Facebook ta paylaştweet le

Güvercin çıldırdı

9.4.2021
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Bir yarış güvercini Belçika’da internette birkaç yüz dolara satışa çıkartılmış ve açık arttırmada bir milyon sekiz yüz küsur bin Amerikan dolarına Çin’e satılmış. TV’ler ve İnternet bu haberle dolu.

Daha önce de bir İngiliz güvercine 1.4 milyon dolar ödenmiş.

Ekmek alıyorsunuz, zeytin,  gömlek,  araç,  ev, çiftlik çubuk alıyorsunuz. Paranın bir anlamı var.  Bu açık arttırma bazı futbolcuların transfer ücreti gibi “para” anlayışınızı alt üst ediveriyor. Anlam kalmıyor.

Eski dünya? Yenidünya? Siber dünya?

Komplo teorileri yeşeriyor.  Alıcısı oldukça üretileceklerdir.  Alıcı var diye komplo teorisi üretimi artıyor.   Teori arttıkça alıcı artıyor. ABD de yepyeni kanallar türüyorlar.  Yani bu güvercin parası diyeceğimiz tür paralar el değiştirerek yepyeni kanallar kuruluyor.

“Dünya çıldırdı” diyorum ama ilaç para ile alınıyor. İki ayrı para yok! Biri ekmek parası diğeri güvercin parası diye.  Güvercin ekmeğe dönüşebiliyor ama ayni şekilde komplo teorilerine. Parası olanın özgüveni artıyor. Olmayanın yürüyerek gittiği yere tahterevalli veya helikopter ile gidiyor. Şak şakçı her an bol ve hazırlar. Şakşak da şakşak, yaşa var ol.

 

İşin ciddiyeti kalmadı. Zaten hiçbir zaman olmadı da biz saflar var zannediyorduk. Lay lay lom. Bahçelerde kereviz gel bize bazı bazı.

Maymuna para vermişler poposuna sürmüş. Bu kadar para basıp binlerce yılda hala bir anlam veremiyorsak sonunda “great reset” denilen ekonomik çalkantı veya kriz gelecektir elbet. Sonunda bazıları aç yürüyecek, bazıları helikopterle gidecekler, bazıları da güvercinle hayal edecek.

Samimi bir hayret ile son güvercin satışını komşuma anlattım. Hiç şaşırmadı. Yandaki komşunun eski bahçıvanı ile karısı güvencinler nedeni ile boşanmışlar geçen yıl. Eşi “güvercinler veya ben!” diye rest çekmiş. Adam: “güvercinler!” demiş. Ayrılmışlar.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Yazarlar

Günlük Burç Yorumları 7 Mayıs 2021 Cuma. Aşk . Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Günlük Burç Yorumları 6 Mayıs 2021 Perşembe. Aşk . Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, CRI Türk’te Tuğçe Akkaş’ın hazırlayıp sunduğu “Güne Başlarken” programına konuk oldu. Suver, Türkiye - Çin Halk Cumh...

Günlük Burç Yorumları 5 Mayıs 2021 Çarşamba. Aşk . Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Günlük Burç Yorumları 4 Mayıs 2021 Salı. Aşk . Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Günlük Burç Yorumları 3 Mayıs 2021 Pazartesi. Aşk . Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Yazarlar