Facebook ta paylaştweet le

Günlük Burç Yorumları 16 Mart 2021 Salı

15.3.2021
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Günlük Burç Yorumları 16 Mart 2021 Salı. Aşk. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Bilmem söylesem mi?

Hep bir sırrın var gibi duruyorsun… Hep bir kararsızlık hali… Bir şeyleri söyleyip söylememe arası gelgitlerin… Ve nedenini bir türlü bilemediğin depresyonların… Dilinin ucuna geliyor ama sen susuyorsun… Aslında görüyorsun gerçek niyeti ama vurmuyorsun kimsenin suratına ilgisizliklerini…

Düşünmenin, konuşmanın, iletişim kurmanın, yazmanın, yaymanın gezegeni Merkür Balık Burcu’nda seyir hareketine başladı… 5 Nisan’a kadar… Ve biz yeni bir başlık deneyimleyebiliriz hayatımızda… Daha duygusal cümleler kurabilir, hayal ve gerçeğin sınırlarında dolaşabilir, karşımızdakine karşı daha anlayışlı, hassas, merhametli ve şefkatli düşünmeyi öğrenebiliriz. Aynı zamanda bildiklerimizi söylemek karşısında cesur olamayabilir ve kararsızlık çukuruna düşebiliriz.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç:Bir rüya gördün… Uyandığında sana iyi gelen, ruhuna şifa veren imgelerdi belki de gördüğün… Zaten “ misal” aleminin yolcuları değil miyiz hepimiz? Düşüncelerin kuluçkada… Kimseyle paylaşmak istemiyorsun düşüncelerini… Bir şeyleri ortaya çıkarmaya çekiniyorsun… Anlatmak istemiyorsun… Sadece izliyorsun… Kim ne diyor, kim ne düşünüyor… İzliyorsun ama yanıt vermeye bile üşeniyorsun sana yöneltilen sorulara, içinden geçen sorunlara… Nasılsın diye sorana bir boşluk bırakıyorsun… Herkes istediği gibi doldursun diye…

Boğa ve Yükselen Boğa:Bir hayalin var… Düşlerinde beyaz tuvallere, renkli boyalarla bir şeyler çiziyorsun… Kimseye de göstermek istemiyorsun… Hayallerini, umutlarını çekiniyorsun herkesle paylaşmaya… Cesaretin yok… İçine kapanıyorsun… Ayırt etmekte zorlanıyorsun hayal ve gerçeği… Hangisi hayal, hangisi gerçek… Arkadaşlarınla iletişiminde biraz daha duygusallık ön planda. Mantık çerçevesinde düşünemeyebilirsin… Gerçek niyetlerini, gerçek düşüncelerini göremeyebilirsin.

İkizler ve Yükselen İkizler: Şimdi daha duygusal kararların arifesindesin. Duyguların, hislerin ön planda… Düşüncelerin merhamet içeriyor, hassaslık içeriyor, şefkat içeriyor. Sen önce içindekileri oku, sonra önsözü okumaya başla… Ardından girişi okumaya başlayabilirsin… Ve kariyer planında uzun vadede mantık devre dışında kalabileceği için, kararlarını iyice tartmalısın… Vereceğin duygusal kararlar sonradan sana sıkıntı yaratmasın… Bir diğer yönüyle… Belki de kariyerine birazda duygularını karıştırmalısın… Duyumsadığın işlere kendini açmayı öğrenmen gerekiyordur belki de…

Yengeç ve Yükselen Yengeç:Dalgın mısın? Dalıyor mu gözlerin uzağa? Dalgalanıyor mu yine ruhun? Geçer… Neler geçmiyor ki? Şimdilerde duygularının daha fazla esirisin.. Bir yanında yeni başlangıçlar… Bir yanında korkular… İnsan en çok kendini tanımaya çekimser kalıyor… Kendini tanıyabilse… Her şey çorap söküğü gibi gelecek belki de… Sen şimdi kendini öğretecek eğitimleri katabilirsin hayatına… Daha mistik, daha gizemli öğretilere kapını açabilirsin… Spiritüel konular daha fazla ilgini çekebilir.

