Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Anne, her şeydir çünkü…

12.5.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Anne… Hayatına dokunan en özel kadın… Sonsuz güven, koşulsuz sevgi ve sabrın diğer adı… Senin hayal kahramanlarının açtığı yaraları bıkıp usanmadan saran sihirli el… Ömrünü bir gülüşün için adayan pamuk saçlı kraliçe… Her daim güçlü ve inatçı bir Karadeniz poyrazı… Her kadın anne doğar aslında… Kucağında hep bir bebek vardır saçlarını taradığı ya da kedi yavruları vardır kundaklayıp kokladığı…Kimi düşler gerçeğe dönüşür, yüreğini açarsın sana anne diye haykıran cana… Kimi düşler de sadece yürekte taşınır gerçekleştiremediğin bir doğumun sancısıyla…

Anne ve annelik en kutsal kavramdır hayatımızda ve doğum haritamızda da izlerini yaşatır büyük harflerle… Ay burcumuz sadece ruhumuzun arzularını ve beklentilerini anlatmaz. Aynı zamanda annemizi nasıl algıladığımızın ipuçlarını verir. Ve hepimiz bir gün yaşlanınca en çok annemize benzeriz.

Ay Burcu Koç:  “Birinci anne” …Muhtemelen okulda ilk kırmızı kurdeleyi sen taktın okumayı sökerek. Yürümeden koşan bir annen var. Aynı zamanda biraz öfkeli ve hırçın, hayata karşı hep bir kavgası var annenin. Özgür olman, ayaklarının üstünde sağlam durman ve kendi yolunu çizmen için annen en büyük destekçin.Cesaretle attığın adımlar annenin eseri.

Ay Burcu Boğa:  “Huzurlu anne”…Zorluklar karşısında yılmayan, çınar ağacı misali dimdik ayakta duran, güçlü ve güven dolu annen var yaşamında. Seni fazlasıyla sahiplenen, dışarıda her ne yaşadıysan varlığıyla sana huzur veren, bir hayli inatçı, bir o kadar da sabırlı bir anne…En zorlu yanı ise, değişimlere, yeniliklere verdiği tepkiler. Geleneksel yapısının bozulmasından hiç hoşlanmayan ama sana sevgisini sonuna kadar sunan anne…Keyfine düşkün olmak da annenin sana mirası.

Ay Burcu İkizler: “ Konuşkan Anne”…Bir hayli fazla cümleler kuruyor değil mi annen? Çoğu zaman seni dinlemiyor, kendini anlatmaktan. Ama aynı zamanda mantıklı bir anneye sahip olmak, hayatını yönlendirmede sana yardımcı oluyor. Senin bu kadar öğrenmeye açık yapın, başarılı iletişim yeteneklerinde ise annenin hakkı ödenmez. Sizin ilişkinizde biraz duygular gizli kalıyor, sevginizi pek de gösteremiyorsunuz birbirinize. Sahi en son ne zaman sarıldın annene?

Ay Burcu Yengeç: “Besleyen Anne”…Hassas, kırılgan, narin, bir çocuk gibi ürkek bir anne… Sana karşı fazlasıyla korumacı. Bazen hiç kordon bağınız kesilmemiş gibi davranıyor sana. Şefkatini, sevgisini ise sonuna kadar gösteriyor en lezzetli yemekleriyle birlikte. Gözbebeğinden anlıyor daha diline yansımadan ihtiyaçlarını. Duygularınla baş etmeyi sana öğretenin, empati yeteneğini geliştirenin,  sağlam dimdik ayakta durmayı gösterenin annen olduğunu unutma.

Ay Burcu Aslan “ Kraliçe Anne”…Gururu ve ihtişamıyla baş döndüren bir annen var. Ama tüm ilgiyi kendi üstünde istiyor ve seni paylaşamıyor kimselerle. Hele de bir sevgilin varsa hayatında dengeleri iyi kurman gerekli. Annen tüm ilgiyi kendisine göstermen konusunda seni zorlayabilir. Ama yaptığın her güzel işte, başarılarınla gurur duyan, seni sürekli yürekten alkışlayan özel kadın annen…Yaşam sevincini, sıcak kanlılığını ve kendine güveni ise annene borçlusun.

