Facebook ta paylaştweet le

Günlük Burç Yorumları 20 Nisan 2021 Salı

19.4.2021
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Günlük Burç Yorumları 20 Nisan 2021 Salı. Aşk . Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Mana kat yaşamına

Bir bak etrafına… Eşyalarına… Çantanın içine… Neler yükledin hayatına? Neler taşıyorsun omzunda? Yalan dünyadasın… Hâlâ neyi gerçek sanıyorsun? Tek bir gerçeğin var aslında… İnsan olabilmek… Ahlak, edep… Sadece kitap sözcükleri olmasın… Dürüst ol… Yalansız ol… Verdiğin sözü yerine getir… Helal lokma geçsin boğazından… Kırma kimsenin kalbini… Merhamet taşısın damarların… Vicdanının yerini hatırla… Aklını kullan… Neydi ilk emir? “ Oku”…

Güneş Boğa Burcu’na giriş yaptı… Boğa, gök alemde, sahip olmakla, sabırla, huzurla, keyifle, değerler biriktirmekle, inatçılıkla, değişime direnmekle, sabit kalmakla anılır… Boğa Burcu olmak “özel”dir… Hayata dokunmaktır mesela…Hayata keyfili molalar katmaktır…Kendini şımartmaktır… Güçlü olmaktır… Boğa Burcu’yla yaşamak güzeldir… Boğa Burcu’yla yaş almak güzeldir…

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlıdır…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

 Bugün itibariyle, Güneş tam 30 gün boyunca “ değerlerin” kıymetini göstermek için seninle. Malum, Güneş, en aydınlık ve sıcak gök cismi. Bulunduğu, ışıldadığı her alanı aydınlatır. Güle değerse, gül kokusu yayar etrafa. Önemli olan Güneş ışığının sendeki tezahürü. Şimdi senin değerlerinin ve üretim biçiminin üzerinde. Üretim derken… Bu hayatta sadece tüketiyor musun? Yoksa üretim için bir şeyler yapıyor musun? Rahatını bozmak istemiyor musun? Kendi rahatın için, kendi konforundan vazgeçmemek adına daha çok mu harcama yapıyorsun? Harcamalarında, dikkatli olmakta, yeniden gözden geçirmekte fayda var. Kazanırken, tüketim çılgınlığına kapılmadan kenara biraz para koysan. Mutfağında kavanoz yok mu?

Boğa ve Yükselen Boğa

Huzur, sükunet, sakinlik…Oh ne güzel… Havalar tam senlik. Ağaçlar çiçek açmaya başladı. Mis gibi ıhlamur ağacı kokusu pencereden içeri süzülmeye başladı. Senli zamanlar. Tam 30 gün boyunca Güneş tanıdık yerden yansıyor sana. Sen de iyi bir ev sahibi ol ve misafirine izzet-i ikramda bulun. İkram demişken, yemekte abartma, nefsinin tuzaklarına düşme. Kilo artışı yaşayabilmen olası çünkü. Kendine yeni şanslar tanıyabilirsin. Bir şeyleri ağırdan almaktan vazgeçebilirsin mesela. Ya da erteleme huyundan. Biliyorsun yarının garantisi yok. O yüzden işlerini zamanında teslim etmenin huzurunu yaşa. Sen seversin huzuru…

İkizler ve Yükselen İkizler

Gelmekte olan geliyor. Biliyorsun insan en çok neyden korkarsa başına gelir. O yüzden tüm öğretiler demez mi “ iyi düşün, iyi olsun” diye. Sen de öyle yapabilirsin. Dilinden dökülenleri demiyorum. Zihnine kalın harflerle yazdıklarından bahsediyorum. Bilinç altında hâlâ güven sorunu yaşıyorsun. Kimseye güvenmiyorsun. Ama kendine güvenin tam. Kıskançlıksa hâlâ yenemediğin huyun. Şimdi 30 gün boyunca, tam da bu noktada Güneş ışınları seni aydınlatıyor. Güvensizliğini yenebilmek adına, kıskançlığı gıptaya çevirmek adına. Bu arada, sakinliği ve ağır hareket etmeyi öğrenmelisin. Hani konuştuk ya, kendine güveniyorsun diye. Bazen, bu içine düştüğün tuzak oluyor. Hemen bir şeyi öğrendiğinde harekete geçiyorsun. Dur biraz bekle… Özümse.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

