Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Nilgün Bodur sosyal medyanın gündeminde

2.10.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Son zamanlarda çokça konuşulan bir isim Nilgün Bodur. Sosyal medyaya bomba gibi düşen Nilgün Bodur, kimdir, ne yaptı da bu kadar konuşuluyor?

Nilgün Bodur, yazdığı "Sen gittin ya ben çok güzelleştim" adlı kitabıyla sosyal medyanın gündemine bomba gibi düştü. Son zamanlarda sosyal medyada üstüne çok gidilen Nilgün Bodur kimdir, ne yaptı, neden bu kadar çok konuşuldu? 

Yazdığı kitabın bazı kitapçılarda "Çok satanlar" kısmında yer alması Nilgün Bodur'un ve kitabının araştırılmasına sebep oldu. Araştırmalar sonucunda kitapta kullanılan bazı sözlerin başka ve önemli yazarlardan alıntı oldukları ortaya çıkınca Nilgün Bodur başta Twitter olmak üzere sosyal medya platformlarında dillere düştü. 

Kitabın reklamı için iyi bir bütçe ayrıldığını hem yollarda caddelerde karşılaştığımızdan hem de kitapçılarda "çok satanlar" bölümünde yer aldığından anlayabiliriz. 

Örneğin, "Unutmayın ölüler her zaman yaşayanlardan daha fazla çiçek alır. Çünkü pişmanlık minnetten daha çok acıtır..." sözü aslında 1945'te Yahudi Toplama Kampı'nda bulunmuş ve ardında bir hatıra defteri bırakan Anne Frank'e ait. Orijinali: "Ölüler yaşayanlardan daha çok çiçek alır, çünkü pişmanlık minnetten daha güçlüdür." şeklinde. 

Ardından kitaptan gelen kazanç da çok konuşulmaya başlandı, "Bu kitap 70. Baskıda her baskı 10.000 adet olsa kitap 25 lira olsa baskı başına 250.000 TL eder. 70. Baskıda 17.500.000 TL eder. Yayın evi kitap gelirlerinin %30 unu alsa 5.250.000 TL eder. Yani nilgün bodur bu kitaptan aşağı yukarı 12.250.000 TL kazandı. ilginç." gibi yorumlar yapıldı. 

Sonrasında Nilgün Bodur sosyal medyada viral oldu. 

İşte Bodur için atılan tweet'lerden bazıları; 

Twitter'ı aktif bir şekilde kullanan Uşak Belediyesi bile akıma dahil oldu;

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Şarkıcı Berkay ile kavga eden futbolcu Arda Turan'a kaç yıl hapis cezası verildi?

Dün akşam Halk Arenasına konuk olarak katılan Yılmaz Özdil salondaki dinleyicileri güldüren bir Brunson yorumu yaptı.

Bundan 95 yıl önce bugün, Ankara'nın başkent oluşu Türkiye Büyük Millet Meclisinde kabul edildi.

TMMOB İçmimarlar Odası İzmir Şubesi’nin düzenlediği 6. Sektörel Buluşma etkinliği tasarım dünyasına yön vermeye hazırlanıyor.

ABD’li Papaz Andrew Brunson’ın tahliyesi ve Türkiye’den ayrılmasının ardından evinin kapısı kapatılırken, 2,5 ay boyunca hareketli günlerin yaşandığı sokağı da sessizl...

ABD uyruklu din adamı Andrew Craig Brunson'ın İzmir 2'nci Ağır Ceza Mahkemesince görülen davası karara bağlandı.

Usta sanatçı Levent Kırca'nın aramızdan ayrılışı 3. yılını doldurdu.

Yazarlar
Website Security Test