Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Günlük Burç Yorumları Aşk 30 Kasım 2020 Pazartesi

29.11.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Günlük Burç Yorumları Aşk 30 Kasım 2020 Pazartesi. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Ben Bilmem

Bir kuş olmak ister miydin? Tepeden bakmak herkese…Kuş bakışı görmek…Aslında gözünde büyüttüklerinin ne kadar ufak olduğunun idrakine varabilmek ister miydin? Bir kuş olup mesela bir martı…Pencereden evlerin içine bakmak ister miydin? Baksan ne göreceksin? Koşturan ve konuşan insanlar…Bir sürü gürültü sohbet adı altında…Gerçekten sohbet mi? Kim konuşmacı, kim dinleyici mesela? Dinleyen yok ki…

Malum Ay ve Güneş Tutulmaları hayatımızın bir alanına ışık tutar. Işık tutar ki üstüne basıp geçtiklerimizi gün yüzüne çıkarsın. Bugün, ruhumuzu aydınlatan Ay’da tutulma yeni bir tutulma başlıyor. İkizler ve Yay aksı… 8 derecede Ay ve Güneş karşı karşıya gelecek… Bakalım bu tutulma bize neler öğretecek?

Koç ve Yükselen Koç:Arkana yaslan ve bir bak geride bıraktığın sekiz mevsime… Neler yaşadın? Nelere açtın yüreğini? Kimleri uğurladın son yolculuklara? Kimi aldın kucağına? Hayat sana bir dolu şey öğretti… Ve aile bağlarını öğretti…Şimdi artık daha iyi tanıyorsun anneni. Yeni zamanlar var önünde uzanan…Yeni yollara revan olma zamanı…Bu kez yakın çevreni daha yakından tanıyacaksın…Kardeşlik bağların ne kadar güçlü? İletişimin ne kadar iyi? Doğru cümleler kuruyor musun? Hâlâ “ben” diye mi başlıyor cümlelerin? Bu arada başka bir yere taşınmaya ne dersin?

Boğa ve Yükselen Boğa:Ne kadar sancılı geçiyor değil mi yaşadığın değişimler? Sürekli düzenin değişiyor…Tam bir eve alışıyorsun, sonra hemen başka bir eve taşınıyorsun…Neyse artık yuvandasın…Şimdi biraz tasarrufu öğrenmen gereken zamanlara taşınıyorsun. Evet biliyorum sen parayı seviyorsun. Ama bazen de aslında çoğu zaman gereksiz harcamaların seni zorluyor. Bir de bu arada kendi değerini bil…Eğer sen kendi değerini koruyamazsan, herkesin sorumluluğunu üstüne almaktan kurtulamazsın. Şimdi önünde uzanan iki yılda değerini korumanla ilgili konularda sınavlara tabi olabilirsin. Değerini bilmek için önce gereksiz yüklerinden arın…Çantanın içini boşaltmakla işe başlayabilirsin.

İkizler ve Yükselen İkizler:Hadi bakalım… Başlasın yeni döngün… Tam iki yıl boyunca hayatında ne varsa ortaya dökmeye hazır mısın? Gizlediklerin, sakladıkların…Her ne varsa çıkıyor çekmecelerinden…Her gizem yeni bir sorun çıkarabilir sana….Hayatında sil başlara hazır ol…Bir adım atmadan önce iyi hesap yapmak gerekiyor. Dolayısıyla geçmişte kurduğun bir yanlış cümlenin bedelini bugün ödeyebilirsin. Hayat, sadece yemek yemek, alışveriş yapmak ve uyumaktan ibaret değil. Bu dünyada senden başka insanlarda yaşıyor… Bak burcunun simgesi adı üstünde… İkizler… Demek ki senin kendinden başka bir varlığı da düşünmeyi öğrenmen gerekiyor. “Ben” merkezci tavrından sıyrılman gerekiyor…Kimse belki yüzüne vurmuyor ama benciliğin gerçekten çok can yakıyor. Daha ne kadar menfaat çukurunda yaşayacaksın?

Yengeç ve Yükselen Yengeç:Bir bak geriye…Sen zaten seversin geçmişi yaşamayı, geçmiş penceresinden hayata bakmayı…Ne güzel başlangıçlar yaptın öyle değil mi? Sevmediğin işten istifa ettin…Ruhunu, katacağın işlere başvurdun… İkili ilişkilerinde yeni şeyler öğrendin. Kendini yeniledin…Ve şimdi yeni zamanlar…Yeni temizlik zamanları…Bilinçaltının kuyularını temizlemek için kolları sıvamaya hazır mısın? Bakalım neler var yastık altında? Hangi korkularınla yüzleşeceksin? Hangi kaygılar gün yüzüne çıkacak? İnsan tanımadığı bir duyguyla savaşabilir mi? Yavaş yavaş ortaya çıksın ki korkular, endişeler…Sen onları geri dönüştürebilir sevgiyle, huzurla…

Aslan ve Yükselen Aslan:Biliyorum özlüyorsun senden uzak alemde yaşayanları…Ama işte şarkının dediği gibi “ Elbet bir gün buluşacağız”…Zamanın teselli olmadığı zamanlar geçirdin…Ama işte hayat bu…Şimdi yeni sınavları var hayatın sana…Bakalım kim dost, kim değil? Hayatın büyük öğretisi sana…Kim sesini duymak için arıyor? Kim kendi derdi için arıyor? Kim sana kucak açıyor? Kim sana duvar örüyor? Bir de bu dönem maaşına dikkat etmen gerekiyor. Gelir pastanı güzel ayarlamalısın. Tasarruflu yaşaman gereken bir süreç olabilir.