 Seversin sen sarıyı. Sarı özel bir renktir ve herkese yakışmaz sana yakıştığı gibi. Güneş misali. Güneş’in rengi de sarıdır. Güneş, rengi gibi canlıdır, enerjiktir, hayat verir, aydınlatır ve bir kimlik kazandırır. Güneş, yeni bir yolculukta. Tam 30 gün boyunca sana el uzatıyor. Aracı olarak da arkadaşlarını kullanıyor. Arkadaş çevrende kendini nasıl ortaya koyuyorsun? Güven mi veriyorsun onlara? O yüzden mi herkesin sırrının emanetçisisin. Duruşunla, tavrınla sakinleştiriyor musun onları? Besliyor musun duygularını? Peki neden hâlâ kendini bu kadar yalnız hissediyorsun? Yoksa o çevreye ait değil misin? Hani derler ya, değişmek istiyorsan, ilk olarak çevreni değiştirmelisin.

Aslan ve Yükselen Aslan

 Adım adım zirveye. Acele etmeden, sakin sakin, bilgileri özümseyerek, karmik borçlarını yapılandırarak ve en önemlisi de üreterek. Biliyorsun dünyaya bir geliş nedenimiz var. Nefsi yenerek, kalbi dinleyerek tekâmül edebilmek. Şimdi yeni bir ışık yansıması var sende. Tam 30 gün boyunca. Nefsini bir dinle önce. Fazla mı sahipleniyorsun her şeyi? İşin kolayına mı kaçıyorsun? Zevk-ü sefada mısın? Maddeci bir yaklaşım mı sergiliyorsun? Değişimden bu kadar korkmanın nedenleri neler? Şimdi kendini dinle ve bir yolculuk başlat maddeden manaya uzanan. Ve bu arada odak noktan kariyer hayatın, iş yaşamın olabilir. Yaptığın işler takdir toplayabilir.

Başak ve Yükselen Başak

 Çalışkan ve üretken. Senin tanımlayan iki önemli kavram. Gece demeden, gündüz demeden, hiç dinlenmeden çalışırsın. Yeni şeyler öğrenip bunları özümsemek yaşam hedefin. Yaptığın her iş sana bir şey katmalı. Şimdi 30 gün boyunca Güneş ışıkları, bilgi deposu gibi senin için tabir-i caizse. Yeni bir eğitim programına kayıt olabilirsin, yurt dışına seyahat planları yapabilirsin. Pasaport ya da vize işlemleri için başvuruda bulunabilirsin. Yine bu dönem, isteklerinin önündeki en büyük tuzağa düşebilirsin. Tembellik. Evet, senin de zıt kutbun. Çalışkansın ama hep başkaları için kullanıyorsun bu yönünü. İş kendine gelince hep bahanelerin var.

Terazi ve Yükselen Terazi

Şikâyet edip duruyorsun. Niye? Kimseye hayır diyemediğin için. Ama sadece şikâyet. Kendini değiştirmek, dönüştürmek için belki de en uygun zamanlar. Kararsızlığını kararlılıkla, tutumsuzluğunu sahiplenmekle, başkalarını memnuniyeti abartmadan kendine de sadık olmakla. Güneş, 30 gün boyunca sana dönüşüm için kararlı ve sağlam bir tonla sesleniyor. Bir yandan kendi zayıf noktalarını güçlendirebilirsin. Öte yandan da maddi dünyanın getirileriyle ilişkilenmek zorunda kalabilirsin. Borç ve kredi konusunda, vergi ve ödemeler konusunda zihnini meşgul eden olaylarla ilgilenmek zorunda kalabilirsin.

