Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Başkanı bekleyen gerçekler

13.7.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Yeni sistemin kapılarını aralayan seçimler geride kaldı. Meclis oluştu, yeni hükümet dahil her şey planlanan şekilde oldu. Yani Türkiye’de ülkemize mahsus bir "Başkanlık" yönetim sistemi kuruldu.

Geçen defa da yazdım. Artık teknik veya eksiklerin konuşulması sona ermelidir.

Çünkü Türkiye’nin geleceğinin tayin ve tedavisinin zamanı çok darlaşmıştır. Öncelikle ekonomi başta olmak üzere uluslar arası ilişkiler, hukuksal ve mali politikalar alarm veriyor ve acil tedavi bekliyor.

Evet, Türkiye’de yeni bir yönetim sistemi kuruldu ve işlemeye başlamıştır.

Bu arada Cumhurbaşkanlığı ve Parlamenter sisteminde adı değişmiştir.

Sayın Cumhurbaşkanına hitap tarzı da değişmiştir ve “Cumhurbaşkanı" yerini “Başkan”a bırakmıştır.

Bunun anlamı kısaca şudur. Günahı ve sevabıyla Türkiye’nin geleceğinden sorumlu bir tek kişidir.

Bir Başkan Yardımcısı ve 16 bakandan oluşan kabine açıklandı. “Kabinede yer alan bakanlar iyi mi, isabetli mi” diye lütfen sormayınız. Sistemin esası "Başkan"dır. Her şeyin, her kararın başlangıç ve bitiş noktası Başkan’a aittir. Yetki ondadır. 

Peki, gelecekten ne bekliyoruz?

Türkiye’nin bütün kurum ve kuruluşları ile halkın tüm fertleri yorgundur. 

Artık münakaşa, didişme istemiyor. Halk huzur ve güven arayışı ve özlemi içindedir. Kutuplaştırmayı, ötekileştirmeyi, toplumu gerecek açıklamaları artık geride bırakmalıyız. Bir birimizle çekişme yerine gücümüzü ve enerjimizi ülkenin önceliklerine harcamalıyız. Ekonomide, adalette ve dış ilişkilerde ülkeye atılım yaptıracak düzenlemelere ihtiyaç var.

Türkiye Cumhuriyeti’nin “kuruluş ilkeleri” ve “kırmızı” çizgileri vardır. Toplumun bütün kesimlerinin menfaati ve geleceği bu iki konuda kilitlidir.

Sayın Başkanımız Erdoğan

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçişin ilk günlerini çok dikkatli inceledim.

Sayın Başkan’ın, yemin törenindeki heyecanı çok barizdi. Bilahare Anıt Kabir’i ziyaret ettiler, intibalarını yazdılar ve okudular. Daha sonra da Beştepe’deki törende konuşmasını dualarla icra ettiler. Kabineyi açıkladılar ve geleceğin tablosunu çizdiler.

Sayın Başkanım, eğer bu konuştuklarınızı aynen tatbik ederseniz, yeminize sadık kalırsanız ve gelecekle ilgili çizdiğiniz tabloyu tatbik eder, uluslar arası standartlarda adaleti, güveni ve insan haklarını hayata geçirirseniz ülkenin kaderine etki etmiş olursunuz. Türkiye’nin yeni yönetim sisteminin en başarılı Başkanı olmaya adaysınız.

Yeni bir sayfa açılmıştır.

Umarım ve temenni ederim ki bütün bunları yapabilecek güçtesiniz. Göreve atadığınız isimlerde “Liyakatı” ön planda tutuğunuzu söylediniz. Yaptığınız konuşmada, “81 milyonun Cumhurbaşkanı” olacağınızı belirttiniz. İstediğiniz ekiple çalışıyorsunuz. Önünüz açık, başarınız, milletimizin mutluluğunu katlayacaktır.

Unutmayınız, tek kişisiniz. Mesuliyetler, başarılar veya başarısızlıkların müstakbel muhatabısınız.

Sizden beklenen tek husus "Başarılarla dolu" icraatınız ve kararlarınızla milletin yüzün güldürmenizdir.

Teklik güzel şeydir. Ancak "Kuşlar alayları ile uçarlar" atasözümüzde vardır. Bunun anlamı şudur bilirsiniz. Ekibinizin çalışması ve başarısı size zaferler kazandıracaktır.

Yüce Yaratanımız, bütün millet hayrına yapacağınız işlerde yardımcınız olsun.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Yazarlar
Website Security Test