Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Hem Covid ile mücadele, hem de geleceğin sağlığı için…

18.12.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

 

Günümüzde tıp alanında gerçekleşen baş döndürücü gelişmeler pek çok hastalığa çare olmaktaysa da modern bilgi ve ileri teknoloji ile donanmış hekimlerin hala çaresiz kaldığı durumlar az değil.

Tedavi sonucunda iyileşme sağlanamayan ya da ölümcül bir hastalık tanısı almış olan hastalar bu yüzden farklı arayışlara yöneliyor.

Modern Batı tıbbi da artık tamamlayıcı ve destekleyici geleneksel tıp uygulamalarına eskisi kadar mesafeli değil, teşhis, tedavi ve sonrası için.

 

Çinlilerin uzun ömür sırrı

Pekin’e iki saat mesafede bir yerde baştan aşağı geleneksel Çin tıbbi yöntemleriyle sağlık kontrolünden geçtim. İnanılmaz bir vücut ayarı verdiler. Masajla kan damarlarını ve omurgayı olması gereken duruma getirdiler. Kan dolaşımı ve metabolizma hızlandırıldı kilo vermeye ayarlı şekilde.

Geleneksel Çin tıp doktorumun anlattıklarından aklımda kalanlar:

- Önemli olan vücudun, organların uyumunu bozmamak, bakımını ve yakıtını aksatmamaktır.

- Uyum bozulduğunda, vücut gereksiz gıdalarla tıka-basa doldurulduğunda kan damarları trafiği yavaşlar, tıkanır, kalp krizine, kansere ve diğer hastalıklara yol açar.

- Kanser hücreleri zaten herkeste var. Vücut uyumunun zayıfladığı zamanlarda kötü huylu olup sorun yaratıyor büyüyorlar.

- Ameliyat çözümünden mümkün olduğunca kaçınmak gerekiyor, zira bu vücudun uyumunu bozar, aynı aksamanın başka yerden zuhur etmesine zemin hazırlar, hastalığın kökenini yani vücut ayarındaki bozulmayı yeniden dengelemek, oturtmak zorundasınız.

- Batılı ilaçlar daha çok mevcut hastalık belirtilerinin azalmasına acıyı dindirmeye yarıyor, oysa biz sorunu kökünden çözme ve bir daha meydana gelmemesi çabası içindeyiz.

- Vücut yapısı, metabolizma, enzimler Çinlilerde ve Batılılarda son derece farklı. Sözgelimi, Akupunktur iğnesini sizde daha derine batırmamız gerekiyor. Yemek alışkanlıklarımız da farklı. Bunlar tedaviyi etkileyen faktörler.

- Batılı doktorun röntgen, MR, idrar ve kan tahlili gibi yöntemlerle teşhis ettiğini biz nabız tutarak, gözün içine bakarak, belli noktalarınıza dokunarak anlayabiliriz.  Hastanelerin “tedavi olmaz sonu yakın” dediği kanser hastalarını üç ayda sağlıklarına döndürdüğümüz vakalar olmuştur.

- Üç ayda 25 kilo kaybını sağlayabiliyoruz; geri almayacak şekilde. Bu kolay bir şey abartmayın. Detoks ile ilk adımı atın.

- Şeker hastalığı çok yaygınlaştı. Geriye çevirmek mümkün. Şu dışında içecek ağzınıza üç ay değdirmeyin. Çay, kahve, meyve suyu, alkol kesinlikle yasak.

- Buharda pişirilmiş tatlı patates en iyi ilaç. Üç öğün onu yiyin bir haftada farkı göreceksiniz. Vücuttan toksinleri atıyor.

- Sebzeleri de buharda pişirin ki beşi değeri kaybolmasın. Soya sütü içebilirsiniz. Tereyağı ve peynirden, tatlılardan uzak durun. Mütevazı ölçüde kara ekmek iyi gelir.

- Her akşam uyumadan önce dizinizin üzerinde oturup vücudu dik tutun elleri iki yana açıp o pozisyonda yarım saat durun. Günde 15 dakika iki elinizi göğüs altından bacak arasına kadar olan bölüme sert şekilde masaj yapın.

