Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

125 milyon ders kitabı okullara teslim edildi

14.9.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Milli eğitim bakanlığı’nca (MEB) öğrencilere ücretsiz verilecek 141 milyon ders kitabından 125 milyonunun öğrencilere dağıtımı yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) öğrencilere örgün eğitim için ücretsiz dağıtılacak olan ve baskısı tamamlanan toplam 141 milyon ders kitabından 125 milyonunun okullara ve illere dağıtımı gerçekleştirildi.

Bakanlıktan yapılan bilgilendirmeye göre 2018-2019 eğitim ve öğretim yılında öğrencilere ücretsiz dağıtılacak 141 milyon 722 bin 460 ders kitabının 125 milyonunun illere ve okullara teslim edildiği kaydedilirken, kalan yaklaşık 16 milyon ders kitabının ise eğitim öğretim yılının başlayacağı 17 Eylül Pazartesi gününe kadar öğrencilere teslim edileceği belirtildi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin verdiği HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş kararıyla ilgili konuştu.

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın serbest bırakılmasını talep etti.

Pazar büyüklüğü 10 milyar Dolara ulaşan ve yılı 4,8 milyar Dolar ihracatla kapatmaya hazırlanan züccaciye sektörünün çatı derneği ZÜCDER (Züccaciyeciler Derneği), ihra...

Hava durumu. 20 Kasım Salı, hava nasıl olacak? Havalar ne zaman ısınacak?

Hakimler ve Savcılar Kurulunun (HSK) yeni atama kararnamesiyle 403 hakim ve Cumhuriyet savcı adayının ataması gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bazı büyükelçilikler ile rektör atamalarına ilişkin kararları, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, SGK prim borçlarına ilişkin açıklama yaptı.

Yazarlar
Website Security Test