Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

5 Aralık dünya kadın hakları günü 2018

4.12.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

5 Aralık dünya kadın hakları günü. 5 Aralık 1934 tarihinde yani günümüzden 80 yıl önce TBMM’de Türk Kadınına seçme ve seçilme hakkı tanındı. 5 aralık 1934 ten 5 Aralık 2018 e ...

5 Aralık dünya kadın hakları günü. 5 Aralık 1934 tarihinde ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vizyonunda dünyadaki ve Avrupa’daki birçok ülkeden önce Türk Kadını seçme ve seçilme hakkını elde etmiştir. 

Ey kahraman Türk kadını! Sen yerde sürünmeyi değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın...’ diyen ulu önder Mustafa Kemal Atatürk bundan 80 yıl önce bugün Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verilmesini sağlamıştı. 

Gün geçmiyor ki ölümsüz dahi Atatürk’ün yüzyıllar ötesindeki vizyonunu anlamak için bir başka vesile gündeme gelmesin. 

Türk ve Dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan çocuk bayramının ardından bir uluslararası gün de kadınlar için. 

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk 80 yıl önce bugün, Avrupa’daki ve dünyadaki diğer birçok ülkeden önce 5 Aralık 1934 tarihinde, Türk kadınına seçme ve seçilme hakkını veren yasanın Türkiye Büyük Millet Meclisinde onaylanmasını sağlamıştı. 

Tüm Cumhuriyet Kadınlarının 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü Kutlu Olsun.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 1 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

mert

05.12.2018 - 06:36
Kurban olduğum Atam iyi ki varsın. saygı,sevgiyle her gün anıyor ve özlüyoruz.
Diğer Haberler

Instagram kullanan maymun güldürdü. Sosyal medyada paylaşılan videoda bir maymunun tıpkı insanlar gibi Instagram kullanması büyük beğeni aldı.

YSK, MHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Maltepe İlçe Belediye Başkanlığı seçimi hakkında yaptığı olağanüstü itirazda ara karar verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Ankara Çubuk'taki şehit cenazesinde saldıran Osman Sarıgün'ün elini öperek poz verdiler.

Sigorta primi tespitinde ceza puanı dönemi... Zorunlu trafik sigortası için yeni bir düzenleme Resmi Gazete'de yayımlandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Ankara Çubuk'taki şehit cenazesinde yumruk atan Osman Sarıgün adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İstanbul Küçükçekmece'de 5 yaşındaki bir çocuğa cinsel istismar iddiasıyla mahalleli sokağa döküldü. Karakol önünde eylem yapıldı.

23 Nisan'da gelecekteki hayali sorulan çocuğun sosyal medyada viral olan yanıtı

Yazarlar
Website Security Test