Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Amerikan Darbesi! Hem de Washington’da…

15.1.2021
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Son derece hızlı bir şekilde başladı 2021. Ve Allah Trump’tan gani gani razı olsun!  Adam artistliğe giderayak tam gaz devam ediyor. 

Kara kara düşünüyorum; “Biden’in renksiz esprilerine nasıl gülebileceğiz?” diye.

Seyahat kısıtlamaları yüzünden Amerikalılar yurt dışında darbeye teşebbüs edemediler son yıl. Eh alışkanlıklar ile yaşayan yaratıklarız. ABD’liler de Corona nedeni ile başka ülkelerde darbe yapamayınca, kendi ülkelerinde darbe yapmaya çalıştılar. Washington’da 5 kişi öldü. Bitmiş seçimlerde bol hamaset, bol yalan…

Demokratlar son Georgia’da iki koltuğu da kaptı ve Başkan Yardımcısı Kamala Harris ile Senato’da çoğunluğu ele geçirdiler.

Trump, 20 Ocak’ta başkanlığı kısa bir tören ile Biden’e teslim edeceğine küsmüş bir çocuk gibi İskoçya’ya, oradaki kendi kulübünde Golf oynamak için hazırlık yaptığına dair belirtiler olunca, İskoç başbakanı “Aman buraya gelmesin, biz Covid nedeni ile seyahat kısıtlamasını ciddiye alıyoruz” mealinde bir demeç verdi BBC’ye.  Bir yetkili çıktı “Kısıtlamalar nedeni ile burada tutuklamayı istemeyiz, kendi ülkesinde vergi kaçakçılığı nedeni ile tutuklanmasını tercih ederiz” diye gene ciddi bir haber ajansı olan BBC ye demeç verdi.

Birleşik Devletler’de Beyaz sultası sona eriyor. Başkanlık gücü bir daha ırkçı bu şekilde katıksız ırkçı kesimin eline geçmeyecek.  Buna kesin gözü ile bakabiliriz.  Gücü bırakmak istememeleri de ondan. ABD’de bu Başkan ile olmasa bundan sonraki Başkan veya en geç 15 yıl içinde polis biraz derli toplu hâle gelecektir. Sağlık sistemi anlamlı şekilde hakkaniyete kavuşacaktır. Adalet sistemlerini ne şekilde değiştireceklerini doğrusu merak ediyorum. Muhtemelen daha otuz yıl bu şekilde kalır. Zenginin hakkı! Biden bir dönemden fazla Başkan olarak kalamayacaktır. Yaşı gereği ve yaptığı gaflar doğal olarak artınca tepki alacaktır. Bakalım Başkan Yardımcısı Kamala Harris nasıl bir performans gösterecek? Dört yıl sonra kimler aday olacaklar?

Son bir bilimsel yayında Covid geçirenlerin sekiz ay kadar hastalığa karşı korundukları saptandı. Anlaşılan bu aşılar yılda bir tekrar edilecekler. Yani çocuk aşısı gibi yaşamda bir kez veya en fazla iki kez yetmeyebilir. Belki de yılda bir bu aşıyı olacağız. Bilmiyoruz. Bir iki senede ortaya çıkar.  Kibirden arınmak için bir anlamda bir fırsat sundu bu hastalık topluma.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Yazarlar

Günlük Burç Yorumları 3 Mart 2021 Çarşamba. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Günlük Burç Yorumları Aşk 2 Mart 2021 Salı. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Günlük Burç Yorumları Aşk 1 Mart 2021 Pazartesi. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Günlük Burç Yorumları 28 Şubat 2021 Pazar. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Yazarlar
Website Security Test