Dr. Mehmet Çam, geleneksel ve tamamlayıcı tıbbın öncülerinden

Çok etkisi altında kalmıştım Çinli doktorumun. Söyledikleri hala kulağımda çınlıyor.

Geçen hafta mütevazi kişiliği ve yaptığı olağan üstü başarılı tedavileri ile insanların hayatlarına mucizevi dokunuşlar yapan tıp doktoru Mehmet Çam ile tanıştım. Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT) konusundaki sohbetimizde bu konudaki 20 yılı aşkın tecrübelerini ve önerilerini dinleme fırsatı buldum.

Onu dinledikçe doğal yöntemlerle teşhis ve tedavi konusunda kendisinin tabiri ile “Anadolu Tıbbı” uygulamalarının Çin, Hint ve Rus GETAT uygulamaları yöntem ve becerilerinden hiç de geride olmadığımızı öğrenme fırsatını buldum.

Çin’de karşılaştığım doktorlar gibi, sadece yüzüme bakarak daha önceden bildiğim sağlık durumumu 5 dakika içinde bana söyleyiverdi. Sağlığım konusundaki açıklama ve önerileri ise Çin’de yaşadığım tecrübe ile kıyaslayınca bu konuda gerçekten iyi olduğumuzu düşünmeme neden oldu.   

Dr. Mehmet Çam, yarı göçebe diyebileceğimiz bir ailenin üyesi olarak batı Toroslarda bir köyde dünyaya gelmiş. Çocukluğu sülük koyan, kan akıtma, şişe çekme, kırklama yapan, yılancık kesen, tesbih sallayarak öngörülerde bulunan, kırık ve çıkıkları düzelten, bel çeken, bitkileri tedavide kullanan, manevi tedaviler uygulayan büyüklerinin yaşadığı bir ortamda geçmiş.

Tıp Fakültesini bitirdikten sonra ilk görev yerinde manuel tedavi yapan Bulgaristan  göçmeni doktor meslektaşı sayesinde tanışmış daha sonra Rusya, Ukrayna ve birçok Avrupa ülkesinde bugüne kadar geçen süre içinde eğitimler almış. Aynı zamanda Anadolu’da kendi tabiri ile “Halk Doktoru Öğretmenlerim” dediğini nelerden, dağlardaki Yörük çobanlardan, bitkicilerden, kırıkçı-çıkıkçılardan çok değerli bilgiler öğrendiğini ifade etti. 

Akupunktur, ozon tedavisi, homeopatik tedavi, fitoterapi, bio-rezonans ve diğer tedavi yöntemlerini bir arada kullanıp kişiye özgü tedavi protokolü uygulayarak bugün hala modern tıpta kesin tedavisi sağlanamayan astım bronşit, migren, kolitis ülseroza, fibromyalji gibi bir çok hastalıkta kesin tedaviler yapıyor.

Hastayı beden, ruh ve zihni ile birlikte bir bütün olarak değerlendiriyor.

 

Geleneksel ve tamamlayıcı tıp

Dr. Çam’ın bana anlattıklarını okuyucularımla da paylaşmak istiyorum:

-Etkili bir tedavi bulununcaya kadar insanlar korona virüs nedeni ile hastalanmaya, ölmeye devam edecek gözüküyor. Bugün bu hastalığın tedavisinde kullanılan klasik Batı tıbbi yöntemlerine ilave olarak GETAT uygulamalarından bazılarının tedaviye destek, hatta önleyici olarak kullanılması bu hastalığın daha hafif atlatılmasına, tedavi sürecinin kısalmasına, daha başarılı olmasına ve ölüm oranlarının daha da azalmasına yardımcı olabilir.

- Dahası, hemen her hastalığa farklı bir doğal yöntem ile yaklaşıyoruz. Mesela, astım hastalarını tedavimizde GETAT uygulamaları yanında Anadolu tıbbını da dahil ediyoruz, ayrıca her yıl on binlerce astım hastasının ziyaret ettiği Damlataş Mağarasını da tedavi kürlerine ekliyoruz. Hastaların büyük çoğunlukla kalıcı şifa buluyorlar.

