan duyurdu.

Daha önce Beyaz Sarayda başkana yakın çalışan kişilerin, başkanın özel valesi, Başkan Yardımcısı Mike Pence’in basın sözcüsü, başkanın koruma ekibinden gizli servis üyelerinin coronavirüse yakalandığını biliyoruz. Hal böyleyken bu sarmal içerisindeki başkanın virüse yakalanması an meselesiydi.

Diğer bir yandan başkanlık seçimi için yapılan toplantılar, görüşmeler, bağış kampanyaları, başkanın kendi golf oyunları ve daha birçok yerde bir araya geldiği kişilerin kafasında “acaba” sorusu muhakkak gelmiştir. Bu noktada başkanlık kampanyası için Başkanla yemek yemek isterseniz en az 50 bir doları gözden çıkarmanız gerekiyor.

 

Hastaneye giderken

Başkanı Beyaz Sarayda yapılan müdahalelere ek olarak tedbir amaçlı olarak Walter Reed Askeri Hastanesine kaldırılırken kendisine tedavi amaçlı, güçlendirici kokteyl türü ilaçlar verildi. Bu esnada Beyaz Saray Başkan Trump’ın bir videosunu yayınladı. Görüntü olarak başkan ayaktaydı ve hastalığı hakkında bilgilendirme yapıyordu. Başkan hasta dahi olsa, kendi ayakları üzerinde, aklı ve gücü yerinde imajı çizilmek istense bile yapılan incelemelerde videonun çekiminin birkaç dakikadan fazla olduğu, içerisinde atlamalar olduğu ve başkanın her zamanki tarzından farklı olduğu söyleniyordu. Özellikle hastanede çekilen videoda normalde makinalı tüfek gibi konuşan başkanın tane tane konuşmaya gayret ettiği gözlerden kaçmadı.

 

Başkan kim olacak? 

Olası bir durum karşısında başkan kim olacak tartışmaları Başkan Trump hastaneye giderken yapılmaya başlanmıştı. Amerika Birleşik Devletler yasası, olası bir durumda ülke başkansız kalmasın diye, güç devri yapmaya izin veriyor. Bu durum en son Başkan G.W. Bush küçük bir operasyon geçirdiği sırada tüm başkanlık güçlerini yardımcısı Chaney’e devrettiğini beyan eden bir mektup yazdığında yaşanmıştı. Kennedy suikastı sonrasında yapılan kanun değişikliği ile ABD başkanının vefatı durumunda, başkan yardımcısının yemin ettirilerek bu görevi yürütmesi yönünde. Yani Başkan Trump’ın ölmesi durumunda, göreve gelecek isim Mike Pence, sonrasında ise Temsiciler Meclisi Sözcüsü Nancy Pelosi…

 

Karantinalı Başkan

Başkan Trump, hastaneye giderken soluk benizli, konuşmakta zorlanan, yaşlı bir adam görüntüsü ile gitti, hatta saçları bile bana göre normalden daha beyazdı. Helikoptere yürüyerek gitti fakat “zekaret” gibi olduğunu belirtmeliyim. Hastane dönüşü ise tam bir şovdu! Tamamen solaryumlanmış, makyaj yapılmış, saçlar boyanmış hep dalga geçtiği maske ile Beyaz Saray bahçesine inen helikopterden zıpkın gibi indi! Kendisini selamlamaya gelen askerlere sağlamca bir selam verdi! Merdivenleri tırmandı, kameraların önüne geçti ve “nerede kalmıştık” edası ile maskesini çıkarttı! Burada maske Cumhuriyetçiler tarafından “siyasi sembol” haline getirilmiş durumda! Bu sebeple, Trump sempatizanları maske takmıyor ve hastalık hakkında kendisi gibi düşünüyor.

Son derece hiperaktif olduğu bilinen başkan Trump 14 gün boyunca karantina yapacak mı? Malum, sürdürmesi gereken seçim çalışmaları ve ayın 15’inde Biden ile Miami’de yapılması planlanan ikinci münazara var! Başkan evvelsi gün yine twitterdan yaptığı açıklamada, münazaraya katılacağını söylemişti. Bu durumda Biden’ın alacağı önlemleri merak ediyorum. Yapılan birçok öneriden biri Başkan Kennedy ve Nixon arasında olan münazaraydı. Tarafların biri Chicago’da öteki New York’ta moderatör ise ikisinden farklı olarak Boston’daydı ve CBS’in gerçekleştirdiği yayında tarihin ilk uzak mesafe münazarası yapılmış. Bana göre en mantıklı korunma yöntemi bu yönde olacaktır, bekleyim göreceğiz.

Amerika’dan şimdilik bu kadar! Gündem bu hafta seçim münazarasıydı. Haftaya, dünyanın merkezinde her türlü güncel haberler ile karşınızda olabilmek dileği ile hoşça kalın…

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Yazarlar

Günlük Burç Yorumları Aşk 22 Ekim 2020 Perşembe. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

MHP'nin başlattığı askıda ekmek uygulaması sonrasında Twitter'da #Askıdaİktidar etiketi Türkiye gündeminin üst sıralarına oturdu.

Sosyal medyada patlak veren numara komşusu akımı iyice yayıldı ve sıkıntılar ortaya çıkmaya başladı. Uzmanlar numara komşusu akımı için uyarılarda bulunuyor. Numara ko...

Günlük Burç Yorumları Aşk 21 Ekim 2020 Çarşamba. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Günlük Burç Yorumları Aşk 20 Ekim 2020 Salı. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Günlük Burç Yorumları Aşk 19 Ekim 2020 Pazartesi. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Yazarlar
Website Security Test