Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Erteleme hayatı

15.1.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Yapman gereken bir sürü iş var… Aldığın kitapları sonuna kadar okumak mesela… ilk sayfada yarım bırakmak yakışır mı sana? Ya da sabah yürüyüşlerini aynı tempoda sürdürmek… Yoksa korkuyor musun uzun yollardan?  Hala temize geçirmedin mi notlarını?...  Yoksa hiç ders almadın mı yaşadıklarından? Yeni yıla, yeni aya, yeni yaşına hevesle başladın, öznesi umut olan cümlelerle başladın ajanda kayıtlarına.

Şimdi kendine verdiğin sözleri tutma zamanı… Yılın ilk yeni ay haftasına başlıyorsun. Adı üstünde yeni ay. Sever yeni başlangıçları… Güneş’le Ay kavuşuyor ayda bir kez gökkubbede. Sen mi kavuşamayacaksın isteklerine? Yeni ay Oğlak burcunda…İstediği şey basit senden… Çalış…Gayret et… Özdisiplinini sağla…Dağılma…Kararlı ol…Sen kendi yolunda yürü…Sağlam, emin adımlarla... Kulağına fısıldanan isimdeki gibi erdemini koru…

Bu hafta gökyüzü ajandasında en önemli gelişme 17 Ocak günü  26 derece Oğlak burcunda parlayacak olan yeni ay… Ve ardından, 18 Ocak Perşembe günü hayata keyifli dokunuşlar katan Venüs Kova burcuna geçiyor… Yeni ayın ardından Venüs’ün Kova burcundaki seyriyle ilişkilerimize mantık düzleminden bakarken, duygularımızı doğru-yanlış kararlar başlığı altında masaya yatırabiliriz.

Keyifli ve güzel haftalar dileğiyle…

Koç ve Yükselen Koç:Yeni başlayan haftanın neredeyse tamamında, ana gündem madde işin ve kariyerinle ilgili. Yeni sorumluluklar alabilir, mevcut işinle ilgili yeni yapılandırmalara gidebilirsin. Yeni bir çalışma arkadaşı, yeni bir ofis, yeni bir müşteri ya da hazırlanacak yeni bir sunum dosyası seni bekliyor olabilir. Artan sorumlulukların gözünü korkutmasın. Fazla iş yüküyle birlikte kendine, daha verimli çalışabileceğin ve üretken olabileceğin çalışma disiplini getirebilirsin. Hafta sonu ise, arkadaşlarınla keyfili bir organizasyonda bir araya gelebilirsin.

Boğa ve Yükselen Boğa:Yeni başlayan haftada, yeni ayında ışığıyla birlikte, düşünce kalıpların değişebilir. Daha önce deneyimlediğin ama göz ardı ettiğin bilgiler, hayatının öğretisi haline gelebilir. Bir sırt çantası, elinde su matarasıyla yola düşmek hayalini belki de gerçekleştirebilirsin. Boğazına düğümlenen kelimelerin düğümlerini çözebilirsin. En güzel yolculuk, kendi “arz”ının merkezine inebilmek… Kendini yeniden hatırlamak ve kimseye bağımlı olmadan özgürlüğün tadını çıkarabilmek. Venüs, 11 Şubat’a kadar senden desteğini esirgemeyecek bu anlamda.

İkizler ve Yükselen İkizler: Yeni başlayan haftada,  krizlerini sağduyu ve mantığınla doğru bir şekilde çözebildiğini gösteren olaylar yaşayabilirsin. Finansal anlamda risklerini yeniden gözden geçirip, borç ve alacaklarınla ilgili yeni yapılandırmalara gidebilirsin. “Herşey yolunda” cümlesiyle biten konuşma metinlerin olsun istiyorsun. Bunun için doğru soruları sormak gerekiyor sanırım. Doğru bir iş mi yapıyorum? Maddi alem beni neden boğuyor? Bütçelerimi dengeleyeceğim derken hayat sınavından bütünlemeye mi kalıyorum? Yanıtları sende gizli sorular. Venüs’ün 11 Şubat’a kadar Kova burcunda seyriyle, kendine nefes aldırmak adına, farklı uğraşlara girebilirsin. Bir yurt dışı seyahati iyi gelebilir ruhuna.

Yengeç ve Yükselen Yengeç:Yeni hafta başlarken, gündem konun yine yeniden ilişkiler. Evliliğin, birlikteliğin ya da partnerinle ilgili, süregelen konu başlıkları yastık altı düşüncelerin olabilir. Kendini sorgulayabilirsin. Hataları nerede yaptığını ya da hangi baskın düşünce kalıplarının seni açmazlara soktuğunu irdeleyebilirsin. 11 Şubat’a kadar, Venüs’ün Kova burcu seyahati, eşinin maddi kaynakları, kredi ve finansman modelleri konusunda daha akılcı çözümler getirebilir, bu noktada duygusal kararlardan ziyade akılcı tutumlarda bulunabilirsin. Eğer açmış olduğun bir dava varsa, senin lehine sonuçlanabilir.

Aslan ve Yükselen Aslan: Yeni hafta, yeni ayın ışığında, yeni durumlara hazırlıyor seni. Özellikle sağlık ve günlük iş temponla ilgili. Bu hafta sağlık kontrollerinden güzel haberler alabilirsin. İş yapış modellinle ilgili daha sistemli çalışabilirsin. Masaüstünde bu hafta, yapılacak işlerin listesiyle dolu olabilir. Merak etme disiplin ve sorumluluk ilkesiyle, tüm biriken işleri tamamlayabilirsin. Gelecek vizyonunla ilgili daha kararlı ve sürdürülebilir düşünce sistemi içine girebilirsin. Bu arada, Venüs’ün 11 Şubat’ta kadar olan seyriyle, ciddi bir ilişkiye adım atabilirsin.

