Facebook ta paylaştweet le

Azerbaycan üzerine Soros oyunları

23.10.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İyi ozan Tuğrul Keskin’in “Garabağ Garabağ” başlıklı yazısını okuyunca ABD ve AB’deki siyasilerin, onlara bağlı olarak merkez yayın organlarının ne denli ön yargılı ve taraflı davrandıklarına bir kere daha tanık olduğumuzu düşündüm.

Geçtiğimiz hafta, ateşkese karşın Ermenistan, Azerbaycan’ın 2. büyük kenti Gence’ye füze saldırısı düzenledi. Doğrudan sivil halkı hedef alan bu insanlık dışı saldırıda 2’si çocuk 15 kişi öldü. 50’yi aşkın yaralı var. O korkunç geceyi Türk televizyonları sayesinde birebir yaşadık içimiz parçalanarak…

Sonra baktık BBC, Elcezire gibi birkaç TV dışında diğerlerinde tık yok. Başta ABD’ndekiler olmak üzere Batılı yayın organlarının çoğunluğu 3 maymunu oynadı. Yalnız Washington Post, AP haber ajansı üzerinden kısaca yayınlamış bu acı haberi.

Önce Ermenistan Savunma Bakanlığının olayı inkâr eden sözlerine yer veren AP haberi, "Azerbaycan, Ermenistan'ı ikinci büyük kentini balistik füzeyle vurmakla suçladı." diye verdi. Reuters haber ajansı ise, "Azerbaycan ve Ermenistan birbirini ateşkes ihlali ve bombalama ile suçluyor" başlığını kullandı.

Bizde de aynı yüzsüzlüğü HDP milletvekili Garo Paylan, "Karabağ’da süren savaşta, her iki taraf da sivil yerleşim yerlerine saldırılar düzenliyor” iftirasını yaydı. Oysa FETÖ kumpası sonucu katledilen Hrant Dink ne demişti?

“Şu Karabağ sorununun çözülmesi gerek. Azerbaycan, Türkiye, Ermenistan, Rusya ve ABD bir araya gelip neyse artık orada çözülmesi gerek… Açıkça söylüyorum, Ermenistan’ın işgal etmiş olduğu topraklardan çekilmesi lazım!”

Devrede Soros var

Ülkemizde de çok sayıda “hayranı” bulunan Soros’un taktikleri tüm bunlar. Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev’in dediği gibi Soroscu güçlerin desteği ile Başbakan olan Nikol Paşinyan, ABD’ye güvenerek 27 Eylül’de saldırıları başlattı. Ama Azerbaycan halkı ve ordusu bu saldırıyı püskürterek işgal altındaki “Yukarı Karabağ”ı kurtarmaya başladı. Bunun üzerine Soroscu güçler en iyi bildikleri yönteme, yalan haber yaymaya, kendi lehlerine algı yaratmaya başladı. Piyasaya, Türkiye’nin Azerbaycan’a “cihatçı” gönderdiği haberini yaydı. Birçok Batı yanlısı çevre de bu yalana sarıldı.

Ermeni diyasporasının ana üssü Fransa’nın Cumhurbaşkanı Macron boş durur mu? İşi İslam karşıtlığına dönüştürmeye girişti. Onun arkasından, Fransız Senatör Valerie Boyer, “Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ’daki ilerleyişine karşı koymalı, aynı zamanda Türk İslam’ının Avrupa’da yayılmasına engel olmalı” diyerek Senato’ya Dağlık Karabağ’ın tanınması ve Türkiye ile Azerbaycan’ın eylemlerinin kınanması için teklif sunacağını açıkladı.

Fransa’nın PKK sevgisi?

Oysa işin aslı hiç de öyle değil. Tam tersine Fransız Cumhurbaşkanlığı, Ermenistan ile Amerikan uşağı PKK ve diğerlerini bir araya getiriyor. Bunu da Kanal B’deki ‘Bekleme Odası’ programlarından tanıdığımız Gürbüz Evren’in ‘Veryansın TV’ sitesinde yayınlanan 5 Ekim 2020 tarihli yazısından öğreniyoruz. ‘Fransa, 400 YPG/PKK’lıyı Ermenistan’a nasıl gönderdi?’ başlıklı yazısında Fransız üniversitelerinden diplomalı Gürbüz Evren şöyle diyor:

 “20 Ağustos 2020’de, Fransa Ermeni Dernekleri Federasyonu ve Avrupa Ermeni Dernekleri Federasyonu temsilcilerinden bir grup, Cumhurbaşkanlığı Sarayı Elysée’de, Macron’un danışmanları Alice Rufo ve PatrickDurel tarafından kabul edildiler…

Bu görüşmeden 2 gün sonra, 22 Ağustos 2020’de, Ermenistan Dışişleri Bakanlığı’ndan Harutyan, Ermenistan’ın Paris Büyükelçiliği’nden Arakelyan adlı diplomatlar, Fransa Ermeni Dernekleri Federasyonu ile Avrupa Ermeni Dernekleri Federasyonu temsilcileri ve 3 PYD/YPG/PKK yöneticisi Elysée Sarayı’na kabul edildiler. Söz konusu görüşme de, sarayın kayıtlarına ‘Dost ve müttefik Ermeni ve Kürtlerin temsilcileriyle buluşma’ ifadeleriyle geçti. Toplantıya bu kez PatrickDurel ve Alice Rufo’nun yanı sıra alışılmadık bir şeklide Macron'un sağ kolu ve sarayın Genel Sekreteri Alexis Kohler de katıldı. Kohler, misafirlerine, arkasında Türkiye’nin bulunduğu Azerbaycan’a karşı Ermenistan’a, Macron’un her türlü askeri ve siyasi desteği vereceğinden emin olunmasını söyledi.

PYD/YPG/PKK temsilcileri de, Ermenilerle birçok kez destek konusunu görüştüklerini, ama gönderilmesi planlanan 400 civarındaki Kürt savaşçıya, bölgede görevlendirildikleri süre içinde yapılacak maaş ödemelerini Fransa’nın üstlenmesinin yerinde olacağını, bunun bir çeşit garanti sayılacağını bildirdi. Örgüt temsilcileri, maaş taleplerini dile getirirken, Amerika Birleşik Devletleri’nin Suriye’deki PYD/YPG/PKK mensuplarına ödedikleri aylık 400 dolar maaşı örnek gösterdiler…”

Bu bilgilerin kamuoyuna Ermeniler tarafından sızdırıldığını belirten Gürbüz Evren’in andığımız önemli yazısı, Fransız petrol şirketi TOTAL’in Ermeni saldırılarındaki rolünü açıklayarak sürüyor. İnternetten bulup yazının tümünü okumanızı öneririm. Türkiye ve Azerbaycan üzerinde oynanan oyunları daha iyi anlayacaksınız.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Yazarlar

Günlük Burç Yorumları 22 Nisan 2021 Perşembe. Aşk . Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Günlük Burç Yorumları 21 Nisan 2021 Çarşamba. Aşk . Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Günlük Burç Yorumları 20 Nisan 2021 Salı. Aşk . Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Günlük Burç Yorumları 19 Nisan 2021 Pazartesi. Aşk . Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Yazarlar