Facebook ta paylaştweet le

Günlük Burç Yorumları 5 Nisan 2021 Pazartesi

5.4.2021
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Günlük Burç Yorumları 5 Nisan 2021 Pazartesi Aşk . Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Bülbülün çilesi, dili belası

Ah şu diline bir hakim olabilsen… Aklına geleni hemen söylemesen… Dilinle kalp kırmasan… Her gün söz veriyorsun kendine ama nafile… Yine çıkıyor tokat gibi kelimeler ortaya… Aslında… Sabrediyorsun… Ama işte haksızlık karşısında engel olamıyorsun kendine… Sınırlarının ihlal edilmesine… İyi niyetlerinin suiistimal edilmesine… Evet, patavatsız olabilirsin… Evet, dilinin kemiği olmayabilir… Evet, bir çok şey diyebilirler senin için.. Ama akılsız asla…

Merkür… İletişim, bilgi lojistiği, idrak, anlama, temsilcisi… Yeni bir başlangıç yapıyor Koç Burcu’na girerek… 20 Nisan’a kadar… Kelime dağarcığımızı dikkatle kullanmalıyız. Aklımıza geleni hemen söylemeden önce durup düşünmeliyiz. Aceleci olmamalıyız. Öfkeli bir dilden kaçınmalıyız. Bencillik tuzaklarına düşmemeliyiz.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı.

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç: Çekingesiz, net ifadeler zamanı. Kendini, varlığını, kimliğini, abartısız.  Çekinmeden ortaya koymak isteyebilirsin. Bu yolculuğun seyir defteriyle, fiziksel görünümüne odaklanabilir düşüncelerin.

Boğa ve Yükselen Boğa: Peki, ama ya öyle değilse? Ya sen yanlış anladıysan? Bazen… Zihnin, karanlık güçlerini devreye alır. Bu yolculuğun seyriyle birlikte, bilinçaltına yönelebilir, bencilliklerin, kırıcı tavırların üzerine düşünmek zorunda kalabilirsin.

İkizler ve Yükselen İkizler:Kalabalıklar arasında olmak hoşuna gider her daim. Kendini anlatabilmek, düşüncelerini anlatmak, özellikle arkadaş sohbetlerinde en sevdiğin yönler değil mi? Şimdi bu yolculuk farklı bir alana dokunuyor. Seni yüzleştiriyor senle. Bencil misin? Fazlasıyla buyurgan mısın? Dinlemeyi biliyor musun? Bu arada arkadaşlarını dinlemeye ne dersin?

Yengeç ve Yükselen Yengeç:Hayatına bakınca ne görüyorsun? Yapman gerekenleri, yapamadığını mesela. Hayat yolunda ilerlemek için belki de kendine güvenmen gerekiyordur. Bu yolculukla birlikte, isteklerini doğrudan söylemeyi, fikirlerini savunmayı, hızlı ve spontane düşünmeyi, konuşmayı öğretebilir sana. Yine bu dönem kariyer planlarını yeniden gözden geçirebilirsin.

Aslan ve Yükselen Aslan:Öğrenmek bitmez nefes aldığın sürece. Bundan daha güzel ne olabilir ki zaten? İyi ki kitaplar var. En iyi arkadaşların değil mi? Dedikodu yok, yalan yok, kandırma yok. Sana hep yeni şeyler öğretiyor. Sana yeni şeyler katıp seni yeniliyor. Şimdi bu yolculuğun etkisiyle, okumak, yeni eğitime başlamak için kendini cesur ve kararlı hissedebilirsin. Tek bir konuya odaklanmakta sıkıntı çekip aynı anda birden fazla konu başlıklarında eğitim alabilirsin. Kendini geliştirmek için çabalayabilirsin.

Başak ve Yükselen Başak: Sana neler kriz yaratıyor? Nelerden çıkıyor krizlerin? Aslında her kriz bir değişim, dönüşüm getirmez mi? Şimdi bu yolculukta, biraz cesur, atak ve girişken olabilirsin. Belki kredi çekme konusunda daha cesur adımlar atabilirsin. Mevcut krizlerin, maddiyat, maneviyat üzerinde düşünmek için istekli ve kararlı olabilirsin.

Terazi ve Yükselen Terazi:Evliliğin, düşüncelerinin ana hatlarını oluşturabilir. Doğru insanla mı birliktesin? Konuşmalarıyla seni üzüyor mu? Bencil ve kaba mı konuşuyor? Şimdi bu yolculuğun seyriyle birlikte, partnerinle ya da olası eşinle ilgili düşüncelerin üzerine yoğunlaşabilirsin.

Akrep ve Yükselen Akrep:Bazen, şu cümle kalıbını çok sık kullanıyorsun: “ Bana bir şey olmaz” Bu yüzden mi sürekli gitmeyi erteliyorsun doktor randevularına? Duymak istemediğin şeyler mi var? Şimdi bu yolculukla birlikte, sağlığınla ilgili kararlı ve hızla davranmayı öğrenebilirsin. Niye bu kadar sinirlisin?

Yay ve Yükselen Yay:Aşk, hem paylaşmayı ister, hem de bencildir. Aşık ister ki, Maşuk yalnız onu sevsin, onu düşünsün, dünyası o olsun. Evet, onu düşünmek güzel. Bu yolculukta, “ aşk”la ilgili düşünmeye ne dersin? Flört ederken tavrın nasıl? Konuşurken sık sık karşı tarafın sözlerini kesiyor musun? Ya da dediğim dedik mi davranıyorsun?

Oğlak ve Yükselen Oğlak: Aslında her şey eskiye dayanıyor. Eskiye, geçmişe, köklere… Madem yeni bir yolculuğa başladın köklerine dair. O zaman sende bu seyrin hakkını ver. Ve ailenle ilgili, kök inançlarınla ilgili düşünmeye zaman ayır. Belki de aceleciliğinin nedenini öğrenebilirsin.

Kova ve Yükselen Kova: Sabırsızlık sana çok şey kaybettirebilir. Sabır ise kazandırır. Biliyorum, zihnin çok sabırsız. Sabırsızlık yanına düşüncesizlik getirir. Düşüncesizlik, bencilliği getirir. Peki, bunları silip atmaya ne dersin? Eğer, bu yolculuğu iyi okuyabilirsen, istemediğin zihinsel faaliyetlerine vedalaşabilirsin. Yine bu süreçte bağımsız ve yeni düşüncelerle tanışabilirsin.

Balık ve Yükselen Balık:Maddi değerlerin ne önemi vardır ki senin gibi mana ehlinin gözünde? Ama işte nefs devreye girer her boşluk anında. Sana harcama kalemlerini süslü gösterir. Daha çok ayakkabı al, daha çok giysi al, daha çok tüket der durur. Sen şimdi bu yolculukla birlikte, düşüncelerini iyi oku. Müsrifliğini tutumla, israfı üretimle değiştirebilirsin. En azından değiştirmeyi öğrenebilirsin.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Yazarlar

Günlük Burç Yorumları 11 Mayıs 2021 Salı. Aşk . Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Günlük Burç Yorumları 10 Mayıs 2021 Pazartesi Aşk . Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Günlük Burç Yorumları 8-9 Mayıs 2021 Cumartesi.Pazar Aşk . Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Yazarlar