Ay Burcu Başak “ Temiz Anne”…Eviniz her zaman arap sabunu ve çamaşır suyu kokuyor. Mutfakta kavanozlar belli bir düzende sıralı. Her şey düzenli ve mükemmel görünüyor tıpkı annen gibi. Annenin sürekli kusur bulması, seni eleştirmesi, mükemmel insan yaratma arzusu ise seni çoğu zaman boğuyor. Tüm bunların yanında becerikli, alçakgönüllü ve her defasında sana şifa veren, seni iyileştiren bir annen var. Sağlıklı ve dengeli beslenmeni ve titizliğini anne köklerinden alıyorsun.

Ay Burcu Terazi “ Adil Anne”…Dokunduğu her şeyi güzelleştiren, hayata güzellik katan annen var hayatında. Sanatla ilgili konuşabildiğin, seni resim, müzik kurslarına gitmen için destekleyen ve dengeyi öğreten bir anne. Sana her daim adil olmayı, insanları tüm yönleriyle kucaklamayı, herkesi dinlemeyi ve sevgiyi anlatan bir anne…

Ay Burcu Akrep “ Kontrolcü Anne”…Güçlü, ayakları yere sağlam basan bir anne var yaşamında. Sorumlu aynı zamanda. Ama sen onu çoğu zaman yarattığı krizlerle deneyimliyorsun. Bir de seni sürekli kontrol etmesinden sıkılıyorsun.Kendi içsel gücünü kullanmayı öğrendiysen, küllerinden yeniden doğuyorsan her yangının ardından, krizlerle dönüşüp bu kadar güçlüysen bunu annen sayesinde gerçekleştiriyorsun aslında.

Ay Burcu Yay “ Bilgin Anne”… Hoşgörü, bilgelik ve inanç annen için anahtar kelimeler. Güven veriyor sana. Kimi kez annenin fazla tutucu ya da fanatik olduğunu düşünebilirsin. Kendi inançlarını sana empoze ediyor gibi gelebilir. Ama unutma ki bu kadar özgürlüğüne düşkünsen ve uzak ufuklara gidebilme cesaretin varsa bunun annenin mirası olduğunu hatırlamalısın her daim.

Ay Burcu Oğlak “Disiplinli Anne”…Büyük olasılıkla, yemek saatin, uyku zamanın, hangi kursa gideceğin ve hangi yoldan eve geleceğin tablo halinde hazırlanmış olabilir. Disiplinli ve otoriter bir annenin kucağında dünyaya gözlerini açtın. Senin saygın ve toplum önünde itibarlı olman ise annenin en önemli hedefi. Kaygılı, çoğu zaman mesafeli olsa da, hayat yönünü disiplinle kurmanda, iş hayatındaki başarında annenin desteği yadsınamaz. 

Ay Burcu Kova “ Arkadaş Anne”…Annen, en yakın arkadaşın aslında. Hayat yönünü bulmanda seni özgür bırakıyor annen. Gitmek istediğin yolda, hedeflerine çok fazla da karışmıyor. Birey olarak kendini ifade edebiliyorsan, sosyal ve entelektüel birikime sahipsen, bunu annenin hümanist ve çağdaş bakış açısına borçlusun.

Ay Burcu Balık “Duygusal Anne”…Gözpınarlarında iki damla yaş akmaya hazır annenin. Her daim senin kucaklamaya, dizinin dibinden ayırmamaya söz vermiş gibi hayata. Fedakar, özverili, empatik ve sevgi dolu bir anne. Hayal gücünü kullanman için seni hep destekliyor annen. Naif ama güçlükler karşısında yılmayan yapının kaynağı ise annen.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Yazarlar
Website Security Test