Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Fahri vekile kadro kanun teklifi TBMM'de, Diyanet İşleri Başkanlığı'na kadro talebi

13.11.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonuna sunulan teklifle Diyanet'te imam-hatip veya müezzin-kayyım olarak görev yapan vekil veya ders ücreti karşılığındaki öğreticiler için kadro talebi bulunuyor.

İmam-hatip veya müezzin-kayyım olarak görev yapan kişiler ile Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Kur'an kurslarında vekil ve fahri olarak veya ek ders ücreti karşılığında öğreticilik görevi yapan kişilerin kadroya atanması için kanun teklifi TBMM’ye sunuldu. 

Diyanet teşkilatında kadrolu imam, sözleşmeli imam, vekil imam, geçici imam, kadrolu öğreticiler, fahri öğreticiler gibi çeşit çeşit statüler bulunmaktadır. Aynı hizmetlerde aynı görevi yapmalarına rağmen statülerinin farklı olması nedeniyle aralarında idari, mali ve sosyal haklar yönünden birçok farklılık bulunmaktadır. Vazifeleri aynı olmakla aldıkları maaş, hakları ve imkânları farklıdır. Vekil imamlar, aynı şartlarda çalışan kadroluların aldığı maaşın yarısını alabilmektedir. Fahri öğreticiler ise kadrolularla aynı görevi yapmalarına rağmen, aylık 600-700 TL’ye çalışmakta ve sigorta primleri 10-15 gün üzerinden yatırılmaktadır. 

DİB (Diyanet İşleri Başkanlığı) memur alımı için 8 bin 489 kadro verildi.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 21 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Sözleşmeli

17.04.2019 - 22:49
Cahil olduğun her halinden belli haktan hukuktan bahsedeceksin 5 yıl fahrilik yapıp 3-4 Sınava girip görevdeyken kazanamayacaksın sonra kadro bi kere 2011 değil en son kadro 2013 te verildi daha dünyadan haberin yok cahil senin imamlığında olmaz. Sadece 2013 ten sonra fahri vekilleri mi almadılar hem görevdesin hem sözleşmeli 'yi kazanamıyorsun zır cahilsin biz görevde olmadığımız halde eğitime gelen arkadaşlarımızın çoğu sanayide fabrikada gece gizli gizli çalışıp kazandılar böyle arkadaşlarım vardı eğitim merkezinde sizin gibi görevde olduğu halde beleşten torpille yerleştiğiniz yerde kadro beklemiyoz adamsanız çalışıp kazanın boş beleşe kadro beklemeyin haddini de bil.

Sözleşmeli

17.04.2019 - 22:40
Madem hafız ilahiyat mezunu niye hâlâ vekil fahri onların puanları daha düşük girip kazansalar ya hem hafız hem hâlâ vekillikle fahrilikle uğraşıyorlar girip çalışmaya kazanıp dağ başına gelmeye yeniyorlar mı? Alışmışlar bedava bulunduğu yerde beleşe kadro almaya biz nasıl 5 aşama sınavı kazanıp dağ başına geldiysek onlarda görevdeler madem çalışıp bizim girdiğimiz sınavlara girip atansınlar sonra konuşalım cahil kim olduğu belli görevde olduğu halde çalışıp kazanamıyorlar bunlar mı benle tartışçak önce kendi haddini bil torpile en sert muhalif benim vekil ve fahrilerde çok iyiyse çalışıp gelsinler bedava torpille bulunduğu yerlerde kadro beklemesinler adamlarsa girip haklarıyla kazansınlar torpille vekil fahri olmuşlar bide kadro vekil ve fahrilere bu şartlarda kadro verilmesi haktır hukuktur torpildir haramdır. Gel tartışalım şimdi haddini bildireyim sana
Diğer Haberler

Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, Atatürk ve Türk gençliğini yazdı.

YAŞAR AKSOY'dan 1919'un Kuvayı Milliye tarihindeki önemi.

İzmir'in işgali. İzmir'in işgalinin Kurtuluş Savaşı'ndaki önemi nedir? Yunan ordusunun İzmir'e çıkması.

19 Mayıs 1919 yüzüncü yıl özel 19 Mayıs yazısı.

Cumhuriyetin kuruluş yıllarındaki ekonomi nasıl bir görüntüdeydi?

'İlk' 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı, Atatürk'ün 'son' 19 Mayıs'ı oldu!...19 Mayıs 1919 yüzüncü yıl öyküler.

19 Mayıs 1919 yüzüncü yılına özel Mehmet Emin Elmacı'nın yazısı.

Yazarlar
Website Security Test