Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Kudüs / Türümüz ve Kibir

18.5.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Kudüs’ün İsrail’in başkenti olması insanı ürküten bir kibrin göstergesi. İnsanlar ölüyorlar. İran ve Kore’de Atom bombası yasak. Kardeşim, ABD buna izin vermez! Ee, ABD İsrail’in Atom bombası olduğunu bilmiyor mu?

Çözüm melezlerde! Bugün Dünyada doğan çocukların yüzde 20’sinin evlilik dışından olduğu tahmin ediliyor. DNA araştırmacıları bu oranı tespit etmişler. Yani baba, annenin evli olduğu insan değil.

Pekala, durum buyken, çocuk doğduğu anda bir kimlik, bir din, bir kültür ile yoğrulmaya başlıyor.

Filistinli anneden mi doğdun; ülkesi olmayan Müslümansın. İsrailli anneden mi doğdun; Yahudisin ve Atom bombası olan bir üstün, ırkçı devlete mensupsun.

Bu fikri takip edin lütfen. Etiler’de yaşıyorsun veya Gaziosmanpaşa’da veya Kartalda, Van’da, Arapgir’de.  Ya da Bangladeş’de, Kanada’da!

Çocuk doğduğu anda bir kimlik, bir din, bir kültür ile yoğrulmaya başlıyor.

Ve yaşamını bu kimliğe ait olduğunu sandığı değerleri korumak için çabalayarak geçiriyor. Bu değerler adına bombalar imal ediliyor ve insanlar birbirlerini öldürüyorlar. Birbirlerini eziyorlar.

Bu yüzde yirmiye ilaveten bir de farklı kültürlerden olanların evliliği var. Alman ile Türk. Siyah ile beyaz. Budist ile Hıristiyan, Yahudi ile Müslüman.

Bizim türümüze ait olan bu kültürel prangalardan kurtulmamızın yolunu açıyorlar esasen. Bir bu seçim ve veliliklerden doğan çocuklar, ikincisi de din eğitiminin 16 yaşından sonraya ertelenmesi ve ondan önce genel felsefi yaklaşımların ve bilim tarihinin çocuklara öğretilmesi, Dünyanın dört bir yanına yayılmış bu insanlık sorununun çözümü için ilk adımlar olabilir.

Şu anki gerçek bundan uzak. Küçük çocuklara yoğun dini eğitim ve kimlik bilgisi aşılanıyor ve bu “kimlik” ister istemez diğerini dışlamayı beraberinde getiriyor.

Bu satırları toplum olarak bir gün anlayacağız ve uygulayacağız. Önümüz daha ferah yolumuz daha açık olacak. Veya aynen devam. İnsanlar ölmeye devam edecekler.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Yazarlar
Website Security Test