Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Önemli Olan Seviyeyi Düşürmemek

18.5.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Çok kısa bir sürenin içerisinde gerek cumhurbaşkanı adayları, gerekse milletvekilleri adayları kendilerini tanıtmanın zorluğu içine girdiler. Bu kısa süre içerisinde arkadaşların gösterdikleri performanslar gayet iyi. Önemli olan seviyeyi düşürmemek. Bugün gördüğümüz parlamenter arkadaşlarımız bu seviyeyi düşürmemenin gayreti içindeler.

Recep Tayyip Erdoğan: Kendisinin sabah söylediği sözler ile öğlen söylediği sözler birbirini tutmuyor. Hangi sözüne itibar edileceğine tereddüdüm var. Tabii halkın anladığı dil ile konuşan bir insan. Konuşurken edebi konuşmalara yer vermiyor, böylelikle sokağa hakim olma gibi bir arzusunu gerçekleştiriyor. Eğer halkın diliyle konuşmasına puan vermek gerekirse puanım 10 olurdu ama edebi konuşmalar yönünü ölçü alıyorsak 1 puan vermemiz gerekiyor.

Muharrem İnce: Sayın İnce şu anda halkın anlayacağı bir dille ve üslupla konuşuyor. Çarpıcı bir konuşması var. 'Hem nalına hem mıhına' vuran cinsinden. Sonuç alıcı bir üslubun sahibi. Kendisine puanım 10.

Meral Akşener: Akşener'in seçim çalışmalarını fevkalade üstün buluyorum. Muhteşem... Hem üslup hem içerik, hem de diksiyon bakımından mükemmel bir genel başkan ve cumhurbaşkanı adayı olduğunu ispatlamıştır. O yüzden kendisine de puanım 10.

Selahattin Demirtaş: Demirtaş cezaevinden sesini duyurmaya çalışıyor. Böylesine bir ortamın içerisinde 'Ben de varım' diyebilmek büyük bir cesaret, inanç, davaya sadakatle bağlı olma meselesi. Konuşmaları henüz bana bir şey vermese de aday olmasını takdirle karşıladım. 10 günlük süreçte geçen seçim çalışmalarını 7 puan ile değerlendiriyorum.

Temel Karamollaoğlu: Kendisi fevkalade muhlis, akıllı, barışçıl, hukuka saygılı konuşmalar yapıyor. Aklı başında bir insanın konuşmaları... Ortaya koymuş olduğu görüşler Türkiye'nin geleceğini mükemmel kılmaya dönük konuşmalardır. İçinde bulunduğumuz haksızlıkları da akıllıca dile getiriyor. Öfkeli değil aksine muhlis, bağıran değil aksine dikte ettirici bir üslup. Kendisi, mevcut arkadaşların içinde ağırlıklı bir isim olarak olarak bulunuyor. O sebeple kendisine de puanım 10.

Doğu Perinçek: Ortaya koyduğu performans Akşener, Karamollaoğlu, İnce'nin derecesinde değil. Perinçek, ortaya koyduğu görüşlerle bir tarihte Pekin’i kıble olarak gösteriyordu, şimdi ise aksini söylüyor. Doğu Perinçek hangi peygamberin kuludur anlamadım. Yani dünkü Doğu Perinçek ile bugünkü Doğu Perinçek farklı. İzlediği seçim çalışmaları ile kendisine puanım 8.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Yazarlar
Website Security Test