Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Güven kendine…

6.6.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Korkuyorsun biraz… Çekimser kalıyorsun hayat oyununda… Sımsıkı tutunuyorsun köklerine… Oysaki bıraktığın, göz ardı ettiğin tohumlardan nasıl bahçeler oluşturabileceğini bir hatırlasan… … Bırakabilsen geçmişi, derinlerde gizlediğin isimsizleri… Kendini keşfetsen, kendini tanımaya çalışsan, köklerine tutunmaktan vazgeçip yaşayabilirsin hayatı aslında... Bırak artık gidenler için mücadele etmeyi, yanında olanların kıymetini bil…En çok da kendinin… Keskin hatlarla çiz kendinden beklediklerini, kaygılarını, umutlarını…Tüm renkler olsun hayatında…Sadece mavi ya da mor büyülemesin seni, sarının da özel bir renk olduğunu anımsa biraz da… Kendini bulduğun her an yeni bir doğum günü armağanıdır sana… Yüreğinde yer buldukların elbette her daim yanındadır pastalarıyla birlikte… “ iyi ki doğdun” bile diyemeyenlerinse bil ki yüreği “lal”dir boşuna çözmeye çalışma…

Enerji, mücadele, hırs, hareket, cesaret gezegeni Mars, 20 Temmuz’ a kadar Yengeç burcunda seyirde olacak. Huzur, merhamet, geleneksel ve duygusal Yengeç’te, Mars özelliklerini nasıl gösterecek? Bazı günler bir hayli zorlayacak bizi yarattığı baskın kalıplarıyla... Bizlerin haritasında hangi alanlara dokunacağını gelin birlikte okuyalım.

Koç ve Yükselen Koç:Ben mi biz mi? Bu soru kurcalayarak biraz zihnini bu dönem. Hayatında, belki de en köklü değişimler için harekete geçme zamanı geliyor. Bir yanda evin, ailen, köklerin, geçmiş sancıların, bir yanda işin, hayata bakış açın, gitmen gereken yol, bir yanda ise başını dayadığın omuz. Tüm bunlar arasında bir iç savaşın olabilir bu dönem. Domino taşı gibi bugünler aslında biraz senin için. Değişiklik yaptığın, uğruna göze aldığın her şey, bir sonraki adımı kendiliğinden getirebilir sana.

Boğa ve Yükselen Boğa:  Bu dönem yeni bir şey öğrenebilirsin… Mesela yeniden aile olabilmek ya da kardeş olabilmek. Kardeşin, yakın çevren en çok mücadele verdiğin alan olabilir. Hiç bilmediğin, daha önce gitmediğin uzaklar, dönüşümün için, değişimin için sana pusula olabilir. Bir yanda mücadele isteği, öte yanda derin bir yorgunluk, güvensizlik, kendi kabuğuna çekilme arzusu ve bir de içine akıttığın gözyaşların sağlığına etki edebilir. Sindirim sistemi bozuklukları ve bel ya da böbrek sıkıntıları alarm verebilir. Düşlerine ve ruhuna özen göstermeyi de ihmal etme.

İkizler ve Yükselen İkizler: Sanırım biraz artık kaynaklar için harekete geçme zamanı. Finansal anlamda bu dönem biraz fazla enerji harcayabilirsin. Çocuklarına ya da sevgiline yönelik harcamalar gündeme gelebilir. Eşin parasıyla yaşadığı sıkıntıya çözüm ortağı olabilirsin. Alternatif para kaynakları yaratmak isteyebilirsin. Özellikle borsa ve şans oyunlarında daha dikkatli hareket etmelisin.

Yengeç ve Yükselen Yengeç: Hazır mısın hikayeni yeni baştan yazmaya? Şimdi artık kendin için harekete geçme zamanı. İsteklerini, arzularını, beklentilerini, seni sen yapan değerleri unutmadan hayata geçirebilirsin bu dönem. Aynı zamanda fiziksel görüntünde değişiklik yapabilirsin. Belki de aile üyeleri arasındaki anlaşmazlıklarda arabuluculuk yapabilirsin ya da evden taşınmak için karar verebilirsin. Yeni bir kariyer planını harekete geçirebilirsin.