Başak ve Yükselen Başak:Çok mu sıkıldın yine? Yine duvarlar üstüne üstüne mi geliyor?  Ne olacak senin bu depresif hallerin? Şimdi yeni bir kariyer planı zihnini kurcalayan. Yaptığın işten biraz sıkılmış gibisin. Zorla gidiyorsun işe… Ruhla değil, görev bilinciyle yapıyorsun sana verilen işleri…Herkes yabancı, herkes farklı bir dil konuşuyor…Herkes fazla yüzeysel geliyor sana bu aralar. Belki de o yüzden sadece “ merhaba” deyip geçiyorsun masana. Bu durumda sana yeni iş arayışları getirir. E ne derler bilirsin arayan bulur…

Terazi ve Yükselen Terazi: Hadi topla valizini…Yanına ihtiyacın olan birkaç parça eşya al…Ve çık yola… Ardına bakmadan…Son iki senedir belki de hayali kurduğun, fırsat kolladığın yurt dışı planların artık hayata geçmeye hazır. Yeni bir eğitim için, yeni bir iş için kendini başka bir ülkede bulabilirsin. Bu arada eğer yurt dışı bağlantılı bir iş yapıyorsan olumlu geri dönüşler, bildirimler yaşayabilirsin.

Akrep ve Yükselen Akrep:  Bir mektup yaz…Kendine postala…Kendine kur cümlelerini…Bir kendine bak…Kendi içine…Mesela kurduğun cümleleri duysun kulağın… Sen ses çıkarıyorsun, konuşmuyorsun…Bunun farkına varman için gökyüzü yolluyor tutulmaları sana…Konuştuklarına bir bak…Gün içinde kurduğun cümlelere…Biliyorsun öyle değil mi karşındakinin senin aynan olduğunu? Aslında onda sinirlendiğin her şeyin sende olduğunu…Kendini dönüştürmen gerekiyor…Kendini yeni baştan yaratman gerekiyor…Unutma sen akrep burcusun…Sen dönüşmeyeceksin de kim dönüşecek?

Yay ve Yükselen Yay:Geçirdiğin kışlara, baharlara, yazlara bir bak…Son iki yılda…Sınavlarının özünü tasarrufların, borç ve alacakların oluşturdu. Şimdi yeni konular var seni büyütmeyi bekleyen… Mesela evliliğin… Mesela ikili ilişkilerin…Mesela ortaklığın…Eğer yolunda gitmeyen konular, görmezden geldiğin davranışlar varsa, bu süreçte bunlar görünmez kuyularından çıkabilir. Artık daha fazla ilişkin üzerine düşünebilirsin. Eğer hayatında biri yoksa yeni bir ilişki için fırsatlar çıkabilir karşına.

Oğlak ve Yükselen Oğlak:Seni anlıyorum…Geçirdiğin dönüşümlerin, değişimlerin, ölüp ölüp dirilmelerin farkındayım… Ama işte yaşarken insan her şeye tanık oluyor…Zamanın tanığı insan…Şimdi yeni zamanlar…Sağlığının kıymetini bilmen gereken…Kontrollerini aksatmadan…Yürüyüşlerini aksatmadan…Besin çizelgene dikkat ederek…Gerçi senin yaşadıkların “ asabi”yeten…Bir de kendini ikiye bölünmüş hissedebilirsin bu ara…İki ev arasında…İki düzen arasında…Gidip gelmelerin yorabilir seni.

Kova ve Yükselen Kova:Aşk sana benzer…Senin gibi konuşkan, senin gibi zeki, senin gibi bilgili…Senin gibi…Şimdi yeni müjdelerle geliyor zaman sana…Belki bir aşk uzun zamandır düşlerini kurduğun…Belki bir bebek…Uzun zamandır beklediğin…Belki yeni bir umut…Seni hayata tutturan…Ama unutma yeni bir ilişkiye başlarken…Aynı eski yanlışların tuzaklarına düşme…Ve eski olan hiçbir şeye, hiçbir gönüle tutunma…Bırak yeni olan gelsin sana yeni başlangıçlarına özel…Bitmiş kalem yazar mı yeniden?

Balık ve Yükselen Balık: Yaz…Çiz… Olmadı sil…Yeni baştan yaz…Şimdi yeni hikayeler yazma zamanı…Köklerinden filizlenme zamanı…Aile olmanın ne demek olduğunu anlama zamanı…Belki de kendi aileni kurma zamanı…Anneni daha iyi anlama zamanı… Önündeki uzun iki yıl sana aile köklerinle ilgili yeni hikayeler yaşatabilir. Hazır mısın?

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Yazarlar
Website Security Test