Aslan ve Yükselen Aslan:Gizli bahçelerin var… Düşüncelerinle tomurcuklanıyor. Belki baharda açar çiçeklerin burcu burcu kokan… Kendini mistik bir çemberin içinde hissediyorsun. Ve bu aralar sadece hissediyorsun zaten… Zihnin mantıktan ayrılıyor. Bir dönüşüm denizi içindesin… Bir şeyler ölüyor içinde… Bir şeyler doğuyor yeniden kendinden. Bir de fazla duygusal davranıp borç vermeye kalkma bu aralar… Verdiğin borç hibeye dönüşmesin sonra.

Başak ve Yükselen Başak:“Eş”li olmak, “eşsiz” olmaktan daha zor bu aralar… Şimdi ikili düşünme zamanları senin için… Eşini, partnerini, düşünmek… Burada gölge boşluk içine çekmesin seni… Zira her zamanki mantıklı yapından sıyrılıp duygu katkılı olabilir aklından geçenler… Gerçeği, hayalden ayıramayabilirsin… Sana söylenenleri mantık süzgecinden geçiremeyebilirsin… Ve gerçeklerle yüzleşmekten kaçınabilirsin.

Terazi ve Yükselen Terazi:Hayalci bir yaklaşım tarzı içinde bulabilirsin kendini… Nerede mi? Çalışma ortamında… Birlikte çalıştığın kişilerden daha hassas, duyarlı, merhametli ve şefkatli davranışlar beklemek elbette en büyük hakkın. Zira sen onlara kibirden uzak, kin gütmeden, hırpalamadan kuruyorsun cümlelerini. Çalışma arkadaşlarınla aranda empatik bir dil geliştirmeyi deneyimleyebilirsin. Kendi içine kapanmak yok bu sefer. Rahatsızlıklarını söyleyebilirsin.

Akrep ve Yükselen Akrep:Düşünceli olmak güzel… Bugünlerde, uzun vadede düşüncelerin ana hatlarını çocukların oluşturuyor. Hayallerinin bir parçası çocukların… Onlarla iletişim dilinde daha duygusal ifadelere yer vermelisin. Sakin olmalısın… Ve biraz da sessizliği deneyimlemelisin. İfadelerinde sert ve kırıcı sözlerinin yerini daha yumuşak, merhametli ve şefkatli cümleler doldurmalı.

Yay ve Yükselen Yay:Evindesin… Sakin ve sessiz ve düşünceli… Özellikle aile karşı düşüncelerinde, kelime bulutlarında daha duygusal, daha empatik, daha sevecen bir dil hakim artık. Annenle arandaki diyaloglarında daha merhametli, hassas olabilirsin. Daha duyarlı yaklaşımlar sergileyebilirsin.

Oğlak ve Yükselen Oğlak:Zaten her zaman ikna edici konuşursun… Kısık sesle, sesini fazla yükseltmeden konuşmak daha önemli. Çünkü gergin ifadelerin kimseye bir faydası olmaz… Zira dediklerin bir kulaktan geçip öbür kulaktan çıkabilir. O nedenle hem kendini anlatmak, hem de başka hayatlara yön verebilmek adına sessiz, duygusal, hassas ve merhametli kelimeleri hayatına katmayı öğrenmelisin… Eğer saygı duyulmasını istiyorsan sana küçük harflerle konuşmayı denemelisin. Demek istediğimi anladın bence.

Kova ve Yükselen Kova:Özünü kaçırıyorsun hayatının çoğu zaman… Kendi değerinin farkında varman gereken zaman dilimleri belki de… Ve bir de paranın tutma, değerlendirme, kullanma konusunda duygusal kararlar alabilirsin… Para harcamalarında mantık dışı tutumlar sergileyebilirsin…Kısaca özetlemek gerekirse paranı koru. Har vurup harman savurma…

Balık ve Yükselen Balık:Biraz da kalın dosyalardan, kitaplardan gözünü kaldır…Ve kendini oku…Yapmak istediklerini keşfet…Seni neyin harekete geçirdiğini deneyimle… Duygularını oku… Hassas noktalarını bul… Merhametli yönlerini sevgini sun… Ve kendini kendini öğrenemeye aç…

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Yazarlar