Aslan ve Yükselen Aslan:Kaygıların, korkuların yeniden mi uyanıyor yoksa? Bir yastık savaşın var hep içinde. Başını yastığa dayadığın an, tüm karanlık anılar yakalıyor seni bir anda. Aslında başını dayayabilsen güvenebileceğin bir omza…Kendi kabuğuna çekilmek isteyebileceğin bir süreç aslında. Konuşmadan, kırmadan kimseyi, kendinle başbaşa kalmak isteyebilirsin. Maskelediğin, hiçbir şeyi umursamaz tavrının arkasındaki perdeyi, biraz aralama zamanı.Bir yol ayrımına gelebilirsin belki de. Düşlerinle savaşmak yerine düşlerin için savaşabilirsin.

Başak ve Yükselen Başak: Bu dönem özellikle iş hayatından elde edeceğin kazançlar büyük önem taşıyor. Yaşamında en çok savaş verdiğin, enerji sarf ettiğin alanların başında bu dönem finansal konular geliyor. Artan harcamaların, bütçe açığında başrole oturabilir. Kariyerinden elde edeceğin kaynaklar beklediğin gibi olamayabilir. Belki de geçtiğimiz ay aldığın ani istifa kararının zorlu sonuçları karşına çıkabilir. Ödemelerinde sıkıntı yaşayabilirsin.

Terazi ve Yükselen Terazi:Gezdin, gördün, öğrendin, emek verdin, Şimdiyse emek verdiklerini ekmek, onları büyütmek için çaba sarf etme zamanı. Her şeyden önemlisi kendine güven. Kariyer için ertelediğin gelecek planlarını bu dönem devreye alabilirsin. Geçtiğimiz bir buçuk aylık süreçte gerçekleştirdiğin yolculuklar yeni kariyer planında öne çıkabilir, bu alanda yeni projeler başlatabilirsin. Sadece kendine ve hislerine güven bu defa.

Akrep ve Yükselen Akrep: Yeni bir yol hikayesi seni bekleyen. Öğrenmek için, yeni yerler görmek için, yabancı topraklara gitmek için harekete geçebilirsin ya da kendine yabancı saydığın konular hayatına girebilir. Yeni bir eğitim, öğrenme sürecine girebilirsin. Yeni öğreneceğin her bilgi sana hazine olarak geri dönecektir zaten.

Yay ve Yükselen Yay:Geçtiğimiz son aylarda değişimin ayak sesleri geldi aslında. Yeni bir perde açılıyor senin için. Krizlerden deneyim edinme zamanı. Biraz daha enerjini, davaların, miras konuların, alamadığın nafakaların ve alacakların için yoğunlaştırabilirsin. Seni uzun süredir meşgul eden bir sağlık problemini çözebilir, ufak çaplı bir operasyon geçirebilirsin.

Oğlak ve Yükselen Oğlak:Zorluyorsun kendini kurallarınla ve yapılacaklar listenle. Enerji, hareket ve mücadele gezegeni Mars’ın Yengeç geçişi ise sana yeni bir deneyim evi sunuyor. İlişkin, evliliğin, eşin senin için biraz daha önem kazanıyor. Bu dönemde öfkene ve ses tonuna biraz daha dikkat etmelisin. Kırmadan kırılmadan anlatmalısın, anlamalısın siyah-beyaz dışında hayatta bir de gri renk olduğunu.

Kova ve Yükselen Kova:Yaşam enerjin, hareket alanın bu dönem gündelik işlerin üzerine yoğunlaşıyor. Ertelediğin belki de unuttuğun özellikle yurt dışıyla ilgili projeler ya da çalışmalar gündemine gelebilir. Biraz daha sağlığına özen gösterebilirsin. Özellikle ruhsal dönüşümün adına eğitimler alabilir, spritüel konularla ilgili eğitimlere katılabilirsin.

Balık ve Yükselen Balık:Harekete geçmeye hazır mısın aşk için? 20 Temmuz’a kadar olan süreçte, yaşamında partnerin, çocukların daha önem kazanmaya başlıyor. Cesaretlendirip kendini atman gereken adımları atabilirsin. Bu dönem yine uzun zamandır aklında olan hobin için harekete geçebilir, yeni bir kursa başlayabilirsin.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Yazarlar
Website Security Test