Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

KİTVAK’ın Başarıları...

23.3.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Kurucu üyelerinden olmakla gurur duyduğum, Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Merkezi Kurma Vakfı (KİTVAK), tam 22 yaşına bastı.

Bu dönemde;

1- 18 Mayıs 2004 tarihinde; 5800 metrekareye kurulmuş 1 ameliyathane, 6 kemik iliği nakli ünitesi, 30 hasta odası (60 yataklı) bulunan “Ege Üniversitesi Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi” hizmete girmiştir. Burada;
a) Tüm Ege’ye, İzmir’e, tüm ülkeye ve yurt dışına, hizmet verilmektedir.
b) Çocuk onkolojide, aynı anda 6-7 hastaya ilik nakli, yetişkin onkolojide de 50-60 hastaya ayakta kemoterapi, yılda toplam 43-30 bin hastaya, hem ayaktan kemoterapi hem de poliklinik hizmeti verilmektedir.
c) Çocuk onkolojideki ilik nakillerinde başarı oranı, yüzde 80’lerdedir.
d) Ayrıca, çocuklar için aktivite ve oyun alanları ile Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bir ilköğretim okulu mevcuttur.

2- Ekim 2011 de “Ege Üniversitesi, KİTVAK Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi” hizmete sokulmuştur.
a) Tesis 2700 metrekare alana kuruludur. 40 oda, 102 yatak kapasitelidir. Çocuk oyun alanı ve kafeteryası mevcuttur.
b) Böylece, hastalar ve hasta yakınlarının banklarda, açıkta, ya da otomobillerde çile çekmesi sona ermiştir.

3- Aralık 2017’de “Dokuz Eylül KİTVAK Abdulrezzak Sancak Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi” hizmete alınmıştır.
a) Tesis 4400 metrekare alana sahiptir. 41 oda, 82 yatak kapasitelidir. Çocuk alanı, kütüphane ve kafeteryası mevcuttur.
b) Hasta ve hasta yakınları, çok modern ve temiz bir ortamda, barınma ve karnını doyurma imkânı bulmaktadırlar.

4- Bu yatırımların toplam maliyeti 25 milyon TL’dir. Cenab-ı Hak, tüm destek verenlerden ve tüm gayretleri ile fedakârca çalışan Yönetim Kurulu üyelerinden razı olsun. 

Şimdi iki hedef mevcuttur;
a) Bir “Kanser Teşhis ve Rehabilitasyon Merkezi” kurmak. Zira her gün tıpta yeni gelişmeler olmakta, teşhis ve tedavide yeni uygulamalar devreye girmektedir.

-Ne yazık ki, ülkemizde kanser vakaları çok hızla artmaktadır. Genetiği ile oynanmış GDO’lu gıdalar,  hileli ve katkı maddeli besinler, hava ve su kirlilikleri, tarım ilâçları vb. çok sayıda gerekçe vardır. Bunun için hem mevcut zararlı faktörler hem de hastalıkla daha yoğun bir mücadele gerekmektedir.
a) - Bu konuda yardımcı olsak isteyenler, az veya çok demeden, “HALK Bankası Konak İzmir Şubesi 16000008 IBAN TR 74 0001 2009 7340 0016 0000 08 numaralı hesaba para yatırabilirler.
b) ''ASKIDA ODA KAMPANYASI" Konukevinde, çok cüzi ödemeler alınmasına rağmen, bunu bile ödeyemeyecek kadar, fakir olanlar mevcuttur. Bu kampanya ile bu garibanlara yardım edilmiş olacaktır. Kendilerinden ücret alınmayacaktır. (Elbette gerçekten fakir olup olmadıkları titiz biçimde incelenmektedir.)

Arzu edenler; HALK Bankası İzmir Konak Şubesi, IBAN TR 86 0001 2009 7340 0016 0000 83 numaralı "Askıda oda" hesabı ile yardımcı olabilirler.

İnancımıza göre; en büyük sevap, sağlık ve eğitim ile ilgili yardımlardır. Diliyorum ki bugüne kadar destek veren İzmir halkı, Valilik, Büyükşehir ve ilçe belediyeleri, meslek odaları, sivil toplum kuruluşları, iş adamları, gereken ilgiyi göstersin...

NOT: Mülkiye yıllarından bu yana, yaklaşık 55 yıllık dostum Hasan Celâl Güzel'in vefatına çok üzüldüm. Mekânı Cennet olsun. Hepimizin ve yakınlarının başı sağolsun. Kendisi ile ilgili hatıralarımı yazmaya kalksam, sahifeler yetmez. Çok çalışkan, dürüst, vatanperver, demokrasi müdafii bir insandı. Ülkeye büyük hizmetleri dokundu. Arkasında, çok güzel bir isim bıraktı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Yazarlar

Günlük burç yorumları. 13 Aralık Perşembe, günlük astroloji yazıları. Tüm burçlar ve yükselenleri. Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak,...

Günlük burç yorumları. 12 Aralık Çarşamba, günlük astroloji yazıları. Tüm burçlar ve yükselenleri. Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak,...

11 Aralık Salı günlük burç yorumları. Günlük astroloji ve burç yazıları. 11 Aralık Salı.

Yazarlar
Website Security Test