Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Alaattin Çakıcı operasyon ve mektup haberleri hakkında Çakıcı’nın avukatından açıklama

19.11.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Alaattin Çakıcı’ya operasyon yapıldığı ve Çakıcı'nın buna karşılık olarak yeni bir mektup yazdığına dair medyada yapılan haberlere ilişkin, Çakıcı’nın avukatı Zeynep Çiftçi sosyal medya üzerinden bir mesaj yayınladı. Çeşitli internet sitelerinde dolaşan mektupta Devlet Bahçeli için ''Osmaniye'li yamak'' ifadesi de yer alıyor.

Geçtiğimiz hafta Alaattin Çakıcı ile ilişkili olduğu söylenen ve 11 ilde operasyon düzenlenmesiyle, 24 kişinin gözaltına alındığı haberleri kamuoyunda yer almıştı.

Bu haftaya ise bazı internet haber siteleri “bu operasyonlara karşı Alaattin Çakıcı bir mektup yazarak cevap verdi” şeklinde haberler yayınlayarak başladılar.

Alaattin Çakıcı’nın avukatı Zeynep Çiftçi ise sosyal medya aracılığıyla bir açıklama yaparak bahsedilen operasyon haberleri ile bilgi kirliliği yaratıldığını, mektubun ise yeni bir mektup değil daha önceden yazılmış olan bir mektup olduğunu belirten açıklamalarda bulundu. 

Avukat Zeynep Çiftçi’nin açıklamaları şu şekilde:

"Müvekkilimiz Sayın Alaattin ÇAKICI hakkında asılsız bir haber yapılarak 16 Kasım 2018 tarihinde “11 ilde Alaattin ÇAKICI operasyonu 24 Gözaltı!” başlığı ile bilgi kirliliği yapılmaya çabalanmaktadır. 

Sayın ÇAKICI 13 Ağustos 2018 tarihinde Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi’nden Sincan F Tipi Yüksek Güvenlikli Ceza İnfaz Kurumuna sevk edilmiş olup 15 Ağustos 2018 tarihinden bu yana da avukatı ve ailesi dışında hiç kimse ile görüştürülmemiştir.

Müvekkilimiz haftada sadece 3 gün ve bugünlerde de 45 dakika ile sınırlı olarak infaz koruma memurları ve kamera, ses kayıt cihazı gözetiminde görüşebilmektedir. En ufak hukuka aykırı bir durum olduğunda kurum tarafından görüşmeye son verilmesi gerekir.

Hiçbir görüşmemizde görüşmeler sonlandırılmamıştır. Dolayısı ile asparagas gündemde belirtildiği gibi talimat verme gibi bir durum da katiyen söz konusu değildir.

Türkiye Cumhuriyetinin mevcudiyetine kastetmiş, hain teröristler ve onların siyasi maşalarının dahi kısıtlamalara tabi tutulmaksızın görüş yapabildiği, boy boy fotoğraflar paylaşabildiği bir hukuk düzeni içerisinde hayatını ülkesinin ve devletinin bekasına adamış olan Sayın ÇAKICI gibi bir vatanseverin bu denli insanlık onuruna aykırı bir muameleye tabi tutulması Türkiye genelindeki tüm vatansever ve milliyetçi vicdanlarda derin yaralar açmıştır.

İlk üç aylık kısıtlama kararının ardından yapmış olduğumuz tüm hukuki başvurular ne yazık ki sonuçsuz kalmış ve anlam veremediğimiz bir şekilde ülkedeki neredeyse tüm asayiş meseleleri bir şekilde müvekkilimize bağlanmaya çalışılarak bu kısıtlama üç ay süreyle daha uzatılmıştır.

Yapılan operasyonda gözaltına alınmış olan şahısların hangi sebeplerle gözaltına alındıkları tarafımızca bilinmediği gibi ne yapmış olurlarsa olsunlar suça konu eylemleri ile müvekkilimiz Sayın ÇAKICI’nın uzaktan yakından irtibatı, iltisakı yahut dahiliyeti söz konusu bile değildir.

Müvekkilimiz gerek dünya görüşü gerekse ülke sorunlarını bakış açısı dolayısıyla devletin ve milletin varlığına, birliğine, huzuruna ve istikbaline kasteden bireysel veya örgütlü tüm yapılanmaların karşısındadır.

Biz hukukçular olarak maddi gerçekliğin ortaya çıkması yönünde müvekkilimiz adına şunu açıkça belirtmeliyiz ki; bir kısım medyada bulunan kötüniyetli kalemlerin sürekli müvekkilimizi karalama ve müstakil olaylara bağlama çabaları beyhude kalacaktır.

Ülkemizin savcılarını bu açıklamalarımızı bir suç duyurusu olarak kabul etmeye ve bu mesnetsiz iddiaları ortaya atan şahısları gün yüzüne çıkarmaya davet ediyoruz.

Son kez ve yeniden belirtmek isteriz ki; bizzat müvekkilimizden yahut ailesi ve avukatlarından duyurusu yapılmadığı sürece Sayın ÇAKICI hakkında yapılmış olan hiçbir habere , dedikoduya kulak asmayınız, itibar etmeyiniz.17.11.2018”

Birkaç gündür internet sitelerinde yeni bir mektupmuş gibi yayınlanan ve Alattin Çakıcı'nın yazdığı söylenen mektup ise şu şekilde: 

"Sayın Cumhurbaşkanım..

Sana söz vermiştim bu zorlu süreçte hakkında olumsuz hiçbir cümle kurmayacağım diye.Yıllardır Türkiye’de her hapishaneye beni sürdürttün.Bu ülkede FETÖ’yle yatağa ben girmedim sen girdin. Allah yüzüne baktı FETÖ’yle yapmış olduğun 12 yıllık ortaklık neticesinde bu ülkeyi 15 Temmuz felaketine Amerika’ya köpeklik yapan FETÖ’cülerle birlikte uzun yıllar ABD’ye hizmet ettin.Allah yüzüne baktı ülkemiz felaketin eşiğinden döndü.

Tövbe edip millete söz verdin.Bu ülkede şehirleri Pkk sempatizanlarına teslim ettiniz.Yakın zamana kadar Pkklılar Doğu’da ve Güneydoğu’da dağlarda ve şehirlerde öz yönetim kurup kısa bir süre devlet otoritesini zaafa uğrattığını millet biliyor.Devletimizin beka sorunu olduğunda bu millet senin ordusuyla kendisiyle yanında yer aldı.Başarı senin değil.Haindir diyecek kadar ileri gittiğin TSK’nın, kızdığın zaman hain gibi gördüğün polis teşkilatının.

Bir de kendine Osmaniyeli bir yamak bulmuşsun.Bu vatan hainleri olan Pkklılara her türlü kültürel özgürlük sen ve yol arkadaşın vermedi mi ? Şimdi bir kahraman gibi çıkıp Fırat Kalkanı’nda, Afrin’deki milletimizin başarısını kullanarak milletimizin karşısında konuştuğun gibi bir kahraman edasıyla konuşup sanki Kurtuluş Savaş’ı veriyormuş gibi Amerikalılarla birlikte ve FETÖ’cü hainlerle birlikte Pkk ile yatağa girerek bu ülkeyi ve coğrafyamızı kan gölüne çevirdiniz.Bu ülke milleti inancıyla, askeriyle,polisiyle birlikte bekamız için yurt içinde ve yurt dışında bedenlerini siper ettiği,eski ortakların Amerikalılar, Fetöcü hainler bu şanlı mücadeleyi şok yaşayarak seyretmektedir.Bir de kendine bir içişleri bakanı bularak sokakları Pkk sempaztizanlarından temizleyeceğine, iktidara geldiğin günden beri bütün Karadenizli insanları hapse soktun.

İki gündür İstanbul’da operasyon yapıyorsunuz. Ben suç işlemişsem cezasını işlemeden kabul eden tiplerdenim. Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın emriyle İstanbul’da başlattığınız operasyon.Benim Antalya ile ne işim var ? Her tanıdığım suç işlerse sorumlusu ben miyim? Recep Efendi bugüne kadar hastalıklarıma sığınmadım.3 defa tahliye ediliyorken sana bağlı Adalet Bakanlığı küçük bir ceza gönderdi.Ben kadayıyım; eroinci değilim, devlet hazinesini soymadım.Yakınlarıma,arkadaşlarıma devletimi soydurmadım.Daha evvel de söyledim vatan ve devletim benim için vazgeçilmezdir.Hiçbir zaman şu anda vatan haini dediğin köpelerle bir yatağa girmedim.Ağzımı açmıyorum bundan on gün evvel de 2.5 sene cezam tasdiklendi.Bir sürü mahkemem var seninle ilgili.Bunun nedeni seninle ilgili sözlere sahip olduğum için.Sözleri asla inkar etmem yeniden gündeme getirip bu ülkede kaos yaratmadım.

Sen ne kinci adamsın be ! Bana ve aileme yargısız infaz yapabiirsin beni Fetö’cü batıya yalakalık yapan hain mi zannediyorsun. Bu sözlerim senin asla makamına değildir.Olağanüstü hal çıkarmışsın istiyorsan hastaneye gidiyorken beni istediğine kaçmak istedi deyip öldürtebilirsin.Türkiye’de istediğin yere sürebilirsin.Unutma 1.Dünya ve 2.Dünya harbinde galip devletlerden biri olan İngiltere savaştan sonra seçime gittiği zaman zannettiler ki savaş başarısı tekrar onları iktidara taşıyacak her iki dönem de seçimlerde muhalefet kazandı.Aziz Türk Milletini ilkokul çocuğu yerine koyup askerin ve polisin başarısından dolayı bir kahraman edasıyla onlara seminer vermektesin.Allah da biliyor bu millet de biliyor kimin ABD ile yatağa girdiğini bu ülkede Fetöcüleri palazlandırdığını.Şimdi de diyorsun ki vatan hainleri ile yol arkadaşlığı uzun yıllar yapanın ismi heralde Alaattin Çakıcı değildi. Ben ne suç işlemişsem cezamı çekiyorum daha 20 yıl yatmam gerekiyorsa yatarım.

Ömrümde hiç kıblem Washinton’daki Beyaz Saray olmadı.Kudüs ve Filistin’i kullanarak dümenden arada İsrail’e laf atıyorsun hala diyemiyorsun Türk ve İslam Dünyası’nın en büyük düşmanı ABD, Avrupa Birliği,siyonist üst akıl İsrail devletidir.Arada bir ABD’ye atıp tutuyorsun neden Menbiç’e saldırmıyorsun.Kobani’ye Kuzey Irak’a sözde oralara operasyon yapacağız diyorsun oralara dilde değil sahada neden operasyon yapmıyorsun? Gözlerinle gördün hain dediğin asker ve aileleri Güneydoğu’da,Afrin’de,Fırat Kalkanı’nda destan yazdı.Onların zaferlerini seçimler gelmeden bu kutlu zaferi niye seçim propagandası yapıyorsun? Bak şimdi sivil kimliğine konuşuyorum.Sayın Rizeli Recep Tayyip Erdoğan benim için devlet ve makamları önemlidir.

Şahıslar hiç önemli değildir.Sana başka ne laf söyleyeyim ne diyeyim Trabzonlularla ve Karadenizlilerle düşmanlığın ne ? Sana değil Aziz Türk Milleti’ne şanlı ordumuza canlarını feda eden polislerimize saygılarımla arz ederim. NOT: Konuşmalarında kurt işareti yapıyorsun Türk’ün kurdunun ne biyolojik yapısında ne de Türk’ün töresinin genleriyle oynanmamıştır.Senin konuşmalarında kurt işareti yaptığın genleriyle oynanan Alman kurt işareti yaptığın genleriyle oynana heralde Alman kurdunu ölçü alıyorsun.Dinimizden bahsediyorsun Kuran’dan, Peygamber Efendimizden,sahabeden ve Rabbimin salih kullarından misaller veriyorken bir tek kendini müslüman zannediyorsun.

Kim mümin kim müslüman sen değil Allah bilir. Bir de yanına bir Osmaniyeli almışsın.Kurtları paramparça eden dörde bölen yamağınla meciste ve sarayında sadece konuşuyorsunuz.Bir kaç yıl evveline kadar Atatürk’e hakaretler edip küçük düşürmeye çalıştığınızı bu millet biliyor.Şimdi her konuşmada Atatürk’den bahsediyorsunuz.CHP’nin içindeki sahte Atatürkçülerden sizin ne farkınız var ? İdamı geri getirin Tayyip Erdoğan’a dil uzatmanın cezası idamdır ibaresini koyun.Bugüne kadar konuştuğum sözlerden bir adım geri adım atarsam mezarda yatan anam kahpe olsun.Yahu yıllardır cezaevinden sana konuşuyorum sahibi Allah olanın yeryüzünde kimseden korkusu yoktur."

Alaattin ÇAKICI

Alaattin Çakıcı kimdir?

Alaattin Çakıcı (d. 20 Ocak 1953), Türk organize suç örgütü lideridir. Trabzon ilinin Arsin ilçesine bağlı Fındıklı köyünde doğmuştur.

Alaattin Çakıcı, 17 Ağustos 1998'de Türk ve Avusturya polisiyle birlikte düzenlenen bir operasyonla modacı Canan Yaka ile sanatçı Selçuk Ural'ın kızı Aslı Ural'la birlikte Fransa'nın Nice kentinde yakalanmıştır.

Kendisine yöneltilen suçlamalar ve aldığı cezalar ise şöyle:

Gazeteci Hıncal Uluç'u yaralamaya azmettirmek davasında üç yıl dört ay hapis cezası.

15 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan Karagümrük Spor Kulübü Lokali'ne yönelik 26 Mart 2000 tarihinde düzenlenen silahlı saldırıyla ilgili davada, "çıkar amaçlı suç örgütü kurmak ve yönetmek" suçundan üç yıl dört ay, müessir fiile azmettirmekten de 14 yıl dokuz ay. (Yargıtay çete suçundan verilen cezayı onarken müessir fiile azmettirme cezasında usul eksikliği buldu.)

Borsacı Adil Öngen'in arabasının kurşunlanmasıyla ilgili olarak on yıl on ay.

Eski eşinin öldürülmesinde azmettirici olduğu iddiasıyla 19 yıl iki ay hapis.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle 10 ay hapis.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, Atatürk ve Türk gençliğini yazdı.

YAŞAR AKSOY'dan 1919'un Kuvayı Milliye tarihindeki önemi.

İzmir'in işgali. İzmir'in işgalinin Kurtuluş Savaşı'ndaki önemi nedir? Yunan ordusunun İzmir'e çıkması.

19 Mayıs 1919 yüzüncü yıl özel 19 Mayıs yazısı.

Cumhuriyetin kuruluş yıllarındaki ekonomi nasıl bir görüntüdeydi?

'İlk' 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı, Atatürk'ün 'son' 19 Mayıs'ı oldu!...19 Mayıs 1919 yüzüncü yıl öyküler.

19 Mayıs 1919 yüzüncü yılına özel Mehmet Emin Elmacı'nın yazısı.

Yazarlar
Website Security Test