-Ozon tedavisi de virüslerin vücutta çoğalmasını ve hastalık yapıcı etkilerini engelleyerek birçok virüsü etkisiz hale getiriyor. Bağışıklık sistemini güçlendirmesi, kan ve dokularda oksijen oranının yükselmesi, kan dolaşımının arttırılması gibi etkileri sayesinde diğer hastalıklarda olduğu gibi korona enfeksiyonuna karşı koruyucu ve hafif atlatılması, aktif hastalık döneminde tedavi edici ve hastalık geçirildikten sonra dokularda meydana gelen bozuklukların engellenmesi amacı ile kullanabiliriz.

- GETAT sayesinde vücuttaki toksinleri büyük ölçüde temizlemek, kan akışını düzene sokmak, hastalıkları önlemek, fiziki ve ruhani dengeyi yeniden kurmak mümkün. Bunu biz başarıyla yapıyoruz, ama modern tıbba sağladığımız bu hatırı sayılır desteğimiz pek bilinmiyor.

 

Geleneksel ve tamamlayıcı tip için tavsiyeler

Böylesi zengin çeşnide bitki florası olan ülkemizde doğal ilaç takviyesi konusunda hiçbir sıkıntı yok. Hatta Zade Vital gibi firmalarımız sayesinde küresel piyasada doğal takviyelerle öncü ülkelerden birisi olmamız işten bile değil.

20 yıla yakın süre gözlemleri ışığında, “Anadolu da iyi uygulayıcıların yapmış olduğu geleneksel Anadolu Tıbbi uygulamalarının hiç de yurtdışındaki aynı amaç ile kullanılan uygulamalardan hasta tedavisinde başarı açısından bir eksiği yok, hatta bazı konularda daha iyiyiz” diyor Dr. Mehmet Çam.

Ona göre, öncelikle Sağlık Bakanlığının Anadolu Tıbbi kavramını ve içeriğini tanıması, bunu yurtdışına küresel sağlık sistemine katkımız olarak tanıtabilmesi gerekiyor. İşin aciliyeti var, zira Anadolu’daki son şifa uygulayıcıları bu dünyadan gitmeden, onların bilgi, deneyim ve birikimlerini yeni kuşaklara aktarmayı ihmal etmeden başlatmak zorundayız bu girişimi.

Dr. Çam’ın ilginç bir önerisi de var: “Sağlık Bakanlığı’nın GETAT yöntemlerini uygulayan ve eğitimini veren hekimler ile de görüşmeler yapıp Korona ile mücadelede bu yöntemlerin nasıl kullanabileceğini de hesaba katması gerekiyor. Öncelikle sağlık çalışanlarından ve hastalardan isteyenlere ozon, homeopatik, fitoterapi, bio-rezonans ve akupunktur tedavi gibi yöntemler uygulanmalı”.

Hükümetin acilen geleneksel/alternatif tıbba daha sistematik yönelmeyi teşvik etmesi, bu alanda insan sermayesini zenginleştirmesi, gereken destek ve özendirme tedbirlerini uygulamaya başlaması, dünyadaki iyi örneklerinden de ilham alması ve ülkenin dört bir köşesinde modern tıbbi tamamlayıcı geleneksel sağlık merkezleri kurulması için hem doktorlara hem de girişimcilere destek sağlaması çok önemli.

Aynı şekilde sağlık sektörüne yatırım yapmak isteyenlerin öncelik vermesi gereken en öndeki alanlardan birisi GETAT.

Bu hususta özellikle Dr. Mehmet Çam gibi kendisini iyi yetiştirmiş, başarısı kanıtlanmış alternatif tıbbın öncülerine, Anadolu’nun binlerce yıllık şifa yöntemlerini bugüne taşıyanlara kulak ve güçlü destek verilmesi gerekiyor, hem de hiç gecikmeksizin.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Yazarlar

Günlük Burç Yorumları 6 Mart 2021 Cumartesi. Aşk. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Gazeteci yazar Murat Kışlalı, GÖZLEM’in ülke gündemindeki olay ve gelişmelerle ilgili sorularını cevapladı. Kışlalı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “İnadına yapacağız” dediğ...

Yazarlar
Website Security Test