Akrep ve Yükselen Akrep

Aynı tekrar filmleri izlemekten yorulmadın mı? Sanki aynı şeyleri tekrar tekrar yaşıyorsun. Aynı model insanları karşına geliyor, aynı tekrar olaylara, cümlelere muhatap oluyorsun. Nedenini düşündün mü? Çünkü sen hala aynı noktada olabilirsin? Sadece anlatıyorsun…Uygulamaya gelince yoksun. Şimdi Güneş karşı kıyıdan yansıtıyor ışıklarını sana. Gölge yönünü tüm gerçekleriyle ortaya koyuyor tam 30 gün boyunca. Sakinlik, dinginlik ve huzuru deneyimlemek için, telefonunu ve kendini sessize alman için, tepki vermeden önce serinkanlı dinlemen için, kaostan beslenmeyi terk etmek için.

Yay ve Yükselen Yay

 Evet, doğru. Keyif aldığın işi yapmalısın. Bir de öyle çok telaşa düşürmemeleri gerekiyor seni. Ne zaman isterse paşa gönlün o zaman tamamlarsın işleri, öyle değil mi? Düşmemeyi öğrenmelisin bu tuzağa. Keyifli çalışmak, sorumluluktan kaçmak demek değildir. Şimdi 30 gün boyunca, çalışma ortamında karanlık köşeleri aydınlatıyor. Daha kararlı olmayı, işlerini ertelememeyi, tutarlı olmayı sana hatırlatmak için. Bir de bu süreçte sağlığınla ilgili konular öne çıkabilir. Fazla acı ya da baharatlı yemekten kaçınmalısın. Boğaz ağrını önemsemeli, boyun tutulmalarını ihmal etmemelisin.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Hayat, karmaşık değil senin için. Son derece basit. Her şeyi belli bir sistem dâhilinde yaptığın için. Öz disiplinini koruyabildiğin için. Elinde defterin, kalemin her şeyi düzenli not alıyorsun. Kendine notların var mı peki? Bir parça hayatın keyifli yanlarını yaşayabilmek için. Boş zamanlarını değerlendirmek için. Gerçi çok boş zamanın da olmuyor. Hep yapman gereken şeyler var. Önünde 30 günlük süreçte, Güneş “ eğlenceli” kırpıyor gözlerini. Biraz eğlen, kendini sevdiğin şeylerle meşgul et. Çocuklarınla ya da çocuklarla zaman geçir. Aklıma gelmişken, acaba bir çocuğun sorumluluğunu almaya hazır mısın?

Kova ve Yükselen Kova

Ağacın yeşil olması, bol bol meyve vermesi köküne bağlıdır. Kök ne kadar sağlam ve dayanıklıysa, ne kadar iyi beslenirse o kadar verimli olur. Tıpkı insaoğlu gibi, tıpkı hepimiz gibi, tıpkı senin gibi. Şimdi bahar ayları birbiri ardı sıra gelirken. Güneş ışıklarını dik açıyla göndermeye hazırlanırken… Sen de köklerine yönel. Zararlı sarmaşıklarından kurtul. Güven, istikrar, tutarlı ve tutumlu olmak köklerinde var. Niye hala bu ele avuca sığmaz tavırlar?

Balık ve Yükselen Balık

 Senin de tabiatın böyle. Tabiatı seviyorsun ama orada vakit geçirmek pek sana göre değil. Sen deniz insanısın. Su olmalı çağlayan hayatında. Ama toprağı da ihmal etme. En azından düşüncelerinde sabit ol. Başladığın işi bitir. İfadelerin tutarlı olsun. Dağınık cümleler kurma zihninde. Konuşmaların güven versin. Tam 30 gün boyunca, Güneş ışıklarını iletişim modellerin üzerinden gönderiyor sana. Bu arada yeni telefon ya da bilgisayar almak için uygun zamanlar.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Yazarlar