Başak ve Yükselen Başak: Yeni hafta, yeni ayla birlikle çocuklarınla ilgili sorumluluklarının artacağını işaret ediyor. Eğer bir ebeveynsen, çocuklarınla iletişim sorunları yaşayabilirsin. Onların ne istediğini dinlemeden, kendi fikirlerini empoze etmek isteyebilirsin. Özellikle hafta içinin fazla siyah-beyaz geçmesiyle birlikte, hayatın yeterince keyifli yanlarını sana göstermediğini düşünebilirsin. Ama bu geçici bir ruh hali. Hayatının düzeni şu sıralar istediğin gibi olmayabilir. Gelecekle ilgili kaygıların ve kuruntuların, insanların sana uzak mesafeleri canını sıkmış olabilir. Bunlar geçici suni sancılar. Sadece nefes almayı öğren.

Terazi ve Yükselen Terazi:Yeni hafta yeni ayla birlikte seni hayatın derinlerini keşfetmeye, tohumlarını yeşertmeye çağırıyor. Tıpkı bir ağaç gibi köklerinden beslendiğini unutma sadece. Yaşamına, yaşam koşullarına, toprağına  ektiğin tohumlara ne kadar sahip çıkıyorsun? Doğru tohumlarımı ektin peki? Bu soruların yanıtlarını iç sesin verecektir sana. Aynı zamanda, evinle ilgili, aile büyüklerinle ilgili artan sorumlulukların, yeni bir hava alanı sunabilir sana. Cumartesi günü alacağın kararla, yeni bir hobiye başlayabilirsin. İnternet ya da sosyal ağlardan biriyle flörtleşebilir, ilişki başlatabilirsin.

Akrep ve Yükselen Akrep:Yeni haftanın, yeni ayı ve gökyüzü günlüğü yeni bir sorumluluk habercisi gibi sana. Kendine yeni bir iletişim modeli getirebilir, web sitesi tasarlamak ya da şirketinle ilgili yeni bir pazarlama, tanıtım, halkla ilişkiler stratejisi belirleyebilirsin. Yeni yıllın ilk yeni ayında, yeni çalışma programını istikrarlı biçimde sürdürebilirsen, başarı seni bulabilir. İletişiminde, sağduyulu, mantıklı ve ayakları yere sağlam basan düşünce kalıpları geliştirebilir, daha net cümlelerle kendini anlatabilirsin.

Yay ve Yükselen Yay: Yeni haftanın iş günlerinde, zihnini en çok oyalayan  konu başlığın maddi kazançların olabilir. Haftanın finansal programlaması sana çok da keyif vermeyebilir. Harcamalarını kontrol altına alman gereken bir hafta. Özellikle çocuklarla ilgili hiç de hesapta olmayan bir harcama kalemi, bütçeni zorlayabilir. Venüs’ün 11 Şubat’a kadar olan Kova burcu seyrinde ise, yakın çevrenden soyutlanıp kendi başını dinleme istediği içinde olabilirsin. Kardeşlerinin hayatıyla ilgilenmek zorunda kalmak, seni zorlayabilir.

Oğlak ve Yükselen Oğlak: Yeni hafta yeni ayın dokunuşuyla başlıyor. Bu aralar tek sorunun kendin. Kendini yeniden tanıma, kendini sevme konusunda etkilerini sunuyor yeni ay. Fazla kilolarından kurutuluyorsun yavaş yavaş. Peki ayın bu yeni fazıyla eski, dar kalıp düşüncelerinden kurtulmaya hazır mısın? Venüs’ün 11 Şubat’a kadar Kova burcundaki seyriyle birlikte, bilinçaltı konulara ilgi duyabilirsin.

Kova ve Yükselen Kova: Yeni haftanın yeni ay. Aydınlık vaat ediyor dışarısı ama sen karanlık sabahlara uyandığını düşünüyorsun. Birden fazla yük var omuzlarında, ağır geliyor taşıyamıyorsun. Kemiklerin ağrıyor, dişlerini sıkıyorsun ama yine de bırakmıyorsun yüklerini. Yeni ayla birlikte, al eline kağıt kalemi…Düşüncelerini akıt kağıtlara. Kendine yaz. Hafta sonu, Venüs’ün 11 Şubat’a kadar Kova burcunda seyahatiyle birlikte, görünümünü değiştirmek isteyebilirsin. Saçlarının rengini mesela

Balık ve Yükselen Balık: Yepyeni yeni yedi gün önünde uzanan. Tam zamanı aslında yıpranan dostlukları tamir etmek için.  Paylaşmaktır dostluğun esası. Bir lokma ekmeği, bir fincan kahveyi, ayrılık hüznünü, kapını çalan aşkı…konuşmayı değil dinlemeyi de bilmektir çoğu zaman. Şimdi muhasebesini yap dost meclislerinin. Gerçekten dost sofralarında mı oturdun, postunu bürünenleri dost mu sandın? Yeni ayla birlikte görüş mesafen netlik kazanabilir tam da bu noktada.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Yazarlar
Website Security Test