Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

ABD’de Gençler Silah Lobisine karşı

16.3.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

ABD’de silah 18 yaşındakine satılıyor ama alkol satılmıyor. Silah lobisi vs. gayet etkin ve seçilmişler bu lobiden para almaya devam etmek isterler. Eh torunlarım da anlaşılan ABD’de büyüyecekler. Hariçten biraz gazel okuyayım belki bir yardımım olur. 5 somut öneri!

Çocuklar isyan edip “ortak akılı çalıştırın”,” kafanızı kullanın” demeye başlayınca   “erişkin” “yetkililer” hem silah lobisinden para almaya devam edip, yani silah satılmasını serbest bırakıp, hem de çocuk ölümünü nasıl önleyeceklerini şaşırdılar.

ABD’de bu abuk kanunları yüzünden her yıl Monaco’nun nüfusundan fazla insan ateşli silahlarla öldürülüyor.

Basitçe silahları yasaklamakta zorlanıyorlar ama orada yapabilecekleri birçok şey var.

Akla gelenleri şöyle bir yazayım:

1) “Okullara silahlılar giremesin” diye girişe dev mıknatıslar koyabilirler. Böylelikle okul girişinde silahlı olanlar silahsız hale gelirler. Bu arada ataş, cep telefonu, bozuk para, bilgisayarlar ve o abuk yeni moda buruna falan takılan metal halkalar da okula giremez. Bazı çocukların diş telleri mıknatıs tarafından çekilirse diş hekimlerine yeni iş alanı açılır. Metal gözlükler giderse gözlükçüler faydalanır.

2) Okulları kapatsınlar, çocuklar evde ders görsün orada hem arkadaşları da olmaz, bu şekilde onları öldürecek insan sayısı da azalır.

2-1) Bir katilin çocuklu evleri bulup tek tek çocukları öldürmesi epeyce zorlaşır. Veya en azından öyle bir seferde 17 çocuk birden öldüremez kafayı yemiş bir çocuk. Tek tek de katiller ancak 3-5 çocuğu peş peşe evinde bulup öldürebilir ve sonra yakalanır. Ve tabi, çocuklar kendilerine kötü şeyler öğretecek arkadaşlar ile de tanışmazlar. Hiç arkadaşları olmaz.

3) Anayasalarını yazdıkları zaman üretilen silahları gene bildikleri gibi satsınlar ama anayasalarını yazdıkları tarihten sonra geliştirilen makineli tüfek vs gibi silahları satamasınlar.

3.1) Anayasalarını yazdıkları yerde sadece o anayasayı uygulasınlar ama orada da yeni teknoloji olmasın. Yani otomobil, bilgisayar falan olmasın, eski silahlar ile birbirlerini korusunlar, savunsunlar veya ne yapıyorlarsa yapsınlar. Ayni yönetimi başka ülkelere “demokrasi” getirmek isteklerine karşı koyamayınca da uygulasınlar.

4) Eski kültürlerde olduğu gibi kura çekerek bazı çocukları kötü ruhlara kurban etsinler. Bu çocukları piyango ile saptayabilir ve arada öldürmek isteyenlere yapacakları dev bir sunakta sunabilirler. Eminim öldürülen sayısında böylece epeyce kayda değer bir azalış olur.

5) Öğretmenlere silah verilsin. Hepimiz en azından eski nesillerden olanlar hocaları nasıl işletebildiğimizi hatırlarız. Ve hocaların yanlış öğrencinin kafasına silgi, cetvel attığını. Hocalar silahlanırsa olsa olsa “Savunuyorum” diyerek bir iki öğrenciyi yanlışlıkla öldürürler. Hakları zaten ödenmez hocaların. O kadar kaybı da göze almak kabul edilebilir. Ama hiçbir hoca 17 öğrenciyi birden öldürmez!

Bunlar sadece ABD TV’sinde de konuşan liseli çocukları seyrederken akla gelenler. “Eminim biraz çalışınca daha yaratıcı fikirler de bulunur” deyip yazıyı bitirecek iken bir ABD programında çok yaratıcı kesin çözümün bulunduğu ilan edildi bile; “umaraları yasaklamak!” Zaten numaraları Araplar icat etmedi mi?

Vallahi kıskandım, “Bu seçenek neden benim aklıma gelmedi” diye! Üstün ırk bu Amerikalılar! Helal olsun.  Hem İslamofobi modasına uyuyor, hem de kesin çözüm. Kimse silah lobisinin, kaç kişiye, kaç para verdiğini bilemeyecek. Hem de kaç kişi öldü sayılamayacak.

 

 

 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Yazarlar

Günlük burç yorumları. 13 Aralık Perşembe, günlük astroloji yazıları. Tüm burçlar ve yükselenleri. Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak,...

Günlük burç yorumları. 12 Aralık Çarşamba, günlük astroloji yazıları. Tüm burçlar ve yükselenleri. Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak,...

11 Aralık Salı günlük burç yorumları. Günlük astroloji ve burç yazıları. 11 Aralık Salı.

Yazarlar
Website Security Test