Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Yardımcı Hizmet Sınıfı (YHS) kaldırılsın, 53 yıllık esaret Yardımcı Hizmet

22.11.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Yardımcı Hizmet Sınıfı (YHS) kaldırılsın talebi. Sosyal medyada 53YıllıkEsaretYardımcıHizmet etiketiyle geniş talep.

Kamuda Yardımcı Hizmetler Sınıfı (YHS) olarak adlandırılan kamu görevlileri haklarını istiyor. Sayılarının 110 bin olarak tahmin edildiği Yardımcı Hizmetliler, Meclis'te Yardımcı Hizmetler Sınıfı'na ilişkin düzenlenecek bir kanun teklifi bekliyor. 

Sosyal medyada bugün (22 Kasım Perşembe) yine seslerini duyurmaya çalışan Yardımcı Hizmetler Sınıfı, #53YıllıkEsaretYardımcıHizmet etiketiyle paylaşım yapıp hükumete çağrıda bulunuyorlar.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 8 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Hüsniye

02.01.2019 - 14:55
Yurttan gelen herkesi almadilar bende yurttan geldim lise mezunuyum almadilar lütfen artık çok zor değil Cumhur başkanımızın imzasina bakar

YHS KALDIRILSIN

29.11.2018 - 17:05
Artık yeter... MEB'da şoförler bile GİH sınıfına alındı. Yurttan gelerek atanan kardeşlerimize bile sınavsız dilekçe ile başvurarak memurluğa geçebilme hakkı verildi. Sürekli işçi pozisyonunda 750 bin e yakın kişi alındı. Yardımcı hizmetler sınıfı artık kaldırılsın. Zaten bu sınıfta görev yapan 111 bin kişinin bir çoğu engelli statüsünde ve masa başı olarak görev yapıyor.
Diğer Haberler

Jeoloji Mühendisleri Odası Güney Marmara Şubesi Başkanı Engin Er, MTA(Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü)'nın internet sayfasında, fay hatlarının güzergahlarının gö...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, polis tarafından taciz edildiğini iddia eden Merve Demirel için konuştu. Ankara'daki eylemde taciz iddiası hakkında konuşan Soylu, ''Po...

Mehmet Ali Alabora ve Osman Kavala'nın da bulunduğu 16 Gezi Parkı soruşturması şüphelisiyle ilgili müebbet hapis istemi.

İzmir’de deprem son dakika

TÜRGEV ve Ensar Vakfı’nın New York merkezli ortak kuruluşu Turken Vakfı, efsane boksör Muhammed Ali'nin çiftliğini satın aldı.

Türkiye'de kaç Suriyeli çocuk doğdu? İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Budapeşte Süreci 6. Bakanlar Konferansı'nda açıkladı.

Van'da yapılması beklenen Gezginfest iptal mi edildi? Sosyal medyada gençlerden büyük tepki var.

Yazarlar